Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Gigaset se spolehne na Android a otevřenou cloudovou platformu

Gigaset se spolehne na Android a otevřenou cloudovou platformu

Gigaset poprvé na IFA představuje své plány ve třech odvětvích komunikace: produkty pro koncové zákazníky, firemní zákazníky a domácí sítě. Napříč všemi třemi odvětvími se Gigaset spolehne na otevřenou modulární IP platformu, která zajistí provoz online služeb a podporu dalších aplikací. Gigaset současně chystá ve svých časem prověřených DECT zařízeních implementovat operační systém Android.

“Na veletrhu IFA představujeme konkrétní kroky v rámci naší nové růstové strategie ’Gigaset 2015’. Na veletrhu chceme předvést také naše špičkové technologické zázemí,“ vysvětluje Charles Fränkl, CEO Gigaset AG.

Domácí sítě - impuls pro další růst

Segment domácích sítí je nejnovějším pilířem ve strategii Gigaset. V tomto odvětví Gigaset představuje inovativní IP systém, který propojuje lidi s jejich domovem, ať jsou kdekoli na světě.

V této souvislosti Gigaset na IFA představuje koncepty z nové produktové řady “Gigaset elements”: ultramoderní senzory propojené s internetovou DECT ULE bránou a zabezpečeným webovým serverem, které mohou plnit řadu funkcí v prostředí domácnosti. Prototypy z řady “Gigaset elements” představené na IFA, automaticky rozpoznají, zda nejsou vylomeny vchodové dveře, nepřetéká pračka, není otevřeno okno nebo zda klimatizace v domě udržuje správnou teplotu. Aplikace pro chytré telefony na vše okamžitě upozorní uživatele ať se nachází kdekoli. Zařízení z řady “Gigaset elements” by měla obsáhnout i pole bezpečnosti, dohledu, energetického managementu a další oblasti.

Gigaset podepsal dohody o spolupráci na vývoji

“Gigaset elements” jsou vyvinuty na otevřené platformě, sestávající z hardwarových, softwarových a cloudových aplikací. Startovní balíček přitom nebude dražší než nejlepší bezdrátové telefony Gigaset. “Gigaset elements” bude možné modulárně rozšiřovat tak, aby stále odpovídaly rostoucím potřebám uživatelů. Spolu s Gigaset se na vývoji a výrobě budou podílet společnosti Bosch, Osram, Securitas a vitaliberty.

“Gigaset elements” zvládne snadno a rychle nainstalovat sám uživatel. Stejně tak jednoduché a intuitivní je i ovládání. Produkty Gigaset pro digitální domácnost by měly být dostupné v druhém čtvrtletí roku 2013.

Produkty pro koncové zákazníky – Android a cloudová řešení dobývají pevné sítě

Kombinací inovativních technologií a vynikajícím designem nastaví Gigaset SL 930 s operačním systémem Android a dotykovou obrazovkou nový standard v pevné telefonii. Vedle široké škály předinstalovaných aplikací, bude SL 930 prvním telefonem pro pevné linky, který nabídne přístup do Google Play s jeho 600 000 aplikacemi. Gigaset SL 930 bude na trh uveden v létě 2013.

Díky inovaci software “Gigaset QuickSync” je nyní Gigaset také prvním výrobcem bezdrátových telefonů, který nabízí možnost synchronizovat kontakty s Google účty a pro uživatele Mac počítačů synchronizovat kontakty skrze službu iCloud. Tyto služby jsou dostupné již nyní na všech telefonech Gigaset, které podporují QuickSync.

Inovativní dotykové telefony s operačním systémem Android pro firemní zákazníky

Gigaset se v oblasti firemní telefonie zaměřuje na rostoucí IP trh pro malé a domácí kanceláře a pro malé a střední firmy.

Vedle ostatních zařízení Gigaset na veletrhu IFA odhalí také “Maxwell”, prototyp tabletového telefonu, navrženého pro náročné firemní zákazníky. Celé zařízení se ovládá pouze dotykovou obrazovkou. “Maxwell” představuje úplně nový přístup ke kancelářské komunikaci.

Telefony pro firemní zákazníky budou použitelné jako videokonferenční systém

“Maxwell” bude založen také na operačním systému Android a bude umožňovat jak VoIP telefonii skrze SIP protokol, tak video konferenční hovory. Pokud by velkorysý 10,1 palcový multi-dotykový displej uživatelům nestačil, lze k zařízení připojit projektor nebo obrazovku pomocí HDMI rozhraní. “Maxwell” perfektně doplňuje stávající nabídku firemních řešení jako jsou Gigaset T300 a T500, se kterými může být snadno integrován.

Generální ředitel Gigaset Charles Fränkl shrnuje novinky představené na veletrhu IFA: “V řešeních pro domácnosti i firmy vyšlapáváme cesty úplně novými řešeními i inovacemi našich stávajících produktů. Těžíme a budeme těžit z naší zaběhnuté distribuční struktury i z naší technologické kompetence. V současnosti naše produkty používá 75 milionů domácností po celém světě a věřím, že právě představené produkty budou psát novou kapitolu úspěchů značky Gigaset.”

O společnosti Gigaset

Gigaset Communications GmbH je jedním z největších světových výrobců bezdrátových telefonů a jasný lídr evropského trhu telefonů standardu DECT. Prostřednictvím centrály v Mnichově společnost vyvíjí, vyrábí a distrubuuje vysoce kvalitní produkty. Její portfolio obsahuje zařízení pro klasické pevné linky i telefonování přes internet (VoIP). Hlavní produkční areál je v německém Bocholtu, kde jsou produkty Gigaset vyráběny při dodržení nejstriktnějších standardů kvality a respektu k životnímu prostředí.

 

Více informací o Gigaset Communications najdete na www.gigaset.com

Komerční článek


12.8.2012   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Gigaset se spolehne na Android a otevřenou cloudovou platformu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.