Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Jak na opruzeniny u miminka

Jak na opruzeniny u miminka

Pokud musíte přebalit děťátko, jehož zadeček je červený jako rak, pravděpodobně budete trpět s ním. S našimi tipy však opruzeniny zvládnete, a ještě pro příště předejdete jejich vzniku.

Zažije je každé dítko

Skoro každý rodič si prošel obdobím, kdy si nevěděl rady, co s podrážděnou a zarudlou kůží miminek dělat. Těžké je totiž vyměnit i obyčejnou plenku tak, aby to nebolelo. Utrpení děťátka však můžete zmírnit a zkrátit dobu jeho trvání. Nejdůležitější je vědět jak. Budete k tomu potřebovat trpělivost, jemnost a pár nezbytností, které kůži uklidní.

Pryč s plenkami

Pokud jsou opruzeniny v tom nejhorším stadiu, nejméně bolestivým způsobem, jak dětský zadeček umýt, je podržet jej pod tekoucí sprchou. Nevrhejte se hned na postižené místo, ale nejdříve vlažnou vodou sprchujte ostatní plochy kůže. Sprchu také nepouštějte největším proudem, protože i to může být dítěti nepříjemné. Až si miminko zvykne na jemný proud, nechte vodou umýt i postiženou oblast. Pořiďte si co nejjemnější žínku, nejlépe z čisté biobavlny nebo bambusového vlákna. Tou postižené místo jemnými klepavými pohyby otřete. Pokud je to možné, nechejte dítě bez plenek. Zvyšte teplotu v místnosti, navlečte mu dospělácké ponožky a oblečte pouze miminkodo delšího trička. Do postýlky můžete dát jako další ochrannou vrstvu třeba dva ručníky.

Na podrážděnou kůži chemie nepatří

Opruzeniny je třeba něčím ošetřit. Máte několik možností, ale určitě z nich vylučte chemické krémy. Nenechte se zmást, protože je můžete najít i mezi těmi dětskými. Krém, který nebude kůži dále dráždit, by neměl obsahovat parabeny, vůně, silikony ani další syntetické látky. Výborný je čistý přírodní měsíčkový. Vlhčené ubrousky vybírejte opět jen mezi těmi bez chemických příměsí a vůní.

Plenky vybírejte podle snášenlivosti dítěte, nikoli podle reklamy

Výběr plenek je čistě na vás, respektive na tom, které se vám u miminka osvědčily více. Oba druhy totiž mají své klady i zápory. Pokud se jedná o ty jednorázové, i tady platí několik pravidel. Je třeba si dávat pozor na vůně, které mohou obsahovat. I když plenka voní jako dětský pudr, nejspíše to bude vůně syntetická. A pak také záleží na povrchu plenky. Igelit se opruzeninám rozhodně líbit nebude. Nejlepší jsou alespoň pro dobu nejhorších potíží plenky s podílem biobavlny a bez igelitu. Pomůžete nejen kůži svého děťátka, ale i přírodě.

 

(skl)

Zdroj: www.ulekare.cz 

Převzatý článek


22.3.2012   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 10   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak na opruzeniny u miminka

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
hvezdicam
hvezdicam - 1.3.2016 1:11

Ten by ale měl být nejen na opruzeniny mám pravdu?

 
Vvendulak
Vvendulak - 29.2.2016 21:25

Já používám na opruzeniny a poraněnou lůži Ha gel od rosenpharma.cz Hojí a pomáhá pokožce.

 
miska121
miska121 - 29.2.2016 13:35

Na tom panthe.cz mají informací plno, půjdu ho koupit, zdá se mi lepší než ten co používám.

 
miska121
miska121 - 24.2.2016 19:48

Ten znám používá ho sestra a je s ním spokojená. Prý se s ním pro výživu pokožky natírá i ona.

 
Andriik
Andriik - 21.2.2016 22:04

Já používám na zadeček krém od www.panthe.cz. Je výživný pro kůži a má navíc vitamín.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 22.3.2012 21:42

Hlavně nepřebalovat venku na větru, hezky otřít faldíky a namazat.

 
YXH
YXH - 22.3.2012 13:31

Sucho a vzduch. obrázek - baby1a.gif

 
danielitko
danielitko - 22.3.2012 11:19

podľa mňa najdôležitejšie je SUCHO, sucho a sucho-nielen kožu umyť, ale HLAVNE jemne vysušiť a až potom NA tú suchú kožu do záhybov púder- ale pozor- len tenučkú vrstvu- hrubá vrstva púdru, rovnako ako krémy spôsobí to, že to tam nedýcha a kvas´- a zaparenina je na svete.

 
Angua
Angua - 22.3.2012 10:25

Nejvíc se mi osvědčilo nepoužívat kupované vlhčené ubrousky, ale pratelné bambusové a čistou vodu. A ani není potřeba pak preventivně něčím mazat zadek. Plíny používáme jednorázovky a problém to není.

 
Světlonoska
Světlonoska - 22.3.2012 9:31

smajlik - 86MYslím,že dnešní maminky si s tím hlavu nelámou,jednorázové pleny vedou ..ale když to přijde,poradí si s tím,jsou pudry olejíčky...smajlik - 26

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55561.
Archiv anket.