Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

„Hlavně nechoď k porodu!“ Rady od kamarádů.

„Hlavně nechoď k porodu!“ Rady od kamarádů.

Čekáme s manželem naše první dítě, mělo by se narodit v červnu. Trápí mě jedna věc. Manžel z ničeho nic otočil a oproti původním plánům a slibům najednou začíná couvat ze své účasti při porodu.

Přitom od začátku to bral jako zcela samozřejmou věc a tvrdil, že u narození našeho dítěte chce být. Jenže minulý týden mluvil s několika svými kamarády a ti ho začali odrazovat. Všichni se prý shodli, že to pro muže nějaký extra zážitek není. Teda to první pochování svého dítěte prý ano, ale to, co tomu předchází, by si pro příště radši nechali ujít.

Dva mu dokonce řekli, že od té doby nejsou schopni svou partnerku vnímat jako před tím a utrpěl tím jejich intimní život. Jeden to dokonce řeší nevěrou. Manžel se toho najednou začal bát, má prý strach, aby se u nás nestalo něco podobného.

Já na něj samozřejmě tlačit nebudu, ale líto mi to je. Sama mám z porodu docela strach, navíc hodně špatně snáším nemocniční prostředí, celou dobu mne uklidňovalo, že tam bude se mnou. A on teď najednou říká, že bude sedět venku a čekat, až bude malá na světě a pak přijde. Připadá mi to od něj zbabělé, já si to musím prožít se vším všudy, nemůžu přijít až „k hotovému“. A on si hezky počká za bukem, aby náhodou neviděl něco, co by zacloumalo jeho estetickým cítěním?

Chtěla bych se zeptat žen, které své partnery u porodu měly. Mají manželovi kamarádi pravdu? Skutečně se může stát, že může být tímto zážitkem narušen partnerský život? Mně to teda připadá přehnané.

Danka


31.3.2014   Rubrika: Partnerské problémy   |   Komentářů 105   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - „Hlavně nechoď k porodu!“ Rady od kamarádů.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105
Almega
Almega - 7.4.2014 7:06

Ach jo.Zase nic nového.....

 
janas
janas - 3.4.2014 14:20

Verera - 31.3.2014 20:36
Po císaři Ti nosej dítě první den jen na krmení a já byla docela ráda, když mi ho po kojení zapomněli sebrat (byla jsem sice ještě na jipce). Bylo to lepší i s veškerou bolestí při sebemenším pohybu, než jen ležet a zírat do stropu.

 
janas
janas - 3.4.2014 13:54

Zatím jsem nečetla ostatní příspěvky, ale u nás je to tak:
U prvního jsme byli domluvení, že k porodu půjde - dokonce měl zaplacenej i poplatek, ale nakonec se konal císař (u nás k němu tatínky nepouští, takže ani nic neviděl, jen mu přinesli malej uzlíček se kterým musel trávit hodinu do půl těla svlečenej, než maminku zašijou).
No a teď při druhým už začíná otáčet... taky se bojí (snad ne ani ztráty libida vůči mně, ale toho, že tam bude hodně krve a nebude mi moci pomoct).
Nakonec jsme uzavřeli takovej malej kompromis... půjde tam a bude mě podporovat a masírovat a bůhví co všechno, než nastane samotnej porod, kterej přečká na chodbě a pak se vrátí. Třeba si to nakonec rozmyslí a zůstane, ale nutit ho nechci.
Přeju hodně štěstí.

 
Gábule
Gábule - 2.4.2014 18:06

nenutit, pokud nechce, jeho problém, připraví se o nejkrásnější chvíle, kdy se mimčo vyklube,
manžela jsem nenutila, chtěl sám, souhlasila jsem, a byli jsme rádi oba, že u toho byl, i kvůli rodičce, nevím kde budeš rodit, ale jsou porodnice, kde si nedovolí být na rodičku arogantní, pokud je u toho partner, bohužel se to občas stává, že sestra vstane levou nohou...
za mne, je hloupý, že si do toho nechá kecat u piva od kamarádů, tam je každý hrdina

 
Verera
Verera - 2.4.2014 16:29

Kozoroh18: Tak ta holka, co tam byla se mnou, byla slušná, rodina taky, jen jich bylo moc a pokoje malé.

Ono asi jak kde se nechodí na pokoj (nebo v době mých porodů). Byla jsme ve dvou porodnicích, v jedné mohly návštěvy jen na nadstandard a jinak se muselo ven na chodbu, ve druhé proudily davy celé odpoledne všude. Nic mi nebylo, takže mně to zas tak hrozně nevadilo, ale že bych si to nějak užívala , to taky ne.

Proč by měl být porod ženská záležitost? Je to přirozená věc, tak by se mělo všechno vyvíjet přirozeně, i doprovod. Pokud má žena pocit, že jí manželova přítomnost pomůže a on se na to cítí, měl by tam být. Pokud ona ho tam nechce nebo on sebou sekne při pohledu na injekční stříkačku, tak ne. Všechno se vyvíjí, tak proč by zrovna přítomnost muže u porodu musela být stejná jako před 100 lety.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 2.4.2014 14:41

Piafka - já táká souhlasím pokud si maminka přeje tatínka u porodu aby tam byl. Dcera měla strach jak to dopadne, má problémy s krví a tak tatínka poučovala co jak má pohlídat. Nedovolila při měření ani natahovat nožičky a on to musel hlídatsmajlik - 68. Jak byla ve vaně tak ji hlídal, aby se nenadechla vody, když usínala tak klouzala pod vodu.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 2.4.2014 14:35

Verera - 1.4.2014 23:46
já návštěvy na pokoji nezažila, až u poslední v 90roce byla návštěvní místnost.
Nyní se také nechodí na pokoj, je velká hala a může se jen na nadstandart a to bylo fajn- soukromí.
Jak jsem odvezla dceru do porodnice a čekala jsem na chodbě tak tam přišli čtyři cikáni,( matka rodičky stará asi jako moje rodící dcera ) já tam seděla na lavičce a ten cigaretový zatuchlý smrad co se kolem linul, byl děs. Pak jsem je zažila na jedné chodbové návštěvě, jak se uvolnil nadstandart tak dcera po něm chňapla. Měla štěstí, že nebyla na stejném pokoji, chodila ven kouřit s návštěvou. Dítě nakrmila a odvezla na děcák, já jsem slyšela jak ji setra říká, ale dnes naposledy musíte sama. Holka koukal jak puk, že bude muset sama, asi by ráda aby to převzal stát se vším všudy a dávky posílal k ní. Bylo ji 16.

Rodit zároveň s cikánkou bych nechtěla, řvou někdy zbytečně a proto je tam ten doprovod skvělí, uklidní.

 
Piafka
Piafka - 2.4.2014 14:06

Stanik: Ale má tam co dělat. Někoho tam chce mít většina ženských, a že je to otec dítěte je celkem přirozený. Koho jinýho tam mít? Otec dítěte bývá často ten nejbližší člověk a i po technické stránce to dává smysl - odváží většinou rodičku do porodnice, tak tam holt zůstane s ní. Být tam sama? Jasně, i to je možné, ale v dnešní době právě díky doprovodům k porodu personál natolik spoléhá na to, že s drobnostmi rodičce pomáhá otec dítěte, že už na spoustu věcí kašlou. Navíc se chovají opravdu dost odlišně, když je tam člověk sám nebo naopak s někým. A koho si vybrat jinýho? Maminku? Sestru? Dulu? To můžou být osoby mnohem méně blízké a navíc jejich dojezd do porodnice může být komplikovanější. Že dřív žilo v chalupě několik generací společně a tudíž i více ženských v jedné domácnosti a ženská tak nebyla sama ani na porod, ani na šestinedělí, ani na výchovu dítěte, to je sice super, ale bohužel, tahle doba je pryč. Rodina je mnohem menší jednotka než dřív....

 
Pentlička
Pentlička - 2.4.2014 10:41

Verera: Já naštěstí rodila v době, kdy veškeré návštěvy v porodnici byly zakázané, takže jsem měla klid.

 
Almega
Almega - 2.4.2014 9:27

Verera: No já tedy jsem byla ráda za to ležení....Sedět jsem nemohla po děsivém nástřihu víc jak týden....Jsou to nepěkné vzpomínky i po těch 28 letech.

 
Stanik
Stanik - 2.4.2014 8:43

Grainne: 31.3.2014 18:06 - pokud jde o zivot,nebo je clovek nemocny tak pochopitelne... ale proc hop tahat k tak ryze zenske zalezitosti, kdyz mam na vyber opravdu nechapu.. otec u porodu.. jo.. pokud jedou do porodnice pozde a musi s uchem na telefonu za instrukci zachranaru manyelce pomoci, pak ano, jinak tam nema co chlap co delat.

 
Verera
Verera - 1.4.2014 23:46

Pentlička: Ale jo, pokud je člověku blbě, tak ocení klid. Mně vadilo už když mně nutili asi 3 hodiny po porodu ležet, připadalo mi to zbytečné. A šla bych domů rozhodně dřív než za těch 5 dní, jen jsme se nechtěla dohadovat.

Porodnice byla průchoďák, návštěvní hodiny pouze teoretické a když za maminkou, co ležela vedle přišla na návštěvu desetičlenná cikánská rodina a rozesadili se z nedostatku místa všude včetně mé postele, tak se o klidu vážně nedá mluvit.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 1.4.2014 23:14

tornado-lou - 1.4.2014 19:10
jsi mne smajlik - 34smajlik - 34
Tak to už je kus ,,baby´,´to se dá už pěkně muchlat.

nejmladší dělala držtičku jako tchán, možná by ho to těšilo,( nedožil se třetí on ani mužova matka).Dcera z toho vyrostla.


 
Tante Ema
Tante Ema - 1.4.2014 22:52

Petruša: Nechat to otevřené je dobré, to, že nakonec se muž odhodlá, se děje docela často, ale stejně považuju za dobré mít někoho v záloze, kdyby se neodhodlal.
Některým ženám to vyhovuje, ale pro dost jiných je lepší nebýt tam sama.

 
Petruša
Petruša - 1.4.2014 22:15

jinak jak píše Leii ... nech to zatím otevřené ... je asi rozumný. Můj muž k porodu ani náhodou nechtěl a když mě tam u prvního syna odvezl a doktor se ho zeptal jestli bude u porodu, tak když mě viděl jak se trápim bolestí, řekl že bude

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55285.
Archiv anket.