Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Moře, turistika i památky. Užijte si dovolenou v Bulharsku.

Moře, turistika i památky. Užijte si dovolenou v Bulharsku.

bulharskoTeplé moře, sluncem zalité pláže, přírodní krásy a kulturní a historické památky. To vše ve spojení scenovou dostupností a přijatelnou vzdáleností, dělá z dovolené v Bulharsku atraktivní cíl mnoha turistů a lidí mířících za odpočinkem. Po revoluci v roce 1989 zájem i bulharské destinace poněkud opadl, aby se po letech znovu vrátil na výsluní oblíbených dovolenkových míst.

Není divu. Pro našince, obývající střed Evropy, je moře exotickým lákadlem a to Černé, které omývá bulharské břehy zaručuje příjemnou teplotu na koupání až do podzimních dní. Mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější patří pláže ve Varně, Burgasu ale samozřejmě i v mnoha dalších destinacích.

Historie i turistika pro aktivní turisty

Lákadlem v Bulharsku však není jen moře. Nezapomenutelným zážitkem je pro turisty návštěva starobylých měst Nesebar a Sozopol, která jsou zanesena v seznamu UNESCO.  Při prohlídce těchto měst půjdete doslova po stopách dávných předků.

Černé moře a historické památky však nejsou jedinou devízou Bulharska. Milovníci přírody a turistiky zde mohou podnikat méně či více náročné výšlapy, například v pohoří Rodopy, kde si mohou vychutnávat procházky kotlinami a údolími, jimiž protékají křišťálově čisté řeky. Nejznámějším střediskem je zde Pamporovo, kde je možné na nepřístupných místech narazit na pravoslavné kláštery, v nichž dodnes žijí ve velmi drsných podmínkách mniši, kteří jsou často živi doslova jen z chleba a vody.

bulharskoPo náročných túrách si unavení návštěvníci mohou odpočinout v lázeňském městečku  Devin a oddat se příjemným, relaxačním procedurám.

Za návštěvu také rozhodně stojí  okolí Kazanlaku, kde se nacházejí starobylé thrácké hrobky s nádhernými freskami a mnoha zlatými předměty, které v nich byly nalezeny. Zdaleka ne všechny byly otevřeny a archeologové odhadují, že mohou skrývat podklady, srovnatelné se slavnou Tutanchamonovou hrobkou.

Skvělé jídlo, které nezruinuje váš rozpočet

Návštěvníci Bulharska jistě ocení také fakt, že se zde dá dobře a levně najíst a ochutnat mnoho skvělých, místních specialit.  Ostatně, mnohá tradiční bulharská jídla zdomácněla i i nás. Kdo by neznal šopský salát nebo čevapčiči. Pochutnat si můžete také na bramborech zapečených s mletým masem, šašliku, plněných zelných listech či na telecím jazyku. Samozřejmostí je v bulharské kuchyni také spousta zeleniny.

 

Využít můžete také last minute zájezdy nebo si vybrat z nabídky levných letenek.

Komerční článek


4.7.2016   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Moře, turistika i památky. Užijte si dovolenou v Bulharsku.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Anče
Anče - 23.7.2016 10:34

smajlik - 11Tak výpis z reklamního prospektu teda nemusím...čekala bych reportáž od někoho,kdo tohle zažil - prostě živé vyprávění..tohle nikdo nečte,pokud zrovna nevybírá dovolenou....smajlik - 96

 
YXH
YXH - 11.7.2016 15:31

V Bulharsku jsem byla nekolikrat coby mala holka a rada bych jela zase. Jenom to casove nevychazi, kdyz jsme na starem kontinente. Snad to nekdy vyjde.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

    Zpíváte si občas doma?

    Celkem hlasovalo 300337.
    Archiv anket.