Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Malárie – hrozba nejen v tropech

Malárie – hrozba nejen v tropech

Většina lidí se domnívá, že malárie je choroba neodmyslitelně spjatá s tropickým podnebím a výpravami za exotikou. Vždy tomu tam ale být nemusí. Právě naopak, poslední dobou totiž vzrůstá počet osob, které se touto vleklou nemocí nakazily bez toho, aby opustily hranice naší vlasti. V kterých oblastech toto postižení hrozí, jak rozeznat první příznaky a jak s ním bojovat?

 

Malárie se nikam neztratila, přežívá v komáří i lidské populaci dál.

Výskyt přenašeče malárie, komára rodu Anopheles, byl na našem území prokázán již v 19. století a přetrvává do dnešního dne. Jeho teritorium odpovídá původním bažinám, záplavovým oblastem a rybníkům v okolí řeky Moravy, Dyje a Jihlavy. Nákazy malárií však byly prokázány i na území severní Moravy, jižních Čech nebo Vysočiny. Už dávno tedy neplatí, že endemická oblast malárie je jen Afrika, Jižní Amerika a Asie. S globálním oteplováním se komáří přenašeči posunují stále více na sever. Přibylo jich i po opakovaných záplavách v posledních letech. Malárie se sama od sebe nikam neztratila, naopak přežívá v komáří i lidské populaci dál. Naši předkové s ní běžně počítali a uměli ji léčit několika různými způsoby. Z nich vychází i účinná speciální léčebná terapie Plasmofit, kterou nabízí Mgr. Jarmila Podhorná, majitelka společnosti Naděje.

„Během několika posledních měsíců jsem se setkala s mnoha osobami postiženými malárií. Zdaleka se nejedná pouze o cestovatele, naopak většina mých malarických pacientů pochází z oblasti jižní Moravy“, popisuje Ing. Bláhová. Ta se podílí na výzkumu této choroby na našem území a zároveň úzce spolupracuje s magistrou Podhornou na vývoji účinné léčby. „Rozeznat tuto chorobu pro mě bylo ze začátku velmi složité, jako velká většina lidí jsem jí ovlivněna školským vzděláním považovala za exotickou infekci. Postupně jsem se naučila vnímat typické klinické projevy, a rozlišovat je od symptomů borreliků, chlamydiků, virózy EBV, chřipek, koků či migrační fáze parazitů,“ dodává.

 

Symptomy malárie mohou být různorodé

Na našem území se většinou setkáváme s lehčími typy malárií, i tak ale toto postižení dokáže způsobit nepříjemné a vleklé zdravotní problémy. Obvykle se jedná o zimničnato-horečné stavy, nadměrné pocení, únavu a spavost, bolesti svalů, úponů či páteře. Často jde také o malarické ataky projevující se křečemi rukou a zhoršeným dýcháním. Symptomy však mohou být různorodé – malarik může mít vyčerpávající migrény či kašel, onemocnění provázejí i bolesti břicha průjem. Plasmodia způsobující malárii navozují nejrůznější autoimunitní pochody. Malárie navíc „připravuje terén“ pro vznik mnoha dalších závažných onemocnění jako je například roztroušená skleróza, astma, diabetes prvního typu nebo revmatická artritida.  

„Průběh onemocnění je často cyklický, na několik dní se zlepšuje, poté následuje propad a zhoršení. Z toho důvodu je diagnostika této choroby velmi složitá. Při léčení je nejdůležitější odstranit plasmodia z krve a lymfy. U mých pacientů se osvědčila dlouhodobá detoxikace organismu pomocí kúry Plasmofit, speciálně složené z tří bylin. Ta zbaví tělo i všech ostatních patogenů“, podporuje Ing. Bláhová účinky preparátu Jarmily Podhorné a její společnosti Naděje.

 



O společnosti Naděje

Společnost Naděje byla založena v roce 1998 a specializuje se na výrobu bylinných tinktur, mastí, olejů a výluhů. Pro výrobu tinktur i ostatních výrobků používá především vlastní suroviny, které pečlivě sleduje a kontroluje. Léčivé rostliny pro výrobu léčivých tinktur má pod kontrolou již od jejich zasetí až po finální zpracování. Při vývoji a výrobě používá nejmodernější poznatky
a výzkumy z alternativní medicíny a bylinné léčby. Sběr takto vypěstovaných bylin se provádí
v optimální době tak, aby si uchovaly maximum účinných látek. Veškeré tinktury a ostatní výrobky prošly schválenímve Státním zdravotním ústavu i Ministerstvem zdravotnictví ČR, mají tedy řádnou registraci jako potravinové doplňky. Výroba bylinných tinktur probíhá v provozu certifikovaném Státním ústavem pro kontrolu léčiv, je pečlivě testována v průběhu celého procesu ve vlastních laboratořích. Bylinné produkty jsou zpracovávány bez chemických a konzervačních přísad. Majitelkou společnosti Naděje je paní Mgr. Jarmila Podhorná, která se dlouhodobě zabývá alternativní medicínou a bylinkářstvím obecně se zvláštní specializací na gemmoterapii (výroba přípravků z pupenů rostlin). Další informace naleznete  na: www.nadeje-byliny.eu.


Redakce


25.7.2012   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Malárie – hrozba nejen v tropech

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77178.
    Archiv anket.