Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Byla jsem pirátem i cirkusákem. V minulém životě.

Byla jsem pirátem i cirkusákem. V minulém životě.

„V minulém životě jsem musela být masový vrah!“ vřískala jsem jednou poté, co jsem si vylízala další ze svých nekonečných životních průšvihů. Jsem smířená s tím, že v tom nynějším si zkrátka vybírám trest za svoje hříchy. Vzhledem k seznamu, co všechno už mám za sebou, přemýšlím o tom, že bych měla sednout k internetu či encyklopediím a hledat, který člověk je zodpovědný za největší masakr v dějinách. Určitě budu mít na svědomí nějakou genocidu, vynález biologické zbraně nebo přinejmenším upálení Giordana Bruna. Možná jsem dokonce vynalezla hamburger.

Zasedla jsem tedy k chytré krabici a za chvíli na mě vykouknul odkaz nabízející odhalení, čím jsem v minulém životě byla. Neváhala jsem a klikla. „Byla jste krotitelem dravé zvěře a byla jste uznávaná. Ale potom si na vás sednul slon a od té doby jste už jen prodávala lístky do cirkusu.“ Ahá! Zvolala jsem a byla nadšená. To vysvětluje, proč mám tak ráda zvířata a kočkovité šelmy obzvlášť! Zamnula jsem rukama a pochopila, že se stačí jen zamyslet a budu mít ve svých předchozích životech jasno i bez internetu. Ve svých minulých životech jsem tedy dále byla:

Neandrtálcem – mám ráda potraviny bez tepelné úpravy a jakýchkoliv přísad a přidaných pochutin. Prostě úplně naturální. A syrové maso. Dojímají mě příběhy, ve kterých neandrtálec přivleče domů do jeskyně mamuta a tam ho ještě zmrzlého za syrova okusují. Bez koprové omáčky (i když tu mám také moc ráda). Mňam.

Indiánem – žádným Apačem, ale příslušníkem kmene Mayů. Kromě jména, které mi jako důkaz zůstalo dodnes, mě fascinují prakticky všechny předkolumbovské kultury, jejich sociální systém, vědecký pokrok, prostředí a hudba. Kdykoliv dosednu na jejich půdu, rozlije se ve mě hřejivý pocit „jsem doma.“

Černochem – určitě jsem byla černým mužem pod bičem otrokáře, který po nocích, když přišel o jednu nohu, umřely mu všechny děti i žena a měsíc neměl v ústech skývu chleba, zpíval srdceryvné modré blues. Jestli jsem přežil(a), to nevím, ale bluesová hudba mi zastavuje srdeční činnost, vhání slzy do očí, prostupuje všemi orgány a rozechvívá každičký nerv i v tomto životě.

Cikánem – při vší úctě jsem právě teď nechtěla napsat Romem, protože další druh tónů, který cítím až v patě, je právě cikánská muzika. Takové teskné halgáto mi spolehlivě uvolňuje svěrače a klidně bych při něm podepsala jakoukoliv směnku.

Medvědem – zimní spánek provozuji dodnes a napodobuji jeho zavalité pohyby. Možná i medvědem ledním, vzhledem k tukovým zásobám. Podědila jsem i tu lenost.

byla jsem pirátemNetopýrem – nejenom, že ve dne jsem k nepoužití, zatímco v noci hýřím nápady i energií. Miluji i různé atrakce, kde můžu viset hlavou dolů. (Jenom v tom Prateru to už bylo i na netopýra moc a ten potom ve dne a ve stoje blinkal do odpadkových košů po celé Vídni.)

Sebevrahem – na pravém spánku mám mateřské znaménko, kolečko ve velikosti náboje do malého revolveru. Doufám, že jsem se trefila dobře a dlouho jsem netrpěla. Kamarádka na tom byla hůř. Z jejích znamének na břiše je jasné, že do ní někdo zapíchnul vidle. (Možná já.)

Pirátem – na lodi a na moři bych mohla strávit polovinu života. (A tu druhou v Karibiku.) Nu a něčím se na tom moři živit musím, že?

Nerudnou a zlou učitelkou matematiky – jsem matematický blb a ta moje mi to vrátila i s úrokama.

Anebo jsem byla líná pirátská učitelka matematiky, která po nocích jezdila s kolotočema a na centrifuze skládala teskné blues o starých Mayích. Potom jí medvěd ukousnul nohu, ona se pokusila o sebevraždu, ovšem zpackala ji, a tak vyvraždila celou třídu svých žáků a po vzoru Hannibala Lectera si pochutnala na jejich křehkém syrovém mase bez pepře a soli.

Čím jste byli v minulém životě vy?

