Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Karma – minulé životy

Karma – minulé životy

Každý z nás už pravděpodobně slyšel o tom, že život smrtí nekončí. Někteří z nás jsou přesvědčení, že se jejich duše dostane na onen svět, kde přetrvá do skonání světa, jiní věří, že se jejich duše převtělí a vrátí zpět na tento svět. Pojďme se tedy společně podívat na možnosti karmické, tedy na znovuzrození.

Lidé racionálně uvažující a nevěřící mi teď samozřejmě mohou namítnout: „Ale co když žádná karma nebo chcete–li inkarnace neexistuje?“ A já říkám: „A co když ANO?!“

V jedné z nejdůležitějších knih brahmanů, v Bhagavad Gítě, se píše: „Tak jako se člověk zbavuje starých obnošených šatů a obléká si nové, stejně tak duše uvězněná v těle se zbavuje starých těl a vstupuje do nových. Neboť smrt čeká na každého, kdo se narodí, a zrození na každého, kdo zemřel.“

Pokud se nad tím zamyslíme, nabízejí se nám tady některé otázky: Jestli už jsme žili, proč si to nepamatujeme? Kde a kdy jsme žili? Kdo a čím jsme byli? A mnoho dalších otázek…

Já ale vím, že většina z nás si na své předchozí životy matně vzpomíná. Kdo z vás po tom, co navštívil neznámé město nebo kraj, zažil pocit, že už tam byl, že určitá místa a zákoutí zná? Věděl, co bude následovat v určité situaci? Nebo přišel do společnosti neznámých lidí, ale hned při vzájemném představení byl přesvědčen, že už jste se někde viděli, nebo se dokonce znáte odjakživa? Proč se objevují tyto pocity snad u každého z nás? Mohou mít původ v některém z našich minulých životů? Lze si na tyto životy vzpomenout? A jak?

Někteří si mohou na útržky ze svých minulých životů vzpomenout ve snu, během meditace, tím, že se ocitnou na místě, kde už kdysi žili nebo byli, po zhlédnutí snímku z dob dávno minulých. Jiní zvolí cestu karet, čísel, čtení z ruky, vědu zvanou kineziologie nebo hypnotická regrese. Tam všude se o sobě a svých předchozích životech můžeme něco dozvědět. Nejčastěji užívanou metodou je hypnotická regrese, tedy návrat do minulých životů za pomocí hypnózy. Lidé, kteří prošli touto terapií, se shodují na mnoha pocitech a vizích. Patří mezi ně pocity klidu, míru, bezpečí, nekonečné lásky, radosti, ale také tmavý tunel, opouštění těla, setkání s jinými bytostmi a bytostmi Světelnými, zpětný pohled, rekapitulace a návrat.

K tomu, abychom se dostali do kontaktu se svými minulými životy, je potřeba velice silná motivace, trpělivost, vytrvalost a v neposlední řadě se nesmíme nechat odradit možným počátečním neúspěchem.

Senzibilové nám často říkají, abychom si během dne našli chviličku jen pro sebe, zameditovali si a při těchto meditacích se připravili na další život po naší smrti. Důvod toho všeho je prostý – vyhneme se tak šoku, který může nastat po opuštění našeho těla.

karmaPokud se tedy po své smrti nechceme v brzké době vrátit zpět do pozemského života, je nutné, abychom se zde, v tomto životě, zbavili zlozvyků, špatných návyků a závislostí. Jestliže totiž nejsme schopni potlačit tyto touhy zde, neseme si je po smrti s sebou do astrálního světa. Tam samozřejmě nejsme taktéž schopni tuto touhu uspokojit a ta nás vrací v krátkém období zpět na zem, do pozemského života, nepřipravené na další inkarnaci. Pokud ale dokážeme své zlozvyky a závislosti potlačit ve svém současném životě, něco velice důležitého jsme pochopili, něčemu velice důležitému jsme se naučili. Zvládli jsme svůj karmický úkol. Pak máme v astrálním světě dostatek prostoru na přípravu nové inkarnace, k nalezení nových úkolů, které chceme zvládnout, a nových znalostí, které se chceme naučit. Nikdy nám ale během života nepřijde zkouška, kterou bychom nebyli schopni zvládnout. Toto je důvod, proč se některé věci dějí právě nám a nikoli někomu jinému, byť se nám některé zkoušky mohou zdát příliš těžké, kruté a nespravedlivé.

Snažme se tedy být takovým člověkem, jakým chceme být v dalším životě.

Vaše Janka

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.

 


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K. Fialové


4.10.2010   Rubrika: Aura, čakry, čarování   |   Komentářů 23   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Karma – minulé životy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-24
nana1204
nana1204 - 9.11.2010 22:03

A myslíte že je možné zjistit čím jsme v minulosti byly?????????

 
*Margot*
*Margot* - 4.10.2010 22:46

Almega: Úplně s tebou souhlasím. Je v tom určitý řád, který není dobré rušit. Ostatně, když se člověk začne zabývat růstem vědomí, začne si zcela přirozeně rozpomínat na určité momety, která by mohli být z minlých životů. Pak má člověk ale sílu to zvládnout. Pokud se to stane dříc, většinou zapříčiněním někoho, kdo to neumí ošetřit, psychika může dostat pořádný otřes. Znám několik lidí z poradny, kteří se z toho nejsou schopni zpamatovat. Ono rozpomenutí se třeba na znásilnění atp. nese nové trauma...smajlik - 85

 
illča
illča - 4.10.2010 19:48

Kadla: smajlik - 68no jo, většina celebrit byla Kleopatrami , nebo Tutanchamony ... nejlepší způsob, jak se zase zviditelnit a ukázat svou důležitost táhnoucí se tím pádem několik životů ... my obyčejní příjdem při regresi na to, že i v minulých životech jsme byli normální lidé...

 
modroočka
modroočka - 4.10.2010 14:52

PEGG: neber trest jako trest, ale jako životní zkoušku, kterou zvládáš. Každý z nás si vybírá cestu, lehkou, střední nebo těžkou. Podle toho je zátěž vnímatelná. A je jasné, kdy se máme šanci nejvíce v životě naučit.

 
Zaffira
Zaffira - 4.10.2010 14:31

Johanka74: pokud se ti pořád opakuje jedna a ta samá situace, je potřeba si ji rozebrat - co při ní máš za emoce, proč tohle musíš zažívat znovu, co by tě to mohlo naučit - ale na tohle je asi lepší např. kineziologie, kde ti dají ty správný otázky.... většinou je to konflikt s nějakou osobou, kde jsi nevyrovnala emoce, a při sezení si danou situaci představíš tak, jak bys chtěla, aby se stala, aby ty ses cítila dobře - pomáhá to smajlik - 26

 
Arna
Arna - 4.10.2010 14:25

Pentlička: Možná jsi mu v některém minulém životě ublížila a on ti to vrátil teď. Bohužel, napila ses z říčky zapomnění před narozením a nepamatuješ si to.

 
Johanka74
Johanka74 - 4.10.2010 14:02

No nevím, podle mých deja-vu mi bohužel připadá, že žiju furt dokola ve spirále smajlik - 76 A radost z toho teda nemám..asi se budu točit dokola, dokud to nedožiju konečně správně, Ale co to je správně smajlik - 71

 
Pentlička
Pentlička - 4.10.2010 14:00

Moc bych si přála, aby to tak bylo, ale to předpokládá věřit na existenci duše a to se mi pořád jaksi nedaří. Mám v sobě jakéhosi skeptického skřítka, který vždycky vyskočí a pokřikuje na mě: blbost, blbost, žádná duše není!
Každopádně, pokud tedy duše existuje, tak vím, že jsem z předchozího života asi znala svého ex. Když jsme se potkali, měla jsem pocit, že se známe, že je to dobrý člověk, který mě má rád, měla jsem pocit jakési bezbřehé důvěry a blízkosti. U nikoho jiného se mi to nestalo.

 
Arna
Arna - 4.10.2010 13:47

Almega: A kde jsme se potkávaly a kecaly když nebyl internet,viď? smajlik - 68

 
manka
manka - 4.10.2010 13:46

Almega: já v to pevně věřím. Taky si myslím, že duše nemůže jen tak zmizet, ta energie přece musí někde zůstat

 
Almega
Almega - 4.10.2010 13:39

manka: Jestli je to pravda o těch duších ( a asi je,protože kam mizí po naší smrti naše energie??),tak se určitě setkáte v té jiné dimenzi....

 
manka
manka - 4.10.2010 13:30

orinka: no, taky jsem si říkala jaký by to bylo vidět svýho taťku teď, umřel, když mu bylo 28, mně 5. pamatuju si ho, ale jako dítě, chtěla bych ho vidět teď. a taky svou sestřičku co umřela jako malinkatá. chjo.

 
orinka
orinka - 4.10.2010 13:27

Arna: je pravda, že pár lidí bych potkat vyloženě potřebovala, třeba svýho tátu. Umřel, když mi bylo 16 v jeho 42 letech a vůbec jsme si nerozuměli. Tenkrát jsem ho považovala za skoro starého člověkasmajlik - 76, teď bych ho tu potřebovala, abych si s ním popovídala jako rovný s rovným, prostě s jiným rozumem, než telecím.

 
TULI
TULI - 4.10.2010 13:18

zajimave .... taky uplne HLTAM tajemno , dusevno ..... zajimalo by me taky hodne veci !!! smajlik - 47

 
Arna
Arna - 4.10.2010 13:06

orinka: Určitě se potkáváme se stejnými lidmi, lavně když si máme spolu něco vyřešit. nemusí to být ve stejném vztahu a i pohlaví je jiné. Prý toho člověka většinou poznají podle očí.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-24
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 401807.
Archiv anket.