Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Předtuchy, varování, náhody – věci mezi nebem a zemí?

Předtuchy, varování, náhody – věci mezi nebem a zemí?

Určitě se vám to už stalo. Chcete kamsi odjet, ale něco vás nutí vrátit se a znovu zkontrolovat už zkontrolované. Napadne vás někam zajet a setkáte se tam s někým, na koho jste mysleli a chtěli ho vidět. Jsou věci mezi nebem a zemí.

Když jsem čekala druhé dítě, cestou z nákupu mne napadlo, že bychom starší dcerku mohli vzít do ZOO. V zoologické ještě nikdy nebyla, a až se narodí miminko, určitě se tam dlouho nepodívá. Bylo devět hodin ráno. Po desáté už jsme stáli frontu na vstupenky a ejhle, koho nevidím. Spolužačku ze střední školy a dlouholetou kamarádku, kterou jsem neviděla už několik let. Prostě ji napadlo, že vezme dceru do ZOO – v devět ráno...

Taková náhoda může dokonce zachránit život. Například můj bývalý kolega jel vlakem z Prahy a na nástupišti se mu zdálo, že vpředu vidí známého. Vydal se za ním a místo do posledního vagónu soupravy nastoupil do prostředního. Známého nenašel, ale už se nechtěl vracet a hledat volné místo. O dvacet minut později zadní část soupravy zdemoloval rychlík, který pustili na stejnou kolej.

Díky podivnému tušení můžete zachránit i majetek, jako se to stalo mně. Přišla kamarádka na návštěvu, a tak jsem zapnula překapávač (jako tisíckrát předtím a nikdy se nic nestalo), abychom si mohly dát kávu. Chvilku jsme v obýváku nezávazně tlachaly, ale já jsem měla nutkání se do kuchyně vrátit. Když jsem otevřela dveře, stál kávovar v jednom plameni. Kdybych přišla jako obyčejně, už by hořela celá skříňka, na kterou kapal hořící plast.

V takových chvílích jsou i ti nejzapřísáhlejší odpůrci ochotni připustit, že vnuknutí a předtuchy opravdu existují. Já sama jsem o tom skálopevně přesvědčená. V životě už mi takové podivné náhody, varování a tušení mnohokrát pomohly. Stalo se i vám něco podobně tajemného, nevysvětlitelného? Nedbali jste varování a špatná předtucha se splnila? Jak jste na tom?

Vikina


18.5.2007   Rubrika:   |   Komentářů 83   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Předtuchy, varování, náhody – věci mezi nebem a zemí?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 66.
Archiv anket.