Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Jarní detox i pro školní batoh: Netahá váš potomek na zádech zbytečné břemeno?

Jarní detox i pro školní batoh: Netahá váš potomek na zádech zbytečné břemeno?

Shazování nadbytečných kil i zimních vrstev oblečení teď zaměstnává nejednu z nás. Shazovat kila by měl ale i školní batoh vašeho školáčka. Věděli jste, že váha batohu, který nosí váš potomek na zádech, by v žádném případě neměla překročit desetinu jeho hmotnosti? Jak tedy na jarní detox školního batohu? Poradíme vám!

 

„Nadváha“ je u školních batohů nepřípustná

 

Netolerujte školnímu batohu ani pár gramů navíc. Pediatři tvrdí, že plná školní taška by neměla vážit víc než desetinu hmotnosti dítěte. Tento limit je však v praxi často překračován a zdravotní problémy spojené s nadměrnou zátěží zad na sebe nenechají dlouho čekat.

Předejděte proto skolióze už samotným výběremkvalitního školního batohu. Pokud máte doma drobného školáčka prvního stupně, prázdný batoh se musí vejít do 1200 gramů. Váha prázdného batohu pro žáky druhého stupně je pak o něco vyšší – 1400 gramů. Tím však cesta za zdravou páteří zdaleka nekončí. Zbývá uhlídat, aby děti nenosily v batozích víc, než je nezbytně nutné.

 

Odhoďte zátěž - černí pasažéři musí ven

Je libo plesnivou svačinku nebo model zaoceánského parníku? Dětský batoh dokáže skutečně překvapit. Když se v jeho útrobách začnou kuriozity hromadit, je třeba zasáhnout. Dohlížejte proto pravidelně na obsah batohu, aby se neproměnil v mobilní sbírku dětských pokladů.

Dalších gramů navíc se zbavíte jednoduchým trikem. Dejte ráno dítěti prázdnou lahev, kterou si doplní vodou až ve škole. Aby mu pití chutnalo, můžete mu do lahve přidat trochu šťávy.

Kvalitní batohy umožňují díky dostatku kapsiček a přihrádek přehledně členit obsah. Pokud malého popletu naučíte, aby nejtěžší předměty umisťoval do přihrádky nejblíže zad, ulehčíte tak jeho páteři. To samé platí i pro chystání školních pomůcek a učebnic podle rozvrhu. Řadu z nich si totiž děti mohou nechávat ve škole a není nutné se s nimi vláčet den co den.

 

Správným nošením ke zdravé páteři

Pokud se vám podařilo dostat obsah i váhu batohu pod kontrolu, zbývá jediné – správné usazení na zádech. I sebekvalitnější studentský batoh nic nezmůže, když ho dítě nosí na příliš povolených nebo naopak utažených popruzích. O ležérním přehození přes jedno rameno ani nemluvě. Jak by měl tedy školní batoh ideálně „sednout“?

Horní hrana školního batohu by měla dosahovat úrovně ramen, zatímco ta spodní by měla být ve výšce pánve. Na růst dítěte je třeba reagovat pravidelným nastavováním ramenních popruhů. Jedině tak bude batoh zaujímat správnou polohu, která je zásadní pro zdravý vývoj dětské páteře.

Tak začněte odlehčovat! Vždyť i do školy se dá vykračovat zlehka a bez bolavých zad...

Komerční článek


25.5.2016   Rubrika: Hubnutí   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jarní detox i pro školní batoh: Netahá váš potomek na zádech zbytečné břemeno?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 17.6.2016 14:53

Megí: smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 47

 
Megí
Megí - 30.5.2016 12:36

Děkuji za velmi poučný komerční článek... bez něj bych se nedozvěděla důležitou věc:
"Aby mu pití chutnalo, můžete mu do lahve přidat trochu šťávy." smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68
ale samozřejmě je pravda, že školní batohy můžou skýtat různá překvapení smajlik - 76

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.