Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Když se Ježíšek netrefí aneb Mám plakat, nebo se smát?

Když se Ježíšek netrefí aneb Mám plakat, nebo se smát?

Určitě se každému z nás někdy stalo, že rozbalil pod stromečkem něco, co mu radost rozhodně neudělalo. Jsou to docela prekérní situace. Dárce s napětím čeká na vaši reakci a přeje si, aby byla bouřlivě radostná, nebo alespoň radostná, a obdarovaný je v pasti.

Jeho vnitřní „já“ mu na tvář nutí kyselý, protáhlý obličej, zatímco to druhé, správně vychované „já“ ho nabádá, aby projevil alespoň jakési povinné nadšení. Většinou se vzmužíme, to vychované „já“ poslechneme a naoko jásavě hýkáme: „To je pěkné, děkuji, to se mi hodí...“

Jenže někdy se to semele tak, že nám povinná radost jaksi nejde přes ústa. Jako mně, když mi maminka mého muže rok co rok pravidelně pod stromeček nadělovala pantofle a nákupní tašku. Pěkně na střídačku. Podezírám ji, že si dokonce vedla nějaké záznamy, protože se nikdy nespletla. Když jsem jeden rok rozbalila nové apartní pantoflíčky, mohla jsem se spolehnout, že ten další budu mít pod stromečkem prostornou a praktickou tašku na nákupy. Ovšem ať jsem se snažila, jak chtěla, po několika letech jsem nad těmito dary nedokázala jásat ani z povinnosti.

kdyžseDlouho jsem si myslela, že nic horšího mě pod stromečkem potkat nemůže. Mýlila jsem se. V době, kdy už jsme si s bývalou tchyní žádné dárky nenadělovaly, zažila jsem jeden Štědrý večer takový malý nadílkový šok.

Slavili jsme tehdy první společné Vánoce i s mým přítelem. A samozřejmě s dcerami, které už byly větší a dárky pro rodinné příslušníky vybíraly pečlivě a s láskou. Třeba mladší dcerka koupila babičce jedno přadénko vlny a jehlice a se zářícíma očima sledovala, jak babička rozbaluje. Když se dobrala obsahu balíčku, dcerka jí podala náležitou instruktáž: „To aby sis mohla uplést svetr, babičko.“ Tahle příhoda byla velmi roztomilá a všichni jsme ten večer ještě více zjihli.

V roce, o kterém mluvím, jsem tou nejvíce obdarovanou byla já. Pod stromečkem se mi sešlo hned několik dárků, až jsem tím množstvím byla překvapená. Začala jsem netrpělivě rozbalovat... Z krabiček a ozdobného papíru jsem tahala jednu „perlu“ za druhou: krém proti vráskám, sadu nožů, kartáč na celulitidu, svetr, který mi byl malý... A ve finále knížku od Haliny Pawlovské „Proč jsem se neoběsila?".

Jak jsem se tak koukala na tu nešťastnou hromádku, došlo mi, že na mně visí tři páry očí a čekají, co já na to. No a co myslíte? Měla jsem radost, a jakou. Konec konců, ono zas tolik nezáleží na tom, co dostaneme, ale jestli víme, že ty dárky pro nás byly vybírány s láskou. Tyhle určitě byly.

A co vy? Dostali jste někdy nějaký dárek, který vám vyrazil dech, a to v kladném i záporném slova smyslu? Pochlubte se.

Meryl


11.12.2006   Rubrika:   |   Komentářů 62   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Když se Ježíšek netrefí aneb Mám plakat, nebo se smát?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 441731.
Archiv anket.