Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Kam s dětmi na výlet

Kam s dětmi na výlet

zábavný park pro dětiPátráte po nějakých tipech, kam s dětmi na výlet na Vysočině v krásných jarních a letních dnech? Dáme vám pár zajímavých tipů.

V krásné přírodě Žďárských vrchů se nachází Pohádková vesnička, která nabízí možnost ubytování v pohádkových chaloupkách (Sněhurka, Rákosníček, U kováře Matěje, Mlýn, Karkulka, Nebe a Peklo, Pařez, Budulínek, Švec, Rumcajs a Cipísek). Ve vybraných dnech se konají prohlídky vesničky s krátkým programem nebo divadelní představení v přírodním divadle. Tím však pohádkové výlety nekončí. Úžasným tipem na výlet je Zábavný park pro děti Fábula v Kamenici nad Lipou. Je plný originálních volnočasových aktivit, jako jsou úniková hra Útěk ze žaláře. Tou největší atrakcí je však zážitková cesta pohádkovým sklepením. Setkání s živými postavami i jejich příběhy, které tu na vás čekají,  jsou velmi silným zážitkem. Ať už potkáte prince, princeznu, kašpárka nebo vodníka, vždy pro vás mají připravený nějaký zapeklitý úkol. Pokud ho splníte, poradí vám cestu dál, protože projít ztraceným světem a temným sklepením bez nápovědy by bylo nad lidské síly. Když se takto dostanete přes hrad, zámeckou zahradu, les a starou půdu a pokud překonáte i cestu strašidelnou štolou a mučírnou, čeká vás pohoštění u ježibaby Poplety. Každý den vaří čerstvou žížalí polévku a radíme vám ochutnat. Jinak byste ji mohli urazit a ona by se za vás pak nepřimluvila u svého souseda čerta. Ten každou lidskou duši převáží na pekelných vahách a možná vás i něco přiučí v čertovské škole. A pak už jen nalézt ukrytý poklad a pohádkovou cestu máte za sebou. A ten, kdo si myslí, že je to zábava jen pro malé děti, velmi se mílí.

 

A pohádka nekončí…

Stále ještě nevíte kam s dětmi tento víkend? Co třeba Muzeum strašidel v Pelhřimově? Nachází se na Masarykově náměstí ve středověkém sklepení domu č. p. 17 a jsou zde vystaveny exponáty nadpřirozených bytostí. Kdo se nebojí a má pro strach uděláno, ať se sem vydá a prokáže svojí odvahu. Kousek dál v podzemí domu č. p. 10 se děti pobaví při návštěvě interaktivní expozice s názvem Pelhřimovské peklo. Mohou vlézt do pekelného kotle, lehnout si na Záhořovo lože nebo zasednout na luciferův trůn.

Když popojedete o pár desítek kilometrů dál, nevynechejte návštěvu zámeckého areálu v Žirovnici. V místní budově pivovaru, v kterém bylo nově otevřeno Knoflíkářské muzeum, jsou k vidění expozice knoflíkářství a perleti, šicích strojů a pivovarnictví. Návštěvníci zde uvidí ukázky různých druhů perletě, jejich naleziště a perleťářské stroje. Zjistí, jak historická perleťářská dílna vypadala a jaké výrobky dokázali vyrobit žirovničtí perleťáři. V expozici šicích strojů je vystavena bohatá kolekce, kterou shromáždil za léta sběratelské činnosti Jiří Vetýška. Atmosféru bývalého pivovaru pak navozuje malá expozice části pivovarnické výroby v 1. patře budovy. Parkovou úpravou okolí, novým dětským hřištěm a venkovním amfiteátrem se podařilo z pivovaru vytvořit příjemné místo pro odpočinek a zábavu dospělých i dětí.´

zábavný park pro děti

Tortura vesele a hravě

A koho by nezajímala Jihlavská šatlava, kde se dozvíte něco málo z historie vězeňství, tortury a středověkých palných zbraní? Historická budova bývalé vojenské věznice je v původním stavu od roku 1869. Od té doby nedošlo k žádným úpravám. Uvnitř budovy jsou v jednotlivých celách ukázky středověkého mučení (mučící nástroje, mučící postupy). Repliky mučících nástrojů je možno vyzkoušet. Osahat si zde můžeme i repliky středověkých pistolí. V Jihlavě můžete navštívit i zoologickou zahradu. Tato turisty velmi vyhledávaná Zoo je rozdělena do pěti kontinentů. Prohlédnout si můžeme skoro 200 druhů exotických zvířat, z nichž je řada ohrožených. Děti jistě ocení venkovní dětský koutek s mnoha atrakcemi, hřiště ve tvaru lodi u hlavního vchodu, kontaktní ZOO nebo lanový park PraLEZ s obtížností i pro menší. V sezóně se mohou děti projet na autíčkách nebo zaskotačit ve skákacím hradu. Tak neváhejte a vyražte na Vysočinu, je se na co dívat!

Komerční článek


5.6.2017   Rubrika: Krásy naší země   |   Komentářů 7   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kam s dětmi na výlet

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 24.7.2019 10:47

Hotel stojí přímo u Máchova jezera, podívejte se na stránky https://www.hotelport.cz/, je to tam opravdu nádhera, mají krásný vybavený a čistý hotel, kde je velice příjemná obsluha.

 
Lulakova
Lulakova - 21.7.2019 1:12

A kde přesně je tam hotel? kde bych ho našla? mají nějaké internetové stránky?

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 17.7.2019 22:37

Já mám, opravdu nádherný hotel u Máchova jezera, líbí se ta mě i dětem. Mají tam pro ně spoustu atrakcí, já si zase užívám výletování v okolí, proste pecka. Je to kousek autem od Prahy.

 
Lulakova
Lulakova - 12.7.2019 16:23

Máte někdo oblíbené místo v Česku pro dovolenou, kam bych se mohla vydat s manželem a roční dcerkou? Kde je to vhodné pro celou rodinu, i tak malé dítě?

 
Majolka
Majolka - 22.6.2017 6:31

Zrovinka tam jedeme tuto sobotu 24.6.. Dostala jsem poukaz k narozeninám. Napíši jak se nám to líbilo.

 
janablizkova
janablizkova - 7.6.2017 17:10

Děkuji za dobrý tip určitě si do Jihlavy do ZOO zajedeme máme holčičku 6 letou a 11 letého chlapce stále hledáme zábavu.

 
YXH
YXH - 6.6.2017 15:28

smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 334043.
    Archiv anket.