Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Panelák nebo novostavba? Nemůžeme se rozhodnout.

Panelák nebo novostavba? Nemůžeme se rozhodnout.
Milá redakce, ráda bych vaším prostřednictvím požádala čtenářky o radu a zkušenosti ohledně nákupu bytu. Nemůžeme se rozhodnout, zda si pořídit starší byt v paneláku, nebo úplně nový. Oboje má své pro a proti, a tak bych byla moc ráda, kdyby mi čtenářky napsaly, jak své bydlení řešily ony.

Když shrnu naši situaci, tak nám to vychází následovně.

Cena bytu se sice poněkud liší, starší byt v paneláku vyjde levněji, ale zase bude potřeba ho zrekonstruovat, takže se to s vyšší cenou za novostavbu zase vyrovná. Navíc do nového se můžeme rovnou nastěhovat a začít bydlet, ve starém bytě by nás napřed čekala realizace úprav a tím by se okamžik nastěhování oddálil.

Já se přikláním ke koupi nového bytu, přece jen mě láká mít všechno pěkné, moderní, tak říkajíc vonící novotou. Manžel se přiklání k staršímu bytu v nějaké pěkné lokalitě, nejvíce by se mu líbilo sídliště s maximálně čtyřpodlažními domy. Rekonstrukce se nebojí, navíc tvrdí, že si vše alespoň vybereme podle svého vkusu, což musím uznat, že má vlastně pravdu.

Ale pořád vlastně nevíme, přeci jenom je koupě bytu docela zásadní investice, nechceme se unáhlit. Navíc co jsme slyšeli od lidí bydlících v novostavbách, tak prý to často za moc nestojí, ty domy jsou šité horkou jehlou, objevují se závady a taky je tam dost velká hlučnost, jakože od sousedů je všechno slyšet.

Poradíte mi? Moc by mne zajímalo, v jakém typu bydlení žijete, zda za sebou máte rekonstrukci, jaké má to vaše bydlení výhody a nevýhody. Předem moc děkuji.

Marie


26.9.2012   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 56   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Panelák nebo novostavba? Nemůžeme se rozhodnout.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
koliaska105
koliaska105 - 11.10.2018 22:30

Hezky napsané. To já bych určitě volila novostavbu. V paneláku jsem bydlela několik let a vždy jsem si přála přestěhovat se do něčeho novějšího. To se mi podařilo v momentě, kdy jsem sehnala nový byt na https://www.psn.cz/ Jedná se právě o novostavbu a upřímně bych si nedokázala představit nic lepšího. Do paneláku bych se asi jen tak vrátit nechtěla. :-)

 
Veronaska
Veronaska - 17.10.2017 9:27

Tak vidíte, já jsem je brala proto kolik toho mají ve spojení dům na klíč protože každá firma to má jinak, a tady jsem se opravdu nemusela skoro o nic starat

 
Terka jun
Terka jun - 16.10.2017 16:31

Jo přesně tou firmou jsem také stavěla :-D jak je ten svět malinký :-)

 
Veronaska
Veronaska - 15.10.2017 21:57

Taky si myslím, také jsem měla domek pod dva miliony, stavěla jsem s firmou domy-oldar.cz, a můžu jen doporučit, mám krásný prostorný dům :-)

 
Terka jun
Terka jun - 11.10.2017 15:20

Za mě teda mnohem lepší novostavba.... já jsem s manželem postavila nový domek pod 2 miliony a jsem spokojenější, než v bytě

 
Jagea
Jagea - 6.10.2012 9:17

YXH: jj, moje řeč.smajlik - 47

 
mashanka
mashanka - 29.9.2012 21:22

Já bych do novostavby nešla ani zadarmo, v dnešní době - vonět novotou všechno sice vonět bude - možná spíš formaldehydem a podobnými sajrajty, ale tak, jak se dnes dělá všechno, tak se i staví - za chvíli vám to spadne na hlavu a rekonstruovat budete muset stejně

 
YXH
YXH - 27.9.2012 0:00

Jagea: Prave mne by do kralikarny nikdo nedostal. Ani po smrti ne do "urnoveho haje" tak akorat rozsypova loucka smajlik - 68

 
Jagea
Jagea - 26.9.2012 20:08

Panelák bych nebrala v žádné podobě.smajlik - 48

 
YXH
YXH - 26.9.2012 15:06

Nez jsme odjeli, bydleli jsme v podkrovi ve starsim dome (asi 80 let starem). Celkem 4 rodiny. Hned pod nami to byl des a hruza, ale diky silnejsim stenam jsme je moc neslyseli. Obchod a autobus za rohem, park pod okny. Vratit se zpatky, sla bych tam hned zase, nemenila bych za nic, snad jedine za rodinny domek v lesich, pokud by mi na to stacily finance.

 
sqwela
sqwela - 26.9.2012 14:44

myslím tím starší cihlovou zástavbu, např. domy z první pol. 20.stol. :)

 
sqwela
sqwela - 26.9.2012 14:43

řešíte novostavby vs. panelák.. ale Marie, nenapadlo Vás koupit si byt v cihlové zástavbě? to je, dle mého názoru, nejlepší řešení..již jsem bydlela v několika bytech v podnájmech a to, cihla, panel, opět cihla, nová zástavba a nyní jsem opět v cihlovém bytě již vlastním a rozhodně bych už neměnila..zkuste popřemýšlet i o tomto řešení..hodně štěstí při hledánísmajlik - 45

 
SugarFree
SugarFree - 26.9.2012 12:48

Já jsem bydlela pár let v pronájmu v novostavbě, když jsem se tam stěhovala dům teprve dokončovali. A byla to hrůza. Stěny jak z papíru, stoupačkami v koupelně byl slyšet každý zvuk z koupelny nad námi, televize, řvoucí děti, psi, milující se páry - jak kdyby byli u nás v obýváku. Kuchyňská linka se začala rozpodat po roce, pod oknem nám zatékalo, v zimě byla mokrá celá venkovní zeď... A navíc celý byt blbě řešený. Když jsme potom kupovali vlastní byt, šli jsme do kompletně zrekonstuovaného jak bytu, tak paneláku z osmdesátých let, na okraji města a nemůžeme si stěžovat. Ale pravda je, že jsme prošli bytů snad sto, než jsme našli ten, který nám vyhovuje. Asi je to o tom hledání, projít si jak novostavby, tak starší domy a pak se rozhodnout, co se mi líbí víc...

 
Kaliban
Kaliban - 26.9.2012 12:36

Upřímně řečeno, do satelitu bych nešla v žádném případě. Viděla jsem pár domků v satelitech, nepřipadaly mi extra kvalitní a jsou naplácaný jeden na druhým. Navíc vidím ty kolony aut, směřující do Prahy každé ráno a ty ucpané silnice. Městská doprava mizerná, občanská vybavenost taky. To už radši starý domek na předměstí, i když uznávám, že za Prahou jsou satelitní domky skoro v cenách bytů.

 
mam-ča
mam-ča - 26.9.2012 11:41

Nejvíc záleží na lokalitě, pak teprve na druhu bytu (panelák-nová výstavba) a pak ještě na počtu a "kvalitě" sousedů.
Sebelepší byt např. u rušné silnice a s problémovými sousedy je na mašli. To radši zrekonstruovaný panelák s důchodcovským osazenstvem.
V našem paneláku je něco přes 80 bytů. Od chvíle, kdy se odstěhovali poslední problémoví najemníci, je tu klídek, pohoda, tabáček. Pod okny na jih zdravotní středisko a MŠ, na východ škola a 100 m na západ dva supermarkety.
Výtahy dva a celý dům po rekonstrukci. Neměnila bych.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.