Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Ženy a muži, sundejte si své nepohodlné kabátky!

Ženy a muži, sundejte si své nepohodlné kabátky!

Nevím jak vy, ale já jsem si často kladla otázku, jaký je rozdíl mezi mužem a ženou. Zvlášť v dnešní době, kdy se rozdíly, alespoň v některých oblastech, dosti stírají. Hlavu nám matou také různé duchovní koncepty, které vnáší pojmy jako vnitřní žena a vnitřní muž. K dokonalosti prý máme mít obě složky v rovnováze. Ale co to znamená? Máme se tedy stát jakousi hermafroditní osobností? Na mě z tohoto pojmu padá děs, na vás ne?

Už od dětství mi byla role ženy úzká. Věčná, dobře míněná doporučení "na ten strom nelez, jak je možné, že jsi zase tak špinavá, ten kvér je přeci tvého bratra, to holčičky nenosí" a kradmé pohledy jinak tak báječné matky, která trne hrůzou, jak se takovému divokému děvčátku bude ve světě později žít. Ach jo, jakoby divokost byla jen výsadou mužů. A děvčata mají sedět v koutě? Tyhle postoje mě opravdu zlobí. Teď už vím, že divokost je výsadou svobodného člověka a to samozřejmě platí u obou pohlaví. A netýká se to jen divokosti, žádné vlastnosti nejsou jen pro kluky nebo pro holky. Každý člověk je jiný a to je dobře a tak to má být. Svět přeci potřebuje talenty všeho druhu!

Základem muže je vzít a základem ženy je se odevzdat.

Nějaké rozdíly tu však přeci jsou. Na pozadí toho, co považujeme za „mužské“ nebo „ženské“ vlastnosti, je zásadní rozdíl v typu energie, která k pohlavnosti života patří. Základem muže je vzít a základem ženy je se odevzdat. Tohle pravidlo má mnoho společného ve východním jing a jang. Není to jen záležitost lidská, ale světa vůbec. Veškerý vývoj a proces závisí na interakci těchto dvou energií – Slunce a Země, teplého a studeného, ohně a vody, agrese a něhy. Pokud by na světě byla jen půlka z tohoto spektra, život by ustrnul a postupně zahynul. Ale co to má společného s ženami a muži, ptáte se. Všechno. Jsem žena a jako taková jsem kabátkyutkaná z těsta „odevzdat se“, ale pokud chci růst, musím hledat inspiraci v protějšku „vzít“. A naopak. To vysvětluje např. to, že mnoho vynikajících spisovatelů má blízký vztah k ženskému a často i k homosexualitě a naopak výrazné ženy používají ke svému růstu spíše klasické „mužské“ vlastnosti. To neznamená, že člověk ztratí svou původní pohlavní energii, ale ta sama je mu příliš malá a bez přidání opačného pólu se nikam nedostane. Každá tvorba vzniká interakcí mužského a ženského.

Další oblast lidského života, kde je tato polarita naprosto patrná, je láska a sex. Pokud muž není mocnější než žena a nemá sílu si ji vzít, nikdy nebude vztah fungovat. To není jen záležitost svalů, ale i chytrosti, schopnosti, v neposlední řadě i dovednosti vydělat peníze. Každá žena považuje za důkaz moci něco jiného. A tak mají šanci všichni. Jen najít druhou polovici svého páru! Najít Toho, kdo v mých očích ochrání to naše „hnízdo“, nebo, pokud jsem muž, Tu, která mě přijme se vším všudy. To ale není záležitost našich rolí, ale té nejhlubší živočišné pohlavnosti v nás.

Dejte milost sobě ale i svým dětem, ať už holčičkám, nebo chlapcům.

A tak dejte milost tomu, jací v tuhle chvíli jste. Dejte milost sobě ale i svým dětem, ať už holčičkám nebo chlapcům. Vždyť všechny vlastnosti, které teď používáte, vedou k vašemu růstu, a pokud je používáte správně a dokážete-li je odložit, když už jich není zapotřebí, rostete, ať už jste žena, nebo muž. Roste vaše duše, vaše vědomí. Nevěřte tomu, když vám kdokoliv říká a často si to říkáme i my sami, ať se nasoukáte do úzkého prostoru, užšího než ve skutečnosti jste… a to může být zrovna tak prostor sebevědomé manažerky, hubené, skromně se usmívající blondýnky i prostor starostlivé maminky, a pokud jste muž, stejnou pastí se stává např. neotřesitelná podoba hrdiny z pracovních porad nebo jemného muže s věčným porozuměním pro druhé. Buďte svobodní v každém svém počínání. Vždyť všechna místa, kterými náš život běží, nás mohou sytit silou a poznáním. Jen je zapotřebí uvidět, jestli ty košilky z našich vlastností jsou opravdu naše vlastní. Pokud ano, není zapotřebí si s nimi lámat hlavu, jistě nás dovedou k dobrému životu a k nám samým, ale pokud ty košilky naše nejsou, je nejvyšší čas začít sundávat ty nepohodlné kabátky, ať už jsou starodávné nebo šité podle poslední módy.

 

Vaše šamanka Markéta Švarcová

www.pristav69.cz

 

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.


 

Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

www.vyklad-zive.cz

Věštírna K.Fialové


17.3.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 5   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Ženy a muži, sundejte si své nepohodlné kabátky!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
IHope
IHope - 17.3.2011 23:09

Ja cetla sundejte si nepohodlne kalhotysmajlik - 80...to by ale byl jiny clanek, ze josmajlik - 68

 
pavliiinka
pavliiinka - 17.3.2011 21:29

No, takovou tu vychovu stylem "to nesmis, ty jsi holka" "to holcicky nedelaji" a podobne jsem zazila. Jenze ja jsem dost tvrdohlava, takze to byl na me spise motor, kdyz se mi neco zakazalo, tak jsem to just zacala delat jeste vic. Kaslu na to jakou mam energii, delam veci tak, jak uznam za vhodne a je mi hej, vrele doporucuju smajlik - 30
Jo a chci zacit v lete chodit do streleckeho krouzku, sportovni zbrane me vzdy lakaly smajlik - 68 A ja prohlasuji, ze zbrane jsou zenska zalezitost, chlapi maji svaly, ty je nepotrebuji!

 
Lonely Wanderer
Lonely Wanderer - 17.3.2011 11:09

Kamarádka mě jednou zatáhla k jednomu léčiteli a ten mi sdělil něco v tom smyslu, že mám ženskou i mužskou energii ve stejné míře, ale že by to tak být nemělo, protože by u mě jako u ženy měla převažovat ta ženská energie - ona schopnost se odevzdat. Potřebu odevzdat se opravdu necítím, to je fakt, tak měl možná pravdu.smajlik - 67

 
Pentlička
Pentlička - 17.3.2011 9:52

Já jsem uvnitř hodně ženská, mužského v sobě snad nemám nic a nemám ráda ani typické muže ve smyslu agresivní, dominantní soutěživý macho. Líbí se mi ženské vlastnosti na ženách i na mužích. Jen mám ráda muže, kteří jsou chytřejší než já, protože mám potřebu ke svému protějšku obdivně vzhlížet.

 
Almega
Almega - 17.3.2011 9:26

asi tak:já jsem uvnitř dost chlap a manžel zase trochu žena a tak nám to klape už 31 let v pohodě....a co je důležité: neprudit druhého zbytečnýma kecama......

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.