Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pozor! Povinnost hradit povinné ručení trvá i po úmrtí vlastníka vozu!

Pozor povinnost hradit povinné ručení trvá i po úmrtí vlastníka vozu!

„Pokud po smrti majitele vozidla potenciální dědicové nehradí povinné ručení, čeká na ně vysoká pokuta. A u starších automobilů se snadno může vyšplhat i do částek, které nakonec převýší zbytkovou hodnotu auta!“ Upozorňuje na málo známou skutečnost specialista na povinné ručení z www.salvepojisteni.cz  Petr Zapletal.

Na vlastní kůži se o tom přesvědčil pan Suchý z Pardubicka. Před rokem mu zemřel otec, vlastník staršího automobilu, jehož povinné ručení bylo potřeba uhradit krátce po jeho smrti. Veškerý majetek po zemřelém šel do dědického řízení, které trvalo bezmála rok, přitom nebylo předem zřejmé, komu z dědiců automobil připadne. Auto nakonec získal pan Suchý, a když byl vyzván k doplatku pokuty do garančního fondu, nestačil se divit. Pokuta činila víc jak 23 tisíc, což byl zhruba dvojnásobek zbytkové ceny vozu.

Pokuta se počítá za každý nepojištěný den

Částka pokuty se vypočítává za každý nepojištěný den a u osobního automobilu se pohybuje v rozmezí od 50 do 70 Kč denně. V případě, že není uhrazen celý kalendářní rok, vyšplhá se až k sumě mezi 18 až 25 tisíci. „Zákon přitom hovoří jasně, povinnosti vlastníka vozu vykonávají dědicové až do okamžiku nabytí právní moci usnesení o nabytí dědictví. Laicky řečeno – všichni dohromady musí uhradit povinné ručení a teprve po skončení dědického řízení přechází tato povinnosti na nového majitele.“ vysvětluje Petr Zapletal.

Draze vykoupené dědictví

„Pokud se vám zdá původní výše pojistky příliš vysoká, můžete automobil zemřelého pojistit u jiné pojišťovny. Především u starších lidí se velmi často setkáváme s pojistkami, které platí už dlouhá léta, a protože si nikdy nezjišťovali ceny u konkurence, jsou klidně i dvakrát tak vysoké, než je současná on-line nabídka.“ dodává Zapletal.

Pamatujte! Jakmile dědictví po zemřelém jednou přijmete, získáváte tak nejen majetek, ale i jeho případné dluhy. Podobným situacím s nezaplaceným povinným ručením je však možné snadno předejít, a to buď odevzdáním registračních značek (SPZ) a osvědčení o registraci vozidla do depozitu na registru vozidel, takovýto automobil však nebude smět na silnici, nebo včasnou úhradou povinného ručení za zemřelého majitele, abyste nedopadli stejně jako pan Suchý.

Redakce


12.3.2013   Rubrika: Právnické okénko   |   Komentářů 12   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pozor! Povinnost hradit povinné ručení trvá i po úmrtí vlastníka vozu!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Mirka999
Mirka999 - 27.4.2023 8:12

Můj tatínek byl dost prozíraví člověk, a tak jakmile se necítil na to řídit své auto hned ho přepsal na mě, abych s ním prý neměla později žádné starosti. Celý život jezdil a měl to rád, proto i po přepisu jsme občas spolu vyjeli, aby si mohl alespoň zase sednout za volant. Bohužel tatínek již zemřel, ale já si jeho auto nechávám na příležitostní vyjížďky. Nedávno jsem si na něj koupila autoalarm na internetových stránkách https://www.2din.cz/.

 
Palankova
Palankova - 20.5.2022 14:08

Jak jsem psala, tak jsem si nechala udělat cenové nabídky v několika pojišťovnách osobně a pak jsem si otevřela srovnávač pojištění https://www.klik.cz/ Dala jsem tam stejné informace jako v pojišťovnách a našla jsem tak online výhodnější nabídky. Proto jsem pojištění sjednala přes srovnávač, protože se to víc vyplatilo.

 
Tereezina
Tereezina - 18.5.2022 17:36

Tak to bych neřekla, že si takhle někde sama seženete výhodnější nabídku než osobně na pojišťovně. Který srovnávač pojištění jste vybírala?

 
Palankova
Palankova - 17.5.2022 21:05

Obešla jsem všechny pojišťovny v okolí a nechala si udělat cenové nabídky. Už jsem byla skoro rozhodlá, ale nakonec jsem se ještě podívala na online srovnávač pojištění, kde jsem našla ještě výhodnější nabídku. Nakonec jsem tedy pojištění sjednávala online.

 
Tereezina
Tereezina - 16.5.2022 12:26

Máte prosím někdo zkušenost v poslední době, kde sehnat pojištění nejvýhodněji? Myslím pojištění na auto?

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 27.2.2020 19:55

To já jsem auto po dědečkovi začala okamžitě používat, takže jsem samozřejmně řešila i jeho povinné ručení. Ukončila jsem proto to staré a přes https://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni jsem si sjednala uplně nové, které bylo dokonce i o něco levnější.

 
Terka jun
Terka jun - 26.7.2019 9:02

Myslíte portál www.mujdok.cz ? Já u nich mám také všechny pojistné smlouvy, je to opravdu super, že se o to nemusím sama starat.

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 25.7.2019 7:30

Jo tak takhle jsem to taky měl,a proto jsem si veškeré pojistné smlouvy nahrála do portálu, kde na ně mám online přístup, a tohle mi ještě hlídají.

 
Lulakova
Lulakova - 24.7.2019 9:43

Mě se snad ještě nikdy nepodařilo stihnout tu dobu, kdy se může povinné ručení měnit, vždy přijdu do pojišťovny pozdě...

 
orinka
orinka - 12.3.2013 19:01

sharon: blaze tomu, kdo nic nemá.smajlik - 55

 
tetička
tetička - 12.3.2013 11:46

sharon: to si právě myslím, že nepůjde, jen tak snadno odhlásit, když se o něm musí jednat v dědictví, které bude trvat rok, tam asi půjde zatím jenom odevzdