Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Víte, který den je ve Vaší firmě ten nejlepší?

Víte, který den je ve Vaší firmě ten nejlepší?

Každý den má vlastní kvalitu. Některý bývá pomalejší, jiný přeje rychlosti, další zase soustavné práci. Manažeři a podnikatelé si můžou jejich energii přizpůsobit podle svého. Jak vyhovují dny vám, kteří šéfujete, i vám, co fungujete jako zaměstnanci? Co je vhodné k dobrým výsledkům?

Pondělí

Aktivity běží v pondělí pomaleji. O tomto dni se říká, že by měl být spíš o víkendu. Je to pravda, pracovníci nejsou nijak soustředění a energičtí. Všem se ale dobře nakládá s penězi a taky se o nich vhodně jedná při poradách. Umíte rozvažovat otázky ohledně ekonomického plánování podniku. Pro nakupování a prodej, celkově obchody s rychlým obratem a kontaktní práci s klienty to nemusí být nijak špatné. Intuice vám pomůže odhadovat i vlastní klienty, jejich tajná přání a psychologii, dobře taky zapůsobíte s tématem rodina.

Úterý

Dnes máte dost fyzických sil. Je proto vhodný čas pro náročné aktivity, kdy musíte učinit vážná manažerská rozhodnutí. Řešení technických otázek, potřeba se prezentovat a prosadit vlastní pohled na problémy, schopnost být asertivní, to všechno patří do úterý přirozeně. Můžete si tak jasně uvědomit, co vlastně chcete a pevně si jít za svým cílem. Nevýhodou je, že nemusíte být milí na podřízené a schopně s nimi diskutovat. Proto si dejte pozor na vztahy, braňte se egoismu. Na konci dne se nejlépe uvolníte s dětmi.

Středa

Ukáže vám to už vaše ranní cesta do práce. Středa je den, kdy by se mělo komunikovat a jednat s lidmi, psát e-maily kolegům a obracet se na úřady. Telefonem toho zvládnete hodně, stejně jako krátkými cestami za novými klienty. Rodí se mnoho podnětných nápadů, daří se vám inovovat firemní program a vyvíjet lepší podmínky, dobře taky pracují vaše počítače. Lidé jsou rychlí a otevření všemu, co má vtip a jiskru, všichni v sobě cítí více živosti. Je však třeba víc dbát na pořádek ve firmě a na větší spolehlivost kolegů.unavený pracovník

Čtvrtek

Energie se může projevovat jasně. Zaměstnanci, i manažeři bývají docela otevření srdečnému jednání. Proto by vedení firem mělo vést častěji zasedání, strategicky plánovat i velkoryse nakupovat. Měli byste co nejvíc kontaktovat zahraniční partnery, užívat cizí jazyky a v každé akci se snažit být důslední. Takže je den nejlepší pro jednání s většími týmy, ke schopnosti vést pracovní obědy, i najít uvolnění při setkání ve sportu. Nemělo by se tolik papírovat a dávat víc pozor na zdraví zaměstnanců, tedy se vyhýbat přesčasům.

Pátek

Pátek napomáhá utužovat přátelský tým ve firmě, i schopnost pobavit klienty. Děláte všechno s pochopením pro druhé a býváte otevření diskuzím. Zaměstnanci jsou příjemní a pracují lépe v kolektivu. Tolerance a pozitivní přístup k lidem může hodně vytvořit. Ochota vydat se k partnerům na služební cestu přinese slušný výsledek, navrhněte třeba i jednání v baru nebo v divadle. Tím se uvolňuje vaše přirozená únava a přináší možnost, jak spojit příjemné s užitečným. Relaxace prostě má význam pro budování atmosféry.

Sobota

Zajímavý je i víkend. Všichni dnes dokážou být rychlí a taky účelně studují novinky. Chápou možnosti druhých lidí a využijí skulin na trhu, které se dají zaplnit. Manažeři a zaměstnanci jednají spolu jako rovní s rovnými, jsou ale víc individualističtí. Ochota využívat IT a možnosti techniky se firmě vyplatí na financích, zabránit se však musí nečekaným událostem. Dobře vám vyjdou veletrhy, prezentace a různá diskusní fóra. Skvěle fungují i teambuildingové aktivity, ve firmách úspěšně rozvíjejí nová přátelství.

Neděle

Aspoň tento den by mohl i manažer odpočívat, pokuste se užít si půlku dne v klidu. Pokud chcete pracovat, tak hlavně na nějaké společenské události. Ukážete se jako zajímavé typy lidí a jen tak nezávazně můžete přitom jednat o možné spolupráci s druhými. Přijměte proto pozvání na garden-párty, koktejl nebo na vernisáž, je vám taky dobře v přírodě. Umíte se i velkoryse bavit, neděle jinak přeje i hrám. Dobře se vám sledují sportovní události, kterých se zúčastníte, ale brzy si zase půjdete trochu víc zalenošit.

Práce, podnikání, šéfování - bez toho život nefunguje. Můžete si však vybrat vhodné aktivity, které vám přinesou více úspěchů. O tom si v naší Květině věštírně můžete popovídat s našimi kartářkami a vědmami, které vám určitě dobře poradí. Dělejte všechno co nejlépe!


 

Váš David
Autor je členem Věštírny Květy Fialové


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K.Fialové


30.5.2011   Rubrika: Věštírna   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Víte, který den je ve Vaší firmě ten nejlepší?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Milda3
Milda3 - 30.5.2011 16:58

V pondělí nedělám
v úterý volno mám
ve středu si lehnu
ve čtvrtek se zvednu
v pátek se oholím
v sobotu ohodím
v neděli nedělám,že volno mám

 
Almega
Almega - 30.5.2011 12:09

Já to vidím: pondělí až pátek:budu se válet,v sobotu a v neděli: nebudu nic dělat.Na teambuilding a vernisáž hodím bobek.PŘEDPOVĚĎ: stín nebolí!

 
štoudev
štoudev - 30.5.2011 10:45

Aja: celej tejden se tady flákám. Osmej den bych makala, až by se ze mě kouřilosmajlik - 68

 
Aja
Aja - 30.5.2011 10:40

majucha:
ten smajlík je strašnej. Co bys v tý práci osmej den vlastně chtěla dělat...?smajlik - 34

 
Linda
Linda - 30.5.2011 10:21

dadka: tak v tom prípade je to zítra HURAsmajlik - 47 a tesím se do práce smajlik - 16

 
dadka
dadka - 30.5.2011 10:05

Nejlepší pracovní den je ten,kdy je výplata!

 
štoudev
štoudev - 30.5.2011 9:13

Osmý den je nutnýý, jááá to vííím...smajlik - 74

 
Linda
Linda - 30.5.2011 7:41

No potes koste smajlik - 34. Jdu se zahrabat hluboko pod zem, jako pracovní síla jsem naprosto nepouzitelná smajlik - 34

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57206.
Archiv anket.