Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Manžel na mateřské. Prý budu litovat.

Manžel na mateřské. Prý budu litovat.

Je mi devětadvacet let, jsem vdaná a za tři měsíce se nám narodí naše první dítě. Otevřeně přiznávám, že nejsem vysloveně mateřský typ, i když se na naše miminko moc těším. Ale byl to hlavně manžel, který po dítěti toužil, kdyby bylo po mém, klidně bych ještě nějaký ten rok počkala.

Ale proč píšu. Chtěla bych slyšet názor ostatních žen na řešení, na kterém jsme se s manželem dohodli. Totiž, že na mateřské, respektive na rodičovské dovolené bude s naším dítětem on. Už jsme to oznámili oběma našim rodičům a všichni si ťukají na čelo. Otcové koukají na mého muže s despektem a používají slova jako kuchyňka a podpantoflák a matky zase nechápavě kroutí hlavou nade mnou, prý co jsem to za matku, že dítě v tak raném období potřebuje především maminku. A prý budu jednou litovat, že jsem se ochudila o to nejkrásnější v maminkovském věku.

Začínají mě ty řeči dost vadit. S manželem jsme se na tom dohodli zcela bez problémů, navíc já mám o něco vyšší plat než on, takže i z tohoto hlediska je to pro nás výhodné. On s tím nemá žádný problém, ani já, nepřipadá mi nic nenormálního, když se o dítě stará jeho vlastní otec. Teď však přišel manžel domů z práce docela rozhozenej, bavil se o tom s kolegy a nenašel se mezi nimi jedinej, kterej by ho pochopil a podpořil. Prý se mu doslova vysmívali, co je za chlapa, když chce dobrovolně na plný úvazek utírat zadek malému dítěti.

Zajímalo by mne, jestli je tento model opravdu tak výjimečný, že to většinu lidí z okolí zaráží. Pravda je, že já žádného chlapa na rodičáku neznám, ale zákon to umožňuje, určitě takoví existují. Neznáte někoho takového? Co si o tom myslíte? Připadá vám takové řešení v rámci nejužší rodiny normální, nebo je něco takového pro vás nemyslitelné? Máme v plánu, že budu doma cca půl roku a pak nastoupí manžel. Opravdu toho budu jednou litovat? Vždyť dřív byly děti v jeslích taky už od miminek. A naše dítě bude se svým tatínkem.

Kája


11.2.2014   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 75   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel na mateřské. Prý budu litovat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
Maryelka
Maryelka - 13.7.2017 19:07

Jak to u vás dopadlo? Já znám případy kdy to takto zkoušeli, dokonce jeden o tom psal Blog a pak i knížku. Problém je hlavně v tom, ze chlapi nejsou hormonálne a psychicky na úlohu otce-pečovatele o novorozence vybavené. Pomineme-li základní fakt, ze nekoji a ze kojení není jen krmeni, ze kojenec má svět takový jaký mu nabídne nejbližší pečovatel a když jim je muž je dítě o mnoho důležitých virových a vztahovych podnětu ochuzeno. Navíc žena se po porodu hormonální mění aby byla klidnou trpělivou aby ji nevadili dokola opakující činnosti aby nepolevovala její starostlivost a zároveň naopak aby ji pláč a dětské vrtochy nevyvadeli z míry. .. Myslím si ze otec na mateřskou po šestinedeli má jít jen když to nejde jinak. .. Po roce či roce a půl či svou letech je to zas o něco jiné. Tam už dítěti nic zásadního neodepira a dítě už není tak bezmocné a dovede komunikovat se světem o svých potřebách dpcela obstojně. To už chlap pečovatel zvládá dobře navíc se dítěti více věnuje než matka protože ty obvykle více času tráví obstaravanim domácnosti a nákupy. Z

 
medved
medved - 12.2.2014 23:00

hlásím, že znám a to hned dva....když jsem byla na mateřské, tak patro pod námi bydleli dvě rodiny s malýma dětma a v obou byl na mateřské chlap...takže hned dva najednou...byli výborní a na hřišti s nima byla sranda smajlik - 47 takže za ostatní maminky ti to chválím smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

jen bych byla opatrná s tím vyhlašování záměrů....znám taky v okolí několik žen, které vykřikovaly, jak jdou po šestinedělí do práce a ve finále to nedodržela ani jediná...prostě se jim doma s miminem líbilo a nechtěly si to nechat vzít....a já to chápu....čili bych okolí na tu variantu připravila, ale nebála se nechat si otevřená zadní vrátka...uvažování s břichem a s miminem je o dost jiné smajlik - 64

