Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak nejlépe izolovat hluk mezi stěnami pokojů?

Jak nejlépe izolovat hluk mezi stěnami pokojů?

Zvuk hrající televize, brnkání na kytaru nebo jen hlasité rozhovory, to všechno patří mezi spolehlivé narušitele klidného dne i spánku. Jak se jim vyhnout a co podniknout, abyste stěny mezi pokoji co nejlépe odhlučnili? Přinášíme vám tipy na 3 nejčastější způsoby.

Malý zásah

Jestliže chcete eliminovat zvuk v již hotové obydlené stavbě, ale nechce se vám zasahovat do zdiva, pak zkuste stěnu, skrze níž zvuk proniká nejvíce, zaopatřit těžkým závěsem nebo skříní po celé její délce. Zvuk to mírně pohltí, nicméně nečekejte, že tím utlumíte souseda, který každý večer buší na bicí.izolovat hluk

Izolace sádrokartonem nebo deskami

Další možností, jak izolovat hluk mezi stěnami, je vytvořit další dělící stěnu– například ze sádrokartonu nebo korkové či OSB desky. Do jaké míry se vám místnost podaří odhlučnit, závisí nejen na vlastnostech obou stěn, ale také na vzduchové mezeře mezi nimi. Ta by měla být zhruba 8 cm. Desku doporučujeme upevnit pouze pružně a nenasazovat ji na nosnou konstrukci, jinak se zvuk bude šířit.

Tip: Hlavně nedejte na „chytré“ rady v některých diskuzích a nepodlepujte sádrokarton ocelovým plechem. Nejenže se vám pořízení takového plechu prodraží, ale ještě ke všemu se vám na stěnách mohou kvůli přítomnosti šroubů vytvořit boule.

Akustická izolace kamennou vlnou

Hledáte-li opravdu efektivní řešení akustické izolace, ať už u novostavby, při rekonstrukci nebo v průběhu bydlení, vyplňte prostor mezi izolovanou příčkou a předstěnou kamennou vlnou. Kamenná vlna na rozdíl od jiných izolačních materiálů zvuk dokonale pohltí a vzhledem k tomu, že se jedná o 100% přírodní a obnovitelný materiál, také vůbec nezatěžuje životní prostředí.

Komerční článek


2.10.2019   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak nejlépe izolovat hluk mezi stěnami pokojů?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 359259.
    Archiv anket.