Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Vitamíny pro energii a krásnou pleť i v zimě

Vitamíny pro energii a krásnou pleť i v zimě

vitamíny pro energiiO pleť musíme neustále pečovat, jde na ní totiž vidět úplně všechno. V zimě bychom měli péči o pleť ještě zintenzivnit. Jaké vitamíny pleti dodávat, aby vypadala stále krásná?

 

Nápor na pleť

S příchodem zimy se připravujeme na chladnější období, ve kterém výrazně trpí i naše pleť. Zimní počasí, vítr a mráz se na stavu naší pokožky velmi neblaze projevují, a proto je zapotřebí věnovat pokožce zvláštní péči. Jinak se pleť promění v suchou a bledou pokožku a my tak ztrácíme svůj ženský šarm. Jaké vitamíny v zimě potřebujeme nejvíce?

 

Zimní péče o pleť

Pokožka obličeje v zimě není chráněna vrstvami oblečení, jako ostatní části těla. A právě nízké okolní teploty se na odhalené pokožce projevují, protože zpomalují průtok krve. Mráz a vítr se postarají o to, aby pokožka byla vysušená a ztrácela svou barvu. Kůži chybí také dostatečná výživa, zpomaluje se tak regenerace pokožky. Teplotní výkyvy, kdy přecházíme z tepla do zimy a naopak, se zase projevují nepříjemným olupováním kůže – při rychlém zahřátí kůže totiž dochází k jejímu přehřátí. Je tedy více než jasné, že vitamíny na pleť v zimě nezbytně potřebujeme. Jen díky správné péči nebude ztrácet pokožka svou barvu a vitalitu.

V zimě je také potřeba pít hodně vody – a tu je vhodné doplňovat čaji. Bylinný čaj na imunitu je skvělým parťákem v chladném zimním počasí. Čaje popíjejte, pokud možno, neslazené – přidat můžete pro lepší chuť trošku medu.

 

Vitamín C jako váš zimní parťák

Vitamín C potřebujeme nejen na imunitu, ale důležitý je i pro naši pleť. Vitamín C na pleť je vhodné užívat ve formě doplňků stravy, obsahují ho ale i některé krémy. Při výběru krému na zimu tak nezapomeňte číst jeho složení pečlivěji než kdy předtím. Díky vitamínu C se bude tvořit více kolagenu, a pokožka se tak přiblíží svému běžnému stavu. Kromě „céčka“ se zaměřte i na vitamín E, který je velmi silným antioxidantem.

Vedle vitamínů jsou to pak i minerály, které bychom měly pleti dodávat. Skvělé účinky na pleť má zinek. Ten můžete rovněž dodat tělu a pleti za pomoci doplňků stravy, bývá ale i součástí mastí a krémů. S těmito pomocníky bude vaše pleť zářit i v zimě.

 

Jak krémy na zimu vybírat

Kromě toho, že je v zimě důležité, co jíme, neměly bychom zapomínat ani na výběr správných krémů. Ty mohou obsahovat nejrůznější vitamíny na pleť bez akné – postarají se tedy o to, aby vaše pokožka neztratila nic ze svého půvabu a netvořily se na ní nepříjemné a nežádoucí pupínky. Počítejte ovšem s tím, že v zimě si s lehkými krémy určitě nevystačíte.

Krémy musíte vybírat opravdu hutné a mastné – vyživující, s vyšším obsahem hydratační složky. Je vhodné vybírat krémy s vysokým obsahem antioxidantů.Ty se postarají o to, aby okolní vlivy a volné radikály pleť nepoškozovaly. Krém, který používáte běžně, tak v zimě nejspíše neobstojí.

Vitamíny pro zdravou pleť samozřejmě potřebujeme celoročně. Potřeba vitamínů v zimě se ale obecně liší. Kromě vitamínů a minerálů vybírejte krémy s obsahem kyseliny hyaluronové, aloe vera nebo bambuckého másla. Alespoň jednou týdně si pak najděte chvilku času na hydratační a vyživující pleťovou masku nebo peeling. Touto péčí opět podpoříte zdravý vzhled své pokožky.

 

Ochrana pleti před sluníčkem v zimě

Tak jako v létě, i v zimě se pak vyplatí používat i krémy s ochranným faktorem. Sluneční záření je nejintenzivnější na horách ve vyšších nadmořských výškách. Pokud trpíte na hodně suchou pokožku, nebojte se používat hutné a mastné – takzvané zimní krémy, které jsou svým složením uzpůsobeny na to, aby pokožka v zimě ještě více nevysychala. Opakem suché pleti je pak mastná pleť – ale i ta potřebuje v zimě péči. V tomto případě ale nesaháme po hutných mastných krémech, ale spíše po krémech lehkých a gelových.

 

Na co ještě v zimě nezapomenout?

Péči o pleť už máme v malíčku, ale jen mazat se v zimě nestačí. V zimě bychom měly více než kdy dřív myslet i na posílení imunity. Jestliže chceme mít zdravou pleť, zdravé musíme být i my, a k tomu je potřeba dodržovat pitný režim a užívat vitamíny. Dbejte na pitný režim – nedostatečný pitný režim se totiž odráží i na stavu naší pokožky.

I v zimě můžete vypadat báječně!

Komerční článek


26.11.2020   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Vitamíny pro energii a krásnou pleť i v zimě

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471291.
Archiv anket.