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 12.2.2014 19:59

dostala

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 12.2.2014 19:58

tornado-lou - já mu posílí také rtochu toho vitamímu B
Kudy teče, tudy léčí. Tak trochu i s návodem.

obrázek - 7bac9b92_4187_11df_a03f_0013463c9dd1.jpg

toto jsem kdysi fodtala, chodím pomáhat na cyklozávody, tak jsem neodolala si to uložit.

 
daty
daty - 12.2.2014 15:59

Mně se líbí ten boj "za rovnoprávnost".
Žena na mateřské - mateřská je na péči o dítě a ne na uklízení a skákání kolem chlapa. Až přijde z práce pověs mu na krk děti, ať je nakrmí, obstará a uloží a běž na cvičení/kávu/víno...Hlídej si, ať děláte domácí práce přesně napůl/stejně jako dřív...atd.
Muž na mateřské - ale aby se jen nestaral o dítě, musí k tomu zvládnout i domácnost, když už je doma....

Jestli náhodou nejsou ženy úplně stejné jako muži, líné a pohodlnésmajlik - 27

Jinak co se týče článku, už to tady zaznělo, kašlala bych na názory ostatních (kdo se jich tázal) - ty kecy vám nájem nezaplatí ani dítě neobstarají. A vůbec není od věci si vyzkoušet, že člověk nemusí žít podle mínění druhých - pak se člověku žije o dost lehčeji a snadněji, akorát i to se musí umět.

 
Léthé
Léthé - 12.2.2014 15:52

Prosím tě, kde to žiješ ?smajlik - 65 Proč by nemohl být doma s dítětem otec, když ty notabene vyděláš víc ?smajlik - 26. Neřeš to a rodiče jsou prostě rodiče, zasekli se v nějakém století......páry smajlik - 16smajlik - 34 Já vám naopak fandím a nevidím na to nic "nenormálního" Neřeš blbosti a buď ráda že máš chlapa, který je ochoten se podílet na výchově dětí.

 
tornado-lou
tornado-lou - 12.2.2014 15:08

Kozoroh18: potesil se tim, ze je fakt chudak, a rozhodl se, ze si to bude kompenzovat alkoholem smajlik - 93smajlik - 42smajlik - 68
Ale fakt je, ze to vareni nejak nedavam. Mam pocit ze varim FURT, ale jidlo FURT nejak mizi. Ty deti sou jak kyseliny. A to sou jeste malicky. Co budu delat az povyrostou????

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 12.2.2014 14:18

tornado-lou - bacha, aby nechtěl po přečtení změnu smajlik - 68
Proč by si nemohl uvařit, ty se celý den staráš o děti. Někdy to bývá náročné, někdy je pohoda. Je to paráda, když nejsou výčitky tipu, jsi celý den doma.

 
PEGG
PEGG - 12.2.2014 10:16

IVUSKA 56 - 12.2.2014 7:47 taky neuznávám kult dítěte, ale ono to je tím, že se rodiče svým dětem nechtějí věnovat, protože je daleko pohodlnější si ho nevšímat a nechat ho dělat co che. Pak mu místo oběda koupit hranolky a dál u kafe krafat s kamarádkousmajlik - 26
Neříkám, že jsou všechny matky stejné, spíš chci věřit tomu, že to jsou výjimky, jen jsou víc vidět než ty starostlivé matky, které doma vaří, uklízí a věnují se dětem. Ale rozhodně si nemyslím, že by školka měla suplovat rodinusmajlik - 66 Dítě mají vychovávat doma a ne ve školce. Myslím, že mateřská je určena právě k výchově dětí a měla by být k tomu využívána.Ne že rodiče přivedou do školky tříleté dítě, rozjívené a neposlušné a myslí si, že jim ho tam vychovajísmajlik - 55 Takoví rodiče by zasloužili na prdel.

 
Bellana
Bellana - 12.2.2014 9:56

Myslím, že horníky nikdo nepovažuje za nějaké nedomrlé muže a podpantofláky. Včera mi kamarád povídal o svém příbuzném, který je na rodičovské, protože jako horník má menší plat než jeho žena v bance. A prý si to rodičovství užívá tak, že uvažují o druhém dítěti. Takže - proč by to nemohlo fungovat u Káji, pokud její manžel ustojí poznámky známých? Je třeba si uvědomit, že lidi komentují pořád něco. Tu brýle, tu křivé zuby, výstřední účes, tetování, péči o zevnějšek, nedostatečnou péči o zevnějšek atd. Není na světě člověk ten, jenž by se zachoval lidem všem. Tudíž si to musejí vždy rozdiskutovat ti, kterých se to týká. Ale oba, ne jako diktát jednoho z nich.

 
tornado-lou
tornado-lou - 12.2.2014 9:23

IVUSKA 56: jezis, to dam precist svymu manzelovi, jakej je chudak, kdyz ma zenu na materske a jeste si kolikrat musi uvarit, kdyz prijde z prace. O tom, ze vytira uz vubec nemluvim.

 
bubu4+1
bubu4+1 - 12.2.2014 8:43

jsem asi stará škola. a možná už mám po těch letech doma už měkčí nejen svaly ale i mozeksmajlik - 26, ale nechtěla bych chlapa v domácnosti, a to ani na přechodnou dobu. ženská má bejt ženská a chlap má bejt chlap, jasně že v případě nutnosti nakrmí, přebalí, ale radši ať mi uloví kořist, já budu zatím doma udržovat oheň a pečovat o mláďata. očekávám, že se do mě pustíte, ženy, ale kdybych psala, jak je skvělý opak, nešlo by mi to od srdce. za mě patří dítě první měsíce (minimálně) k mámě, když to aspoň trochu jde.

 
IVUSKA 56
IVUSKA 56 - 12.2.2014 7:47

Moc tuhle diskusi nechápu. Já musela po půl roce do práce a nikdo se mě neptal jsetli chci, prostě byla taková doba, že mateřská byla do půl roku, vlastně jen do 5 měsíců, protže 6 týdnů bylo před porodem. Kojit jsem kojila 3 týdny, pak to nešlo, takže taky o nic nepřišla a řeči o tom, že se nechám připravit o první krůčkysmajlik - 76, kde je psáno, že ten první krůček udělá zrovna když já budu v práci, třeba ho udělá, když si táta odskočí na pivko nebo na WCsmajlik - 68. Každý si to musí udělat jak mu vyhovuje. Už jednou jsem tady psala, že mi dneska vadí kult dítěte. Kdo vychoval ty dnešní vzorné matky? Jsou z nich ze všech stresovaní chudáčkové právě proto, že chodili do jeslí a do školky? Když vidím některé dnešní maminky neustále po kavárnách a procházkách pozdě do večera, pochybuju, že mohou věnovat moc péče domácnosti a vývoji dítěte a znám i případy, kdy si chlap musí uvařit, když přijde z práce a chce se najíst. Myslím, že ve školce by se jim kolikrát věnovali víc a nebyly by tak rozjívené jak je dneska leckde vidět. Z druhým dítětem jsem už byla doma 2 roky, protože už to šlo, ale těšila jsem se do práce. Nekonečná práce kolem kamen, pračky, žehličky a vysavače mě deprimovala a měla jsem pocit, že blbnu. když byly děti ve školce měla jsem klid na práci a těšila se na ně a ptom jsme si to užily odpoledne a o víkendech.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 11.2.2014 22:03

Kájo,
udělej to, co vyhovuje vaší rodině. Vždy se najdou ti co to ví nejlépe.
Náš soused byl také na ,,matřské´´byl to snad průkopník. Měli třetí a žena se mohla vrátit do práce - úča, on v té době byl OSVČ. Byl i v TV. Rodiče ani děti nestrádali. Pán, mám pocit si splnil možná nějaký sen, měli krávu a včeli. Děti mu pomáhaly.

 
Anahir
Anahir - 11.2.2014 20:09

Je vidět, co si myslí chlapi o svých ženách a matkách a dětech, když se smejí někomu, kdo utírá jejich potomkům zadek.
Máš dobrýho chlapa a to je nutno chválit.
Je úplně jiná doba. Stále se chce aby ženy měly rovné postavení v rodině a když dojde na péči o dítě, je všechno jinak. Proč by měl být muž ochuzen o první krůčky a slova dítěte? Jen proto že je muž?

Zařiďte se podle svého, na ty vygumovaný zpátečníky nekoukejte.
Můj kamarád byl také na mateřské. Vyřešilo to v rodině existenční problémy, které by nastaly, kdyby na mateřskou šla jeho žena. Taková je doba. Brali to tak, že to tak je a pomohlo jim to.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.