Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Koncert Kathy Kelly v Praze podpoří nadaci Rakovina věc veřejná

Koncert Kathy Kelly v Praze podpoří nadaci Rakovina věc veřejná

Dne 18.8.2012 vystoupí v Praze v kapli Sacre Couer multiinstrumentalistka Kathy Kelly, členka bývalé populární skupiny The Kelly Family. Představí svou sólovou produkci, v níž zazní například balady či tradicionály pocházející z Němceka či Irska. Jako hosta přivítá Norberta Peticzkého s nímž společně zazpívá některé známé hity The Kelly Family. Výtěžek koncertu bude věnován nadaci Rakovina věc veřejná a bude použit na výzkum léčby rakoviny.

The Kelly Family, devítičlenná kapela, která změnila historii popfolkové hudby v celé Evropě a na dlouhé roky obsadila první příčky všech hitparád, znovu ožívá prostřednictvím své nejstarší členky Kathy Kelly.  Písně An Angel, Fell in love with an alien, Santa Maria, Because It´s love doslova zlidověly a v Evropě snad není člověk, který by si nedokázal vzpomenout na rodinné seskupení „vlasáčů“, kteří v době své největší popularity stvořili doslova fenomén.

Rodina, která procestovala celou Evropu a usadila se v Německu, se po letech na výsluní stáhla do nezávislých hudebních vod.  I přesto jsou jejich sólové koncerty, které se nyní konají v malých klubech, kostelech a divadlech v Německu, Holandsku a Belgii, stále vyprodány. A nejinak tomu má být i na koncertech v rámci Good Neighbour Tour po zemích sousedících s Českem.

Nejstarší členka rodiny, multiinstrumentalistka, zpěvačka a skladatelka Kathy Kelly přebrala po smrti matky a po narození nejmladšího syna Angela roli vůdce rodiny.

Kelly Family, aneb legenda pokračuje na turné po České a Slovenské republice.

Jediný galakoncert Kathy Kelly se uskuteční 18.8.2012 v kapli, která přímo dýchá magickou atmosférou, Sacre Coeur na Smíchově v Praze. Koncert má charitativní účel a bude věnován nadaci Rakovina věc veřejná, která podporuje výzkum protinádorových léčiv v Laboratoři experimentální medicíny v Olomouci.

„Rakovina mi vzala nejmilovanější osobu mého života, moji maminku. Aby toho nebylo málo, brousila si zuby taky na mou sestru Patricii, ta měla ale štěstí a rakovinu porazila.“ prozrazuje Kathy důvod jejího rozhodnutí podpořit nadaci RVV.

Pražský koncert bude mít jako jediný taky hosta. Speciálním hostem, který se svou kapelou nejen zahraje písně ze svého nového alba „Alchymista“, ale taky doprovodí Kathy, bude Norbert Peticzky, kterého můžete znát ze show Hlas Československa (team Dary Rollins). Norbert si spolu s Kathy Kelly vystřihne hned několik duetů z tvorby The Kelly Family (An Angel, When the boys come into town a mnoho dalších)

„Norbert je charismatický umělec s plným hlasem, mám pocit, že přesně ví, co od umění očekávat a právě proto jsem si ho vybrala jako plnohodnotného partnera mého koncertu. Za roky spolupráce s umělci si zvu hosty nerada, mám radši svůj vlastní umělecký prostor. Norbert mě ale přesvědčil o svých kvalitách, proto jsem neváhala,“ říká Kathy Kelly o plánované spolupráci s mladým umělcem, který si do svého klipu k pilotnímu singlu „Peklo milencov“ vybral neobyčejnou lokalitu, koncentrační tábor Terezín.

Vstupenky na pražský koncert v historické kapli Sacre Couer si můžete zakoupit v síti Eventim nebo na stránkách organizátora koncertu www.kellywbs.cz. Cena vstupenky je 420.- Kč.

Nadace Rakovina věc veřejná

Rakovina věc veřejná - nadace pro výzkum rakoviny Olomouc financuje výzkum, který probíhá v Laboratoři experimentální medicíny při Lékařské fakultě Univerzity Palackého, Akademii věd ČR a Fakultní nemocnice v Olomouc.

Za účelem získání financí pro Laboratoř experimentální medicíny pořádá Rakovina věc veřejná - Nadace pro výzkum rakoviny Olomouc pravidelně každým rokem celou řadu benefičních akcí. Patrony nadace jsou modelka Vlaďka Erbová, olympionik Petr Koukal, fotografka Pavlína Hodková, moderátor Honza Musil a zpěvák Norbert Peticzky.

Kathy Kelly

Kathy Kelly, dlouholetá producentka a přední dáma veleúspěšné kapely The Kelly Family se ve své třicetileté hudební kariéře úspěšně prosadila v hudebním showbusinessu také jako sólová zpěvačka.

Nový live program této plnokrevné umělkyně obsahuje vedle populárních evergreenů také spoustu procítěných balad i rychlejších songů z jejích hitových alb a singlů (mimo jiné také song Esmeraldy "Gott deine Kinder" z Disneyho filmu "Zvoník u matky boží" a speciální olympijskou hymnu "Let Me Win", a také známé a nově zaranžované gospely, spirituály a tradicionály z Německa, Španělska a Irska. Na jejím evropském turné, při kathy kellykterém tato mezzosopranistka působivě interpretuje také své vlastní písně v doprovodu akustické kytary a akordeonu, ji hudebně doprovází proslulý pianista a keyboardista Andreas Recktenwald (Sarah Connor, Sasha, Alexander Klaws atd.)

Norbert Peticzky

Sedmadvacetiletý Norbert Peticzký žije v Praze, jeho kořeny však sahají do slovenské metropole Bratislavy, kde se narodil a kde se již od dětství začínal věnovat hudbě.
V květnu vydal své debutové album „Alchymista“, na němž spolupracoval s předními  producenty.
Norbert věnoval  všechny  finance získané z prodeje  alba (450.000.-Kč) na výzkum protinádorových léčiv v Olomouci prostřednictvím nadace Rakovina věc veřejná.

Sacre Coeur

Kaple SACRE COEUR se nachází v místech bývalého konventu a penzionátu dam Srdce Ježíšova u kostela Pána Ježíše. Roku 1872 zakoupila generální představená řeholních panen Srdce Pána Ježíše Josefina  Goetz na Smíchově vilu č.p. 103 továrníka Rieda z Riedensteinu, stojící na zahradě a patřící kdysi hraběti Clarymu. Současně koupila usedlost č.p. 167 a vystavěla zde novou řeholní budovu s kaplí. Zde byl zřízen vychovávací ústav pro dívky ze zámožných rodin dle francouzského vzoru, i vyučování zde bylo vedeno ve francouzštině. Dne 30. června 1882 byl položen základní kámen k výstavbě nového chrámu, budovaného podle emauzského / beuronského benediktina P. Ghislaina Béthuna v novogotickém slohu. Stavbu kostela Sacre Coeur vedl stavitel Ferdinand Zehengruber. Kostel byl v hrubé stavbě dokončen (a vysvěcen) roku 1884. Posléze se ještě zařizoval a zdobil nástěnnými malbami, které rovněž prováděli beuronští umělci. Předmětem uctívání byly ostatky Flávie Viktorie, římské mučednice, které se nacházely v kryptě kostela. Tyto ostatky věnovala kongregaci císařovna Marie Anna. Ke konci 20. století byly prostory kaple Sacre Coeur uvedeny postupnou rekonstrukcí do původního stavu.

STONES catering

Společnost STONES catering působí na trhu od roku 2000 a zabývá se pořádáním gastronomických akcí všeho druhu. Patří mezi nejžádanější cateringové společnosti v ČR a to především díky vysokému nasazení a maximální flexibilitě. Společnost STONES catering je známá pro svou kvalitu služeb, nevšední zážitky a výjimečné chuti jídel.

Hotel Ambassador – Zlatá husa

Hotel v Praze na Václavském náměstí  Hotel Ambassador - Zlatá Husa je historický hotel, který se nachází v centru Prahy, přímo na pěší zóně Václavského náměstí. Poskytuje ubytování ve vkusně zařízených pokojích. Hotel Ambassador – Zlatá Husa je ideální pro jednotlivce, skupinovou i kongresovou turistiku. Svými službami vychází vstříc požadavkům nejnáročnějších hostů. Hotel umožňuje svým hostům obdivujících historické památky centra Prahy jedinečné spojení relaxace a oázy klidu v luxusním útulném Ambassador Thai & Wellness Clubu.

Redakce


7.8.2012   Rubrika: Kulturní pozvánka   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Koncert Kathy Kelly v Praze podpoří nadaci Rakovina věc veřejná

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76906.
    Archiv anket.