Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Sny, úspěch, peníze...

Sny, úspěch, peníze...

Žijeme v době, která nám dává různé příležitosti. V mládí věříme téměř všichni tomu, že budeme úspěšní. Když byste se mladých lidí zeptali, zda chtějí být úspěšní, tak vám každý potvrdí, že ano. V té době je pro ně život dobrodružstvím. Jak je to po čtyřicítce? Pouze malinkaté procento lidí je bohatých, o něco větší procento je nezávislých na okolí. Většina lidí je však bohužel bez peněz. Co se stalo s jejich touhou být úspěšnými, co se stalo s jejich plány, nadějemi a sny? Proč je tak velký rozdíl mezi tím, co chtěli dokázat, a tím, co dokázali?

Abychom si mohli odpovědět na tuhle otázku, musíme si úspěch nejdřív definovat. Úspěch je postupná realizace hodnotného ideálu. Pokud člověk nesměřuje svými činnostmi ke svému ideálu, tak není úspěšný. Jde o naší zarputilost naše sny zrealizovat, jde o odvahu. Opakem odvahy není zbabělost, ale konformita, neboli zapadnutí snymezi ovečky, které hlídá pastevecký pes. Ten určuje směr pochodu, kdo kam smí a kdo kam ne. A tady je ten problém. Většina se chová jako všichni ostatní – aniž by tušili, kam „jdou“.

Většina lidí je bez peněz. Jsou závislí na někom jiném, aby si splnili své potřeby. Proč jsou lidé konformní? Většinou nikdo ani neví. Jsou formováni okolím. Jsou to lidé vláčení okolnostmi. Nemají fantazii, nemají cíl. Na nezáludnou otázku, proč pracují, proč vstávají, většina odpoví, že nemá tušení. Odpoví, že zkrátka každé ráno chodí do práce. Kdo vlastně dosahuje úspěchu? No přece ten, kdo říká: „Já se stanu takovým, jaký je můj ideál“. A začne na tom pracovat. Úspěšní jsou ti, kteří chtějí dělat to, co dělají. Tedy ten, kdo záměrně dělá práci, kterou si sám předurčil.

Existuje klíč k budoucnosti člověka? Ano, jsou to cíle, někdo tomu říká také sny. Někdo je má, jiný ne. Ti, co mají cíle, jich dosahují. Lidé bez cílů propadají do konformity. Teď vám řeknu něco, a pokud to pochopíte, okamžitě to zlepší váš život. Najednou nebudete mít pocity úzkosti, pochybnosti, strach. Je to klíč k úspěchu. MY LIDÉ JSME PRODUKTY SVÝCH MYŠLENEK. Člověk je obrazem toho, o čem celý den přemýšlí. Chceme-li změnit svůj život, musíme změnit své myšlení. Bude-li vám dostatečně záležet na výsledku, tak ho dosáhnete. Bude to vaše priorita. Je to o víře v to, čeho chcete dosáhnout. MYŠLENKY PŘINÁŠÍ VĚCI. UVĚŘ A USPĚJEŠ.

Vaše vědma Marta
Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové

Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Jaroslava Machálková


18.4.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sny, úspěch, peníze...

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Terka jun
Terka jun - 23.4.2019 10:08

Pracuji jako obchoďák u společnosti http://nabor.armexenergy.cz/, lepší pracovní podmínky jsem opravdu za celou dobu neměla. Peníze mám vždy včas vyplacené.

 
Veronaska
Veronaska - 21.4.2019 17:57

U které společnosti jste začala pracovat? a peníze mátě vždy včas? je ta práce náročná?

 
Terka jun
Terka jun - 18.4.2019 12:35

Já jsem začala pracovat jako obchoďák pro dodavatele energií, lepší práci jsem opravdu nikdy neměla, konečně jsem finančně nezávislá, a mám mnohem více volného času.

 
Veronaska
Veronaska - 14.4.2019 13:10

Ahoj holky, rozhodla jsem se změnit zaměstnání, abych byla více finančně samostatná, poradíte mi po čem se dívat? kde se dají vydělat dobré peníze?

 
Milajska
Milajska - 18.4.2011 17:55

U mě to funguje tak, že když myslím na něco hezkého a užitečného - na zážitek, na volné parkovací místo, na konkrétního člověka....tak se mi objeví. Přitáhla jsem si do života muže, nové auto, pracovní příležitost, peníze. Všechno přišlo z naprosto nečekaného směru a lehce.
Když myslím negativně (taky je někdy depka...), tak se všechno kazí a nic nejde tak jak má.
Věřím tomu, že to, co si člověk dokáže ve své mysli představit, to může mít. Ne hned, ale zítra nebo za měsíc nebo za pět let. Jen tomu věřit.
Jsem zářný příklad - už se těším na další skvělé věci.

 
Almega
Almega - 18.4.2011 12:18

Myslím,že většinou jsme tak napůl v naději na něco lepšího a napůl už přinejmenším tušíme,že nic lepšího nebude.Myslím,že smíření s tím co máme,nekoukat po nedosažitelném,je to nejlepší...Mělo by nám stačit,že jsme (ještě)zdraví,že máme oči,nohy a ruce a můžeme se těšit krásou světa a na materiální všednost si zvyknout a přizpůsobit se....

 
Jadvinka
Jadvinka - 18.4.2011 9:44

Almega: v tom máš pravdu,že obyčejný řadový dělník těžko dosáhne úspěchu a dočká se nějakého karierního postupu-takových by bylo smajlik - 55.Ale je taky pravda,že síla pozitivního myšlení není k zahození.Pokud je člověk propěchovaný negací a věří v to,že on už to mít lepší nebude a že život nestojí za nic -to je cesta do pekel.Být spokojený a věřit ne v to že bude líp ,ale stačí se usmívat,radovat se z hezkého dne,sluníčka být spokojený s okolím i sami se sebou nemyslet stále jen negativně a přemýšlet co by bylo kdyby,nebo proč oni jo a já ne to nemá smysl a je to k ničemu a člověku to odebere hodně energiesmajlik - 62

 
sharon
sharon - 18.4.2011 9:19

Almega: smajlik - 47

 
Almega
Almega - 18.4.2011 8:47

Ano,je to tak zvykem brát:kdo je úspěšný- válí se v penězích...Ale lidé a těch je většina,nechtějí být úspěšní-chtějí běžně pracovat,za svoji práci být dostatečně odměněni, a přáli by si být zdraví....Nic víc,nic méně.Jenže dnes je trend,že obyčejní lidé jsou nejvíc ždímáni,mají malé platy,se kterými sotva vyjdou a nic si ani nemohou ušetřit a vize do budoucnosti je černá....V obyčejných zaměstnáních se ani nedá být úspěšný a být ve špičce těch opravdu "úspěšných" se podaří jen pár procentům z nás-většinou těm nejctižádostivějším,jejichž je to životním cílem.Dobrý metař po sobě na chvíli nechá čistý chodník,ale těžko si dá cíl,že bude ještě úspěšnější-šéfem metařů se asi nestane,neb na to nemá školu a asi by o to ani nestál....Takže výše uvedené rady jsou takové kecy,každý měl kdysi nějaké sny,ale většinou reálně nejde každý sen převést do běžného života...Takže nejlepší je,když se smíříme s tím,že to,co děláme teď je dobré pro nás i společnost a nebudeme se trápit tím,na co nedosáhneme....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55361.
Archiv anket.