Majucha


4.1.2011   Rubrika: Tajemné sny a záhady   |   Komentářů 30   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Byla jsem pirátem i cirkusákem. V minulém životě.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-31
orinka
orinka - 4.1.2011 18:54

Linda: anebo budeš?smajlik - 42smajlik - 14

 
Linda
Linda - 4.1.2011 18:33

Soude podle toho, co mi zivot obcas pripraví za prekvápka, bych soudila, ze jsem v minulém zivote byla sadistický sériový vrahsmajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 4.1.2011 17:46

a kdo si chce něco k tomu přečíst, tak zde
http://zivotni-energie.cz/minule-zivoty.html
třeba je to zajímavé

 
kubikm
kubikm - 4.1.2011 17:38

Santé: jo přesně, navíc...dá se tím hodně zvorat, vím o jedné holce, které to hodně ublížilo, měla potom silné deprese...
já bych do toho dobrovolně nešla

 
Santé
Santé - 4.1.2011 17:33

Tak regrese se má podstupovat jedině ve vážných případech a asi bych do toho nešla u někoho, komu je jedno proč to dělá. smajlik - 26

 
kubikm
kubikm - 4.1.2011 17:19

http://www.horoskop.cz/zabava/minule-zivoty/

kdo neví, čím byl...prosím, juknětesmajlik - 60smajlik - 60

 
YXH
YXH - 4.1.2011 17:08

Riki: smajlik - 47

 
štoudev
štoudev - 4.1.2011 14:16

Heather: když ti coby brontosaurovi ukápnul sopel, tak z toho hned vzniklo solný jezero smajlik - 34

 
Heather
Heather - 4.1.2011 13:36

jéžiš, mně se dnes fakt nedaří, asi mám taky zatmění....smajlik - 99.

 
Heather
Heather - 4.1.2011 13:35

soplysmajlik - 98smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68SOPKY smaozřejměsmajlik - 98

 
Heather
Heather - 4.1.2011 13:34

Já v tom mám celkem jasno - žila jsem kdysi v Českém středohoří, když se tam ještě kouřilo ze sopek. Vzhledem k tomu, že to už je fakt dávno, byla jsem asi brontosaurus nebo jiný saurus. K tomuhle kraji jsem nikdy neměla žádné vazby, rodinné ani jiné, ale vždy mě to tam táhlo a když jsem se tam konečně ocitla, měla jsem pocit, že to tam znám, že jsem tam už někdy byla, zkrátka že tam patřím...A ty soply si fakt pamatujusmajlik - 68

 
a....
a.... - 4.1.2011 13:06

orinka: Mně zas celkem lichotí ta Sicílie, mám pocit, že patřím do teplých krajů jihoevropských, takže s tím bych se celkem ztotožnila.
Jinak ty internetový automatický věštírny jsou někdy docela drsný, párkrát jsem něco zkoušela, jen tak, u dcery mi vyšlo, že skončí na drogách a v mladém věku spáchá sebevraždu. Rozhodně bych to těm, kteří tyhle věci berou vážně, radši nedoporučovala. Ti, co z toho rejžujou, by měli mít aspoň trochu smyslu pro etiku a používat méně definitivní formulace. Ať to klidně dělaj, beru to tak, že každý se nějak živit musí, nicméně pod heslem, když už nepomohu, ať alespoň neublížím.

 
orinka
orinka - 4.1.2011 12:56

a....: to má hodnotu asi jako snář. Beru to zlehka, Mexiko se mi odjakživa líbilo, Cucurucucú byla má nejoblíbenější píseň od batolete, možná jsem ji vyučovala s kytárou v ruce.

 
orinka
orinka - 4.1.2011 12:54

majucha: hele......nerépé, ja?smajlik - 59smajlik - 68

 
Riki
Riki - 4.1.2011 11:48

majucha: jestli to bylo na mě, tak zatím jsem nic nekritizovala, zatím jsem jen odpověděla na otázku na konci článku. smajlik - 42 Ale na tvé přání klidně kritiku připojím - ano, všechny ty internetové věštírny a odkazy na stránky s minulými životy pokládám za plevel, zbytečně zabírající virtuální prostor, a čas tímto strávený za zabitý. Nicméně tvoje články jsou vtipné, zábavné, obvykle obsahují myšlenku, mají švih a pointu, a nehemží se pravopisnýma chybama, takže to si ráda přečtu, ač ne vždy souhlasím s obsahem. Ostatně úsloví "tohle je trest za všechny hříchy z minulých životů" používám též, jakkoli jsem v tomto směru nevěřící barbar.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-31
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2891.
Archiv anket.