Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Bude vaše dítě brzy školákem? Vytvořte mupokoj snů

Bude vaše dítě brzy školákem? Vytvořte mupokoj snů

Přemýšlíte o rekonstrukci dětského pokoje? Udělejte z něj místo, kam se bude dítě rádo vracet. Herna a studovna v jednom mu pomůže vybít energii a zároveň mu poskytne prostor pro učení. Inspirujte se našimi radami a vytvořte pro svého potomka pokoj snů.

 

Kvalitní základ

Jestli se do něčeho vyplatí investovat, pak je to kvalitní základ pokojíčku – odolný nábytek, nejlépe z masivu. Chcete-li ušetřit místo, pak zvolte vybavení na míru, díky kterému ušetříte prostor. Pořizovací cena je v takovém případě trochu vyšší. Pokud nemáte našetřeno, pomůže vám například americká hypotéka bez dokládání účelu a paragonů. Kvalitní nábytkové sestavy vám i vašíratolesti však budou sloužit řadu let.

Nábytek by měl být nadčasový, tedy ne vyloženě s dětskými motivy. Za pár roků tak bude stačit obměnit jen doplňky a pokoj bude vhodný i pro středoškoláka. Doplňky vybírejte společně s dítětem, ať pokojíček plní hlavně jeho představy. Dejte si ale pozor na vybavení s motivem pohádkového hrdiny či postavičky, které si vaše dítě zrovna oblíbilo – za pár měsíců si pravděpodobně najde jiného favorita a vy byste museli v pokoji vše přizpůsobit. Raději vyberte pár veselých doplňků, které můžete snadno a levně vyměnit.

 

Rostoucí židle a stoly

Skvělým způsobem, jak prodloužit využitelnost nábytku, jsou rostoucí židle a stoly. Můžete u nich snadno nastavovat výšku, a tak budou vhodné pro předškoláka i skoro dospělého studenta. Polohu a sklon pracovní desky upravte podle výšky dítěte. Myslete také na dětská záda a vyberte židli s ergonomickými prvky. Potéu ní nastavte výšku, hloubku posedu a opěradlo do správné pozice. Materiály volte nezávadné a odolné, nábytek bude sloužit vašemu dítěti po dlouhá léta.Ze stejného důvodu buďte obezřetní při volbě barev – pilného žáka by mohly ty křiklavé od učení rozptylovat.

 

Dostatek světla

Dětský pokoj vymalujtev neutrálních odstínech, které dítě nebudou rozrušovat, ale zároveň ho neomrzí. Hlavní vybavení pořizujte ve světlých a teplejších barvách, krásně vypadají pastelové odstíny. Čím menší prostor na pokoj máte, tím světlejší by měly být stěny a nábytek, aby místnosti neubraly na vzdušnosti. Nezapomeňtena přirozené, ale ani naumělé osvětlení – v pokoji musí být centrální svítidlo, pracovní lampa na stole, lampička na čtení u postele a další doplňková světla, která rozzáří i nejtmavší kout.

Do zón, kde bude potřeba se soustředit (typicky pracovní stůl), kupte světelné zdroje se studenějším odstínem. Naopak do relaxačních koutů, kde by měly oči i mysl odpočívat, vyberte teplou barvu světla. Na okna pak instalujte žaluzie, rolety nebo závěsy, které můžete na noc zatáhnout, aby spánek vašeho potomka nerušilo ani nejmenší světlo z venku.detsky pokoj

 

Prostor ke hraní

Nezapomeňte nechat v místnosti také dostatečně velkou plochu na hraní. Můžete ji ohraničit kobercem, aby si dítě hrálo na zemi, aniž by nutně nastydlo.Skvělou funkci budou plnit úložné boxy, které omezí nepořádek – můžete je i polepit obrázky, aby si dítě své hračky samo uklízelo. Využijte i nástěnné poličky, které nezaberou místo na podlaze a budou sloužit jako další místo pro knihy, stavebnice i výstavku rukodělných výrobků nebo sportovních trofejí.

 

Zapojte také budoucího obyvatele

Dětský pokoj bude výhradním prostorem vašeho syna nebo dcery. Zapojte jedo vybírání barev a doplňků nebo jenechtesvůj ideální pokojíček namalovat. Nepodlehněte však jeho požadavkům příliš – superhrdinský nebo princeznovský pokojíček o pár let později nemusí spolužáky ohromit.

 


9.1.2020   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Bude vaše dítě brzy školákem? Vytvořte mupokoj snů

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
koliaska105
koliaska105 - 19.2.2020 3:27

Super článek. Takové rady bezesporu příjdou vhod. Já celkem nedávno předělávala pokojíček své dcerce. Asi největší problém jsem měla s výběrem doplňků. Nakonec to ale dopadlo tak, že jsem všechny objednala z Emaka. Povedlo se mi tam sehnat i takový moc hezký koberec, viz https://www.emako.cz/detske-koberce/emako-koberec -detsky-koberec -ruzovy-koberec -koberec-s-polyesteru -oblak -ruzova-barva -60-x-90-cm/

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471291.
Archiv anket.