Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Chanel No. 5 – ikonická vůně, která letos slaví 100 let

Chanel No. 5 – ikonická vůně, která letos slaví 100 let

chanel no. 5Chanel No. 5 letossice slaví neuvěřitelných 100 let, stále je však nadčasová, trendy a podmanivá. A stejně tak její nositelky. Jaký příběh stojí za jejím zrodem a proč je zrovna tato vůně tak oblíbená?

 

GabrielleChanel se stala úspěšnou podnikatelkou v dobách, kdy ženy obvykle pracovaly buď na poli, nebo v domácnosti. Proslulá návrhářka navždy změnila nejen šatníky žen, ale také dámské vůně. V jejích kolekcích poprvé spatřily světlo světa malé černé šaty, kostým, sportovní oblečení nebo legenda mezi parfémy – Chanel No. 5. Coco Chanel, jak se jí přezdívalo, oblékala nejpůvabnější ženy své doby. Od AudreyHepburn po Grace Kelly nebo Catherine Deneuve.

 

Žena, která posouvala hranice nemožného

Tak jako Coco Chanel posouvala hranice a bořila mýty v módním odvětví, chtěla měnit i svět vůní. Dámské parfémy byly v té době totiž výhradně postavené na květinovém základu. Příběh parfému Chanel No. 5 se ale začal psát až ve chvíli, kdy se Coco Chanel seznámila s parfémářem carského dvora.Ernest Beaux byl mistrem alchymie, a tak se ho Coco nezdráhala požádat, aby vytvořil dámský parfém, který nevoní po růžích, nýbrž jako žena samotná.

 

Vůně dětství i osudové lásky

Někdo říká, že vůně Chanel No. 5 je odkazem na dětství, které Coco Chanel strávila v klášterním sirotčinci, jiní zase, že vznikl jako vzpomínka na její životní lásku Arthura Capela, který o dva roky dříve tragicky zahynul při autonehodě. Ať je to tak, či onak, ruský parfémář v roce 1921 pro Coco Chanel namíchal revoluční vůni, jejímž základem byly aldehydy neboli syntetické látky, které evokují vůni mýdla a čistoty. Vůně je složená z více než 80 ingrediencí, mezi její hlavní nóty však patří kosatce, jasmín, ylang-ylang, ambra a santalový olej.

 

Číslo pět jako šťastné číslo

A proč zrovna Chanel No. 5? Odpověď je prostá. Chemik vytvořil deset vzorků a francouzská návrhářka se zamilovala zrovna do toho s číslem 5, které bylo zároveň i její šťastné. A protože Coco Chanel věřila v magickou sílu čísel, nenechala nic náhodě a svou první vůni uvedla na trh 5. května 1921. Napříč stoletím pak vznikaly limitované edice flakónků, na jejichž designu se podílel třeba i Salvador Dalí nebo Andy Warhol. Vůně ale zůstala vždy stejná – nadčasová, smyslná a jednoduše dokonalá.

 

Obrázek: Unsplash.com

Komerční článek


21.5.2021   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chanel No. 5 – ikonická vůně, která letos slaví 100 let

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Amelia00
Amelia00 - 28.7.2021 20:14

Nikdy jsem nevěděl, že mohu získat dobré a spolehlivé kouzla online, kteří by opravdu mohli pomoci lidem jako já, kteří potřebovali pomoc ve vztahu. Oddělila jsem se od svého manžela, když se se mnou rozešel a vrátil se ke své bývalé milence, byl jsem tak zničený a zlomený srdcem. Nebyl jsem sám sebou, dokud mě můj přítel neodkázal na Velkého muže jménem Velká Baba Ogbogo, že by mi mohl pomoci s mojí situací. Zpočátku jsem pochyboval a později se s ním spojil a on mi řekl, že dostane lásku kouzlo připravené na to, abych dostal svého přítele zpět Poté, co jsem provedl potřebné, udělal jsem všechno podle jeho pokynů a k mému největšímu překvapení mi zavolal můj přítel, že se vrací domů, a bylo mu líto všeho, čím mě nechal projít. Výsledek byl úspěšný a dnes žijeme šťastně. Dal jsem mu slovo, že se podělím o své zkušenosti se světem, aby od něj mohli ostatní získat jakoukoli pomoc. Můžete mu poslat e-mail na adresu: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo pro naléhavou odpověď napište na jeho linku WhatsApp +2349020168697 ... Děkuji skvěle BaBa Ogbogo

 
sharon
sharon - 24.5.2021 19:41

tuhle vůni nemusím, na mě moc těžká.....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.