Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Dětská autosedačka: Jak ji správně vybrat?

Dětská autosedačka: Jak ji správně vybrat?

Děti musí jezdit v autosedačce až do svých 12 let. To pro rodiče asi není žádná novinka. Víte ale, jak vybrat dětskou autosedačku tak, aby byla pohodlná a maximálně bezpečná? Podle čeho se rozhodnout a na co si dát při výběru pozor?

 

Výběr správné autosedačky v několika snadných krocích
  • Hlavními kritérii jsou při výběru dětské autosedačkyhmotnost a výška dítěte.Spousta rodičů se snaží ušetřit a pořídí větší autosedačku s tím, že do ní dítko „doroste“.  To je ale velká chyba. Autosedačka musí dítěti poskytnout správné pohodlí a oporu. Příliš velká autosedačka nebude ani pohodlná a už vůbec ne bezpečná!
  • Pro novorozence jsou nejvhodnější tzv. kolébky, ve kterých dítko pohodlně a bezpečně leží. Když ratolest trochu povyroste, je třeba vybrat skořepinu z vyšší váhové kategorie, která se umisťuje zády ve směru jízdy, čímž zajišťuje větší ochranu. V této poloze je vhodné dítko vozit co nejdéle.
  • Když už dítě samo sedí, rodiče často dělají tu chybu, že ihned pořídí podsedák do auta bez zádové opěrky. Ty ale neposkytují požadované bezpečí, proto se zkuste této volbě vyhnout, dokud nebude váš potomek už opravdu velký. A raději vsaďte na klasické autosedačky se zádovou opěrkou.
  • Rozhodující by pro vás mělo být také správné označení příchytek na bezpečnostní pás. To totiž zajišťuje správné vedení pásu a tím i maximální bezpečnost malého pasažéra.
  • Ujistěte se, že má vámi vybraná sedačka kvalitní polstrování, které zajistí pohodlí i při delší cestě.
  • Láká vás nízká cena použitých autosedaček? Raději se jim obloukem vyhněte.Nikdy nevíte, zda již nebyla poškozena, ani v jakém stavu skutečně je. A ohrozit své dítě ne zcela bezpečnou autosedačkou určitě nechcete.
  • Nezapomeňte si ověřit, zda je vybraná autosedačka kompatibilní s vaším automobilem.
  • Splnili jste všechny předchozí body? Tak už vás čeká jen to nejpříjemnější – vybrat si barvu a design!

Komerční článek


31.3.2016   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dětská autosedačka: Jak ji správně vybrat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Lenca44
Lenca44 - 27.1.2017 16:24

S tím souhlasím, že povinnost používání autosedačky není limitována věkem, ale výškou a váhou, to je teda docela špatná informace. A myslím že tohle je moc stručný pro výběr něčeho, co je tak důležitý jako je autosedačka. Hodně dobře obsáhlý je to třeba tady: http://www.arecenze.cz/autosedacky/ , a celkově je na netu ještě dost článků, který jsou obsáhlejší než tento

 
berusenka745
berusenka745 - 3.10.2016 10:41

Super clanek. Nakonec mi potvrdil muj prvotni vyber. A nakonec tedy objednavam tuto http://www.detske-kocarky.cz/autosedacka-cam-gara-2016.html . Jeste jednou diky

 
lenkakr12
lenkakr12 - 31.5.2016 16:27

Tady je fajn článek, kde je asi opravdu vše :-) http://blog.prodeti.cz/pro-deti/jak-vybrat-detskou-autosedacku/ a předpokládám, že i správně :-)

 
HelenaPa
HelenaPa - 6.4.2016 6:15

Firma prodávající sedačky by měla vědět, že povinnost použití sedačky není určena věkem, ale výškou (do 150 cm) a váhodu (do 36 kg). Prodejce, který tohle netuší je promě už předcem nedůvěryhodný smajlik - 48

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 449556.
Archiv anket.