Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Šamanismus - nejstarší pramen pomoci

Šamanismus -  nejstarší pramen pomoci

Šamanismus nebyl nikdy náboženstvím, jak je známe v jejich běžné podobě dnes. Nemá nic společného s křesťanstvím nebo budhismem ani s čímkoliv jiným. Přesto je základem veškeré spirituality světa. Je to nejstarší, prapůvodní pohled na svět kolem nás i na vnitřní svět člověka. Je to především soubor praktických metod. Je to návod, jak získat kontakt s hlubším duchovním světem a jak si od něj zajistit podporu pro život. Neskrývá v sobě žádná striktní pravidla, příkazy ani zákazy, jen univerzální touhu žít svůj život v jednotě. Je starý jako lidstvo samo, a proto je uložen ve všem, co nás obklopuje.

Principy, které jsou podstatou šamanismu, je možné hledat v životě každého člověka.

Třeba když ráno vstanete a potěšíte se pohledem na slunce. Vaše duše a duše slunce se jen na docela maličký okamžik spojí. A ten krátký kontakt stačí na to, aby se vaše duše posilnila. Nebo to, co zná každá matka, zálibný pohled na své dítě. Není to nic jiného než předání síly duši dítěte. Právě proto děti, které vyrůstají bez lásky, skomírají a chřadnou. Dalším příkladem je třeba vaření. Profesionálním kuchařům se nikdy nepodaří uvařit tak výživné jídlo jako to, co připravují, pokud máme to štěstí, naše maminky. Když vaří, vkládají do jídla, aniž si to šamanismusuvědomují, veškerou svou lásku. Klidně zavaří do guláše přání všeho dobrého, všem co ho budou jíst. A ti, kteří jedí, odejdou od stolu opravdu pořádně silní.

Příkladů, kdy jsou šamanské principy zcela přirozenou součástí našeho každodenního života, by se dala uvést celá řada. Přesto si je jen málokdo uvědomuje. V síle, která běží v nás samých i ve všem, co nás obklopuje, je nekonečný potenciál. A my z něj jsme schopni využívat jen zcela nepatrnou část. V naší materialistické společnosti se o tom bohužel mnoho nedozvíte. Ve škole se sice možná naučíte, jak vypočítat kvadratickou rovnici, ale určitě ne jak pracovat s vlastní silou. Jak ji dokázat vložit do věcí, které tvoříte, nebo jak ji využít ke splnění svých snů. Dříve to lidé dovedli. Ale dnes už málokdo věří tomu, že jeho vlastní štěstí a zdraví leží jen a jen v jeho rukou. Člověk nezná a mnohdy ani nehledá své ztracené možnosti.

Šaman je ten, který vidí ve tmě.

Ten, který nezapomněl, ten který je dobře vycvičený a umí vstupovat za hranice běžného. Vstupovat do hlubokých zákoutí duše a hledat pomoc pro ty, kteří chtějí mít srdce otevřená. Kteří chtějí naslouchat svému vlastnímu hlasu a touží znovu začít zpívat píseň svého života. Šaman při šamanské léčbě za pomoci bubnu vstupuje do změněného stavu vědomí. Do stavu, ve kterém je schopen se dotknout samotné podstaty života. Umí v hloubce člověka najít a odstranit bariéry, které brání člověku v rozletu. Svou vlastní silou dokáže šaman přesměrovat tok energie a odstranit překážky. A tam, kde nejsou překážky, může síla volně plynout. A tam pak rádo vstupuje štěstí i zdraví.

Pokud se v dnešní době chcete s šamanismem setkat, nemusíte už tak jako dřív putovat do vzdálených krajin, do míst, kde se tato tradice dochovala v původní podobě. I v našich končinách je mnoho těch, kteří se šamanismem zabývají. Možná se u nich už nesetkáte s peřím, kostými ani divokými rituály, ale přesto stejně dobře jako dávní šamani umí putovat do skrytých zákoutí světa i vaší duše. A pomocí této své dovednosti přinášejí pomoc a uzdravení i vám.

 

Je toho dost, co máte znáti,

však to hlavní neřekla vám máti,

že vyhovět si postačí

a svět bude navždy jinačí.

 

Vaše šamanka Markéta

www.pristav69.cz

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.


 

Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

www.vyklad-zive.cz

Věštírna K.Fialové


3.3.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Šamanismus - nejstarší pramen pomoci

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Jarča*
Jarča* - 3.3.2011 18:00

V článku mě zaujala obzvlášť prostřední část - něco na tom budesmajlik - 47

 
*Margot*
*Margot* - 3.3.2011 17:24

orinka a Bridgetj: Je zajímavá spojitost se srdcem ... musím to prozkoumat a pak povím ... ale buben je především nástroj koncentrace. Dokáže změnit vědomí a zúžit a změnit koncentraci, která je nutná k šamanskému cestování. Dobrým příkladem je třeba meditace ... zkuste zastavit vlastní vůlí myšlenky. Nevím jak vám, ale mně to prostě nejde. Používáte -li buben, držíte se ho a octnete se hned v jiné realitě. Máte-li chuť to vyzkoušet, dejte vědět, v dubnu děláme základní seminář - www.pristav69.cz

 
Bridgetj
Bridgetj - 3.3.2011 6:55

Tohle mě hodně zaujalo.
orinka: Je možné, že ty bubny mají působit jako tlukot srdce. A tím jak do bubnu tluče (pomalu, rychle), tak se liší intenzita. Nebo to má něco vyvolat z těla. smajlik - 55 Každopádně je to zajímavé

 
orinka
orinka - 3.3.2011 6:00

zajímavé čtení, pozitivní. Jen by mě zajímalo, proč se šamanské techniky spojují pouze s bubnem? Jiné nástoje vhodné nejsou? Já tedy vysvětlení pro sebe mám - monotonní bití bubnu může připomínat tlukot srdce, ale třeba se pletu.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.