Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak vybrat kvalitní krmivo pro vašeho psího kamaráda.

Jak vybrat kvalitní krmivo pro vašeho psího kamaráda.

krmivo pro psaJsou to miláčci! Vždy nás vítají, když přijdeme domů a mají takovou radost z drobností. Když jdeme na procházku, když jim házíme míček… Psi jsou oprávněně nazýváni nejlepšími přáteli lidí, a tak je samozřejmé, že jim chceme jejich lásku oplatit. Přejeme si, aby pejskům chutnalo a měli dostatek všech potřebných živin a vitamínů. Jak si ale v té obrovské nabídce vybrat kvalitní krmivo pro psa?Čeho a kolik?

Při výběru granulí pro psa platí stejné pravidlo jako u lidí, hlavně číst etikety! Ze zákona je výrobce povinen řadit složky krmiva na etiketu podle obsaženého množství. Důležitý je vysoký obsah dobře stravitelných bílkovin, tedy maso a živočišné produkty. Trendem poslední doby je také přidávání čerstvého masa do suchého krmiva. Například psí granule Nutrilove obsahují čerstvé kuřecí maso z českých chovů. Hned za masem, tedy za bílkovinami by měly být sacharidy – ať už je to rýže, oves nebo pšenice a živočišné tuky. Ty jsou pro psa mnohem prospěšnější než rostlinné. Pro lesklou a zdravou srst je poměr omega 6 a omega 3 mastných kyselin minimálně 5:1. Pokud je pejsek zdravý a nemá žádné kožní problémy, větší poměr mu udělá jen dobře.

kvalitní krmivo
Výrobce kvalitního krmiva pro psy a kočky Nutrilove má hned několik specifických řad, které odpovídají psím požadavkům podle velikosti, stáří nebo aktivity. Na složení granulí dohlíží zkušení odborníci tak, aby pejskovi dodaly všechny potřebné živiny a přispěly k dlouhému zdraví, krásné srsti a aby byl strávník veselý a aktivní.

Otázkou jak často krmit psa, se zabývá snad každý chovatel. Obecně platí, že dospělý pes by měl dostávat misku s jídlem jednou až dvakrát denně a to vždy ve stejný čas a až po procházce.


 

Psí obezita

O malých plemenech je známo, že vydávají více energie. Potřebují proto krmivo, které jim rychle dodá potřebné živiny pro další řádění. Krmení velkých plemen se doporučuje raději dvakrát denně po menších dávkách, kvůli hrozbě přetočení žaludku. To by mohlo nastat v důsledku podání velkého množství krmiva nebo vody.

U pejsků s nadváhou platí totéž co u obézních lidí. Žádné pamlsky, vyvážená strava a pohyb pomohou ke snížení a udržení optimální váhy.


 

Změny ano, ale pomalu
Teď už víte, jak vybrat správné granule pro psa. Pokud jste se rozhodli pro změnu, začněte postupně přidávat nové granule do stávajících. Tento proces by měl trvat alespoň 10 dní. A s hodnocením výsledku počkejte až po měsíci krmení.


21.6.2018   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak vybrat kvalitní krmivo pro vašeho psího kamaráda.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 439493.
Archiv anket.