Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jak děti naučit používat účet a internetové bankovnictví

Jak děti naučit používat účet a internetové bankovnictví

internetové bankovnictvíDěti si rády hrají na dospělé a milují napodobování jejich zvyků a činností. Kromě toho, že je to zábava, je to i velmi užitečný způsob učení. Co toho využít a naučit je pracovat s bankovním účtem a internetovým bankovnictvím?

Nebojte se, nechceme po vás, abyste dětem svěřili kontrolu nad svými financemi. Založte jim vlastní, dětský účet, díky kterému se naučí, že bankomat peníze netiskne. Děti seseznámí s tím, jak funguje bankovní účet i s internetovým bankovnictvím. Určitě se jim bude líbitplacení kartou, protože si budou připadat in.

Podle odborníků je ideální věk k založení dětského účtu s kartou kolem 8 let. Pokud máte doma školáka, který už má alespoň základní znalosti počtů a už nějakou dobu dostává kapesné, je na čase posunout se o stupínek výš. Používání platební karty totiž dnes patří k běžnému životu stejně jako placení penězi. Čím dříve vaše dítě pochopí její princip, tím lépe pro něj.

Dětské konto je zdarma a má i řadudalších výhod, které ocení především rodiče.

· Peníze posíláte dítěti přímo na účet, takže se nemůže stát, že byste na jeho kapesné zapomněli.

· Nad veškerými transakcemi, které dítě provede, máte neustálý přehled.Sami nastavíte limity pro jednotlivé platby nebo si necháte posílat upozornění pokaždé, když dítě kartu použije.

· Nemusíte se bát dluhů, u dětského účtu nelze zřídit kontokorent.Jedná se o zcela bezpečný prostor, vaše dítě může utratit pouze tolik, kolik má na účtu peněz a ani o korunu více.

 

Seznamte děti s internetovým bankovnictvím

Děti dostanou k účtu platební kartu, kterou budou používat stejnějako vy tu svou. Obdobně funguje i internetové bankovnictví k dětskému účtu.Vzhledem k tomu, že vy už máte zkušenosti se zakládáním účtu a jeho správou, měli byste je bez problémů provést celým procesem založení účtu, včetně nastavování PIN.

Ukažte jim, jak vypadá internetové bankovnictví, kde najdou výdaje a kde zůstatek. Vysvětlete jim pojmy, kterým nebudou rozumět. Poučte je o tom, že PIN nesmí nikomu sdělovat a také ho nesmí mít nikde napsaný.Když si nebudete vědět s něčím rady, obraťte se na odborníky v bance, kde jste účet zakládali, jistě vám rádi pomohou.

 

Nechte je vyzkoušet platební kartu v praxi

Potom je vezměte do obchodu a nechte je vyzkoušet placení kartou. Ukažte jim také, jak si mohou vybrat peníze z bankomatu. Děti to budou jistě považovat za skvělou zábavu a ani na chvilku je nenapadne, že se vlastně učí.

Po nějaké době s dětmi proberte jejich výdajea nechte je jejich výdaje zpětně zhodnotit. Uvidíte, že postupem doby o nich začnou přemýšlet a možná, že jim na účtu bude zůstávat více peněz.

Může se stát, že udělají nějakou chybu a utratí celé kapesné najednou nebo použijí všechny úspory na nějakou zbytečnost. Netrestejte je za to, chyby děláme všichni. Určitě je ale lepší, když se to stane teď s menší sumou, než později s celou výplatou.

Komerční článek


12.10.2019   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak děti naučit používat účet a internetové bankovnictví

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 360871.
    Archiv anket.