Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Vybíráte obraz? Držte se moderních trendů

Vybíráte obraz? Držte se moderních trendů

Obrazy patří do interiérů odnepaměti. Postupně se však mění zažité trendy. Jestliže nechcete zůstat v minulosti a zároveň s výběrem šlápnout vedle, držte s našich tipů a rad. Jaké moderní trendy dnes táhnou?

 

Vsaďte na originální motivy

Pokud se podíváme na minulosti, bylo celkem jasné, jaké motivy byly populární. Dost možná spoustu podobných obrazů najdete u prarodičů, nebo na půdě. Jistě si při pohledu na ně říkáte, že by se do současných moderně laděných interiérů jenom těžko hodily. Mezi hlavní hity patřily:

· Krajiny

· Domy

· Západy slunce

Toto je dnes již minulostí. Co naopak výhradně táhne, to jsou v podstatě nic neříkající motivy, plné různých barev a tahů štětcem. Jedná se o nádherné abstraktní ručně malované obrazy. Pokud máte moderní interiér, kde se nebojíte barev, jedná se zaručeně o směr, se kterým chybu neuděláte. Navíc si můžete být jista, že výběr je opravdu velký. Jak s ohledem na barevnost, tak použité tvary a prvky, či velikosti obrazů.

 

Rám není vždy nutností

Pojďme na trend číslo dvě. I tady je vhodné podívat se do minulosti. To proto, že obrazy byly často spojeny s výraznými masivními rámy, které mnohdy upoutaly větší pozornost, než samotné dílo. Postupně se velikost a robustnost rámů zmenšovala. A jaká je jejich současná podoba? Není nic výjimečného, že na trhu lze najít mnoho obrazů, které žádný rám nemají. To je trend, kterého se držet, pokud plujete vylepšit svůj moderní interiér.

 

Nebojte se více dílů

Když vybíráte obraz na velkou stěnu, jistě přemýšlíte o tom, zda pořídit jeden skutečně velký, nebo několik menších. Moderním trendem je možnost oba dva požadavky jednoduše splnit. Co máme na mysli? Je to jednoduché. jsou to moderní vícedílné obrazy do bytu. Ty jsou složeny z několika kusů. Mohou být 3, ale může jich být dokonce až 7. Dané obrazy se věší na stěnu samostatně, několik centimetr od sebe. Ze vzdálenějšího pohledu však působí jako jeden celek. Ideální volba, pokud chcete být skutečně originální. I zde lze samozřejmě vybírat z celé řady trendy motivů, které jsme vám doporučili výše. Tedy z motivů abstraktních.

 

Obrazy nemusí být jenom ručně malované

Klasická malba má samozřejmě své výhody. V podstatě se jedná vždy o originál, který byl namalován konkrétní osobou, která zde zanechala svůj typický rukopis. Nevýhodou maleb samozřejmě může být to, že konkrétní motiv nemusí být ztvárněný vždy dokonale přesně. Oproti tomu dokonalý přenos reálné předlohy zajistí fotografie. I ta může patřit do skupiny originálních obrazů. Jejím unikátem je rozhodně i možnost volby. Do decentně laděných interiérů se budou hodit varianty černobílé. Pokud se naopak nebojíte hravosti a unikátů, zkuste fotografii barevnou. Samozřejmě nejlépe zasklenou, což přispěje výslednému wow efektu, ale i k delší životnosti fotografie.

 

Komerční článek


23.8.2018   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vybíráte obraz? Držte se moderních trendů

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
pavlinka14
pavlinka14 - 27.9.2018 22:17

Jelikož máme v našem rodinném domě celý interiér zařízený od firmy http://www.pwinterier.cz/ , tak když chci kupovat nějaký dražší doplněk, například ten obraz, tak se vždycky nejraději ještě před koupí poradím přes e-mail s pány z firmy, zda by to k sobě mohlo všechno ladit ;-)

 
catcat
catcat - 6.9.2018 14:58

výběr obrazu je naprosto osobní věc, obrazy dle vlastního výběru nepodléhají modě a je pitomost mluvit o tom co je a není in. Pokud tedy někdo nezařizuje byt podle katalogu...

 
YXH
YXH - 24.8.2018 17:10

A proto dam platno a stetec 3 letemu vnukovi, aspon to bude original a nebude to stat majlant smajlik - 68smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 420627.
Archiv anket.