Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Co na tom ti chlapi mají?

Co na tom ti chlapi mají?

„Góóóóóóóllll, góóóĺll!!!!!“ Křičím, až mi přeskakuje hlas a bolí mě v krku. Stadion burácí a já jsem šťastná, že jsem toho součástí. Křičím a cítím, jak ze mě stres a nahromaděné frustrace běžného života odcházejí. Jsem vděčná svému drahému, že mi ukázal způsob, jak se zbavit napětí. Že mě naučil chodit na sportovní utkání.

Co na tom, že jsem ten gól vůbec neviděla. To přece nikdo neví. Vnitřně mi je to líto. Tak pečlivě jsem ten puk sledovala, každičkou vteřinu, oči jsem z něj nespustila. Ve výsledku si pamatuji jen, že se mi ten černý kulatý mrňous ztratil ve změti hokejek před soupeřovou brankou, hráči se tamtéž chvilku pošťuchovali a křepčili, až se jim od bruslí prášilo. A v tom momentě všichni vyskočili na nohy, začali řvát a jásat, ruce zdvižené nad hlavou. Okamžitě mi došlo, že jsem zase nepostřehla, jak puk vletěl do branky. Nemůžu se ale lišit, aby to náhodou nevypadalo, že jsem na straně soupeře, nebo ještě hůř, že nerozumím hokeji. O zlomek vteřiny později jsem i já stála mezi řvoucími chlapy a ječela z plných plic plic: “Góóól!!“, jako když mě na nože berou. Uspokojena tím, jak jsem oblafla všechny okolo, včetně mého synka, mého drahého a hlavně sama sebe, jala jsem se dále pilně sledovat hru.

Burácející publikum se uklidnilo a usadilo, hra se rozeběhla znovu a já si přísahala, že už to nikdy nepropásnu. Jenže moje postřehové schopnosti nebyly stejného názoru jako moje umíněná hlava.

A tak zatímco jsem zarytě sledovala černý, mrštný, kulatý nesmyl, na druhé straně ledové plochy si páni hokejisté dávali po čuni. Přiznám, že jsem nestíhala sledovat dění na celé ploše. Takže ve stejnou chvíli, kdy jsem začala tleskat, abych ocenila výkon našeho brankáře, který právě vychytal střelu, ostatní začali nevybíravě nadávat a křičet: “Fuuuj, seš slepej, ty držko proužkatá! Ty chlíve!“

Rychle jsem se zorientovala a přidala se k davu. Zkrátka, kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. Vyla jsem statečně, ze všech sil a z plných plic, přesně tak, jak si to situace žádala. Co mám výt a kdy mám vyskočit a zvedat ruce, jsem bleskurychle opisovala od sousedů.

Má snaha podpořit „můj“ tým byla oceněna na konci zápasu. Dvě minuty před koncem poslední třetiny odvolal soupeřův trenér brankáře… a já poprvé viděla, jak puk vklouzl do branky. Viděla jsem gól, viděla jsem ho! Já ho opravdu, opravdu viděla! Tentokrát jsem jásala skutečně od srdce, z vyhraného zápasu jsem měla obrovskou radost a už teď se těším na další.

Jak jste na tom vy? Máte rády sportovní utkání? Chodíte tam jen kvůli svým protějškům? Taky se musíte řídit davem, nebo alespoň trochu stíháte sledovat děj? Patří podle vás ženy na hokejové stadiony, nebo si párek se hořčičí mají sníst raději doma?

Dagmar Lovričić


17.1.2007   Rubrika:   |   Komentářů 27   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Co na tom ti chlapi mají?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76959.
    Archiv anket.