Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Domácí sauna na chatě? Užijte si víkend na maximum.

Domácí sauna na chatě? Užijte si víkend na maximum.

Nemůžete se dočkat, až v pátek odjedete na chatu a vychutnáte sidva dny klidu a pohody? A teď si představte, jak se budete těšit, až svou chatu povýšíte na relaxační centrum. Jak na to si můžete přečíst právě teď.

 

Finská sauna: Klasika, která zahřeje na těle i na duši.

Zavřete oči a ponořte se do tepla, které příjemně zahřívá každý kousek vašeho těla. Rázem zapomenete na všechny starosti předcházejícího týdne. Prostě si užijeteodpočinek bez cizích lidí kolem. Že se vám taková představa líbí? Uskutečnit ji je lehčí, než si myslíte. Pořiďte si domácí finskou saunu.

Podle čeho vybrat tu správnou?

Nejjednodušší je koupit si předem sestavený kousek. Není to nic složitého. Rozmyslete si, kolik lidí se u vás bude saunovat, a jak velkou kabinutedy potřebujete. Do těch nejmenších se pohodlně vejdou 2 lidé, do největších i 5. Dalším krokem je výběr saunových kamen. Některá nabízejí ovládání přímo zevnitř kabiny, jiná naopak zvenku. A pak už stačí jen zvolitpro domácí saunu vhodné místo.

 

Sauna si rozumí i s bazénem

K saunovacímu rituálu patří i prudké zchlazení těla ve studené vodě.Proto si sauna výborně rozumí s bazénkem se studenou vodou. Pokud ale nechcete investovat peníze navíc nebo nemáte dost prostoru, výborně poslouží i obyčejná sprcha.

TIP: Nezapomeňte, že ledová voda znamená pro rozehřáté tělo šok. Proto buďte opatrní, pokud se saunováním začínáte. V žádném případě do bazénku s ledovou vodou neskákejte hned, jak opustíte kabinu.

 

Co musíte vědět? Pár praktických rad.

Nejprvesipromyslete, kam saunu postavíte. Pokud vyberete menší finskou saunu, postačí vám malý prostor vybavený 230V zásuvkou. Jestli ale vybíráte větší saunu, musíte zvážit další skutečnosti jako větratelnost místnosti, elektroinstalaci nebo povrch podlahy.Pokud navíc vyberete kamna na dřevo, je třeba vyřešit instalaci komínu. Umístění větších finských saun proto raději konzultujte s odborníkem.Poradí vám v každé dobré prodejně.

 

Zákaz saunování? Pro infrasaunu neplatí.

Zakázal vám lékař saunování, ale vy byste si ho i tak rádi dopřáli? Vyzkoušejte infrasaunu. Vaše tělo prohřejí infračervené paprsky, které jsou nejen bezpečné, ale také prospěšné pro zdraví. Pomohous akné, celulitidou i ekzémem. Do infrasauny mohou jakastmatici a alergici, tak i lidé s onemocněním srdce.

Komerční článek


10.12.2015   Rubrika: Vybavení domácnosti   |   Komentářů 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Domácí sauna na chatě? Užijte si víkend na maximum.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
koliaska105
koliaska105 - 30.9.2019 19:28

Saunu doma máme už nějaký ten rok a můžu potvrdit, že je to vážně super věc. Já osobně mám saunování hrozně ráda. Je ale pravda, že výroba saun je docela drahá záležitost. My konkrétně máme saunu od https://www.dyntar.cz/sauna-na-zakazku/ Musím ale říct, že to opravdu stojí za to.

 
Lucinka258
Lucinka258 - 22.8.2019 19:14

Domácí sauny jsou jednou z nejlepších věcí. My jsme si ji vloni v zimě taky pořídily z https://www.saunapoint.cz/ a zima byla hned lepší. Je to super, když se může člověk někde pořádně ohřát a odpočinout si.

 
IvaStrakosova
IvaStrakosova - 18.10.2017 10:06

Já právě uvažuji o pořízení infrasauny, která používá k prohřívání těla infračervené záření namísto páry jako normální sauna. V páře se mi totiž nedělá moc dobře. Četla jsem i článek http://homezin.cz/media/jak-vybrat-infrasaunu kde právě radí, podle čeho se rozhodovat. Pořízovací cena se pohybuje od 16 tis. Kč, ale kvalitou to asi nebude nicmoc.

 
cawan
cawan - 30.3.2016 15:29

Závidím, ale také snad jednou budeme mít. Teď si vychutnáváme aspoň sprchu s masážním panelem ;-) http://www.levna-koupelna.cz/kategorie-50_129-boxy-s-nizkou-vanickou/17961-GEORGE-120-Well-sprchovy-masazni-box

 
Světlonoska
Světlonoska - 31.12.2015 16:54

smajlik - 47Díky sauně jsem se zbavila kdysi dávno chronické rýmy,ale ted nevím,jak by mi to vedro v ní svědčilosmajlik - 66byla bych ale jistě odolnější na teplotníí zvratysmajlik - 62

 
dadka
dadka - 14.12.2015 0:05

Do sauny nechodím, nedělá mně to dobře. Udělá se mi špatně, nemohui dýchat a začne mi bušit srdce, je mi na zvracení.Není to věkem, dělalo mně to i zamlada v horké vodě ve vaně, dnes už se jenom sprchuji, přijde mně to i hygieničtější.

 
Almega
Almega - 11.12.2015 12:37

Sauna není nic pro mne: dusím se tam.Vyzkoušela jsem si i různé suchou,mokrou páru,ale byla to málem moje smrt.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 385727.
Archiv anket.