Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Mrazák dal výpověď... Některé domácí spotřebiče musíme nechat opravit nebo je nahradit hned!

Mrazák dal výpověď... Některé domácí spotřebiče musíme nechat opravit nebo je nahradit hned!

mrazák dal výpověďTuhle situaci zná spousta z nás – otevřeme mrazák, abychom si z něj něco vzaly, a zjistíme, že je celý orosený a vůbec v něm není tak mrazivo, jak bychom čekaly. Případně se mrazák napráská sám, když na displeji místo -18 stupňů ukazuje třeba jen -5. A rozhodně k tomu nedošlo špatným nastavením mrazení.

 

Jednat musíme rychle

Když máme štěstí a o závadě se dozvíme v pracovní den třeba hned ráno, je poměrně vysoká naděje, že opravář přijde ještě týž den a řekne nám svůj verdikt. Mezitím přemístíme část našich zásob k sousedům, ale to situaci rozhodně neřeší, jen stabilizuje.

 

Oprava i koupě nového mrazáku jsou nečekanými výdaji

S tím, že nás mrazák takto vyšplouchne, jsme prostě nepočítaly. Vždyť mu byly teprve čtyři roky, možná čtyři a půl… Smůla, vyšel na nás zmetek.

Jenže kde teď vzít na nový? Nedávno byly Vánoce a pak jsme ještě financovaly povinný lyžařský kurz naší ratolesti, k tomu jsme musely nakoupit dost nového oblečení… není kde brát.

Ale to náš mrazák nezajímá. Nás naopak zajímá, jak zachráníme zásoby, z čeho zaplatíme opravu mrazáku (když bude mít smysl) nebo za co koupíme mrazák nový.

 

Na rychlé výdaje si můžeme rychle půjčit, někdy to nemusí stát ani korunu navíc

Máme několik možností jak financovat období bez uspořených peněz. Nemusíte výlučně požádat pouze o rychlou půjčku do výplaty. Pojďme se podívat na možnosti:

 

1.Kreditní karta

Pokud jsme majitelkami kreditní karty, bude mít tato nepříjemná situace jednoduché a také bezplatné řešení. Tedy pokud budeme schopné do předem stanoveného termínu peníze na účet zase vrátit (většinou to klapne po výplatě, protože bezúročné období bývá až 50 dní). Pokud bychom termín splacení prodloužily, bude nás to stát nějaké úroky.

Takže nákup nového mrazáku zaplatíme kreditkou. Pokud budeme platit opraváře, není rozumným řešením vybírat kreditkou peníze z bankomatu, to je velmi drahá operace.

Kreditní kartu nabízí většina bank v ČR, jedná se o běžnou službu. Kreditkou vyřešíme pouze nákup nového spotřebiče.

 

2. Spotřebitelská půjčka u banky, kde máme běžný účet

Tam, kde máme založen běžný účet, můžeme získat od banky opravdu půjčku ihned. V internetovém bankovnictví nám banka neustále nabízí částku, kterou je nám na základě naší historie ochotná ihned půjčit. V pracovní dny nám tyto peníze přistanou na účtu během několika minut, úroky se odvíjejí od obchodních podmínek té které banky.

Spotřebitelský úvěr řeší jak nákup, tak platbu opraváři, peníze se stanou součástí našeho účtu.

 

3. Spotřebitelská půjčka u banky, kde běžný účet nemáme

Ne vždy se stane, že máme běžný účet u té banky, která nabízí nejvýhodnější podmínky půjčky na bankovním trhu. To ale nevadí, od té nejlepší banky si můžeme půjčit i tak.

A když použijeme srovnávač půjček, například Hyperfinance.cz, budeme mít přehled o bankovních půjčkách a jejich cenách jako na dlani. V současné době je lídrem mezi bankovními půjčkami PRESTO půjčka od UniCredit Bank za 5,6% úroku a celkovou RPSN 5,99%.

Spotřebitelský úvěr od cizí banky také řeší jak nákup, tak opraváře, peníze se opět stanou součástí našeho účtu. Schválení proběhne během několika minut či hodin (pokud si právně přichystáme a doložíme požadované dokumenty), převod prostředků může trvat i několik dní (zejména pokud požádáme v pátek odpoledne).

 

4. Nebankovní půjčka

Někdy na půjčku od banky prostě nedosáhneme. Zrovna splácíme loňský nákup auta nebo jsme v posledních měsících měly problém se zaplacením účtů od operátora, protože naše potomstvo to přehnalo se stahováním dat. A už máme u banky škraloup, který se těžko odstraňuje.

V těchto situacích nastává čas na nebankovní půjčky. Mnoho nebankovních poskytovatelů půjček nabízí tzv. rychlé půjčky přes SMS . Tyto typy půjček vyžadují menší množství papírování a tak umožňují vyšší rychlost dodání peněz žadateli. Jsou výhodné při nenadálých výdajích.

Nebankovní půjčka vyřeší nákup i platbu opraváři, peníze se zase stanou součástí našeho účtu. Schválení bývá během několika minut či hodin, převod prostředků může trvat i několik dní (zejména pokud požádáme v pátek odpoledne).

Když využijeme služeb srovnávače Hyperfinance.cz, může se nám i u nebankovní půjčky stát, že bude první půjčka zcela zdarma, úroky i RPSN budou prostě na nule. Stačí se podívat. Musíme si však pohlídat datum splatnosti půjčky – penále při případném nesplácení nebo poplatky za prodloužení splatnosti už nulové nebudou.

Nulové náklady budeme v současnosti mít například s Malou Hyperpůjčkou, Čínskou PANDA půjčkou, Ferratum půjčkou, Zaplo půjčkou, Crediton půjčkou, CreditAir půjčkou nebo třeba Emma´s Credit půjčkou. Trvale nízké úroky nabízí například Benefi, Zonky nebo Zaimo.

 

5. Kontokorent

Neboli možnost jít na účtu do mínusu bez toho, abychom byly držitelkami kreditní karty. Podmínky jsou však výrazně jiné – bezúročné období se nekoná. Jakmile jdeme na kontokorentu do minusu, úroky platíme vždy. Ale jsou výrazně nižší než například úroky z tzv. opakovaných mikropůjček.

Kontokorent vyřeší nákup i platbu opraváře a bývá součástí nabídky služeb většiny bank. Jeho vyřízení je rychlé, mnohdy online. Do mínusu se pak dá jít kdykoliv, i formou výběru peněz z bankomatu.

 

6. Nákup na splátky a opožděná platba

Splátkové společnosti nebo přímo obchodníci nabízejí nákup na splátky, kdy je možno splácet dokonce i bez navýšení. Podmínky je vždy nutno si zjistit a pohlídat.

Jiná forma opožděného splácení je platba až po té, co se rozhodneme, že zboží nebudeme vracet. Tato platba je možná pouze při nákupu přes internet, kdy si objednáme, zboží je nám přivezeno a teprve po 14 dnech ho zaplatíme.

Nákup na splátky a opožděná platba však řeší pouze nový mrazák, nikoliv opraváře. Opožděná platba nebývá zdarma.

Už zbývá jen doufat, že opravený nebo nový mrazák bude šlapat déle, než tomu bylo v prvním případě.

Komerční článek


22.2.2017   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mrazák dal výpověď... Některé domácí spotřebiče musíme nechat opravit nebo je nahradit hned!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
donalabuznikova
donalabuznikova - 25.1.2020 12:41

Taky se nám před nedávnem rozbila lednička a na opravu nebyly peníze, naštěstí jsem přes https://www.bezvamoney.cz/rychla-pujcka-ihned/ sjednala rychlou půčjku a tím jsme zaplatili opraváře, takže krize nakonec zažehnána.

 
koliaska105
koliaska105 - 8.6.2018 9:11

Moc hezky napsané. Cca před dvěma měsíci jsem se dostala do úplně té samé situace. Najednou nám doma vypověděl mrazák... A co teď? Tak jsem zavolala opraváře a ten mi sdělil, že oprava by byla tak drahá, že by se to absolutně nevyplatilo. Takže nám nakonec nezbylo nic jiného, než koupit mrazák nový... Nakonec jsme vybrali tento: https://www.expert.cz/zanussi-zfc14400wa/ protože byl zrovna ve slevě. Zatím vše funguje jak má, doufám jen, že nám vydrží alespoň tak dlouho, jako ten starý. :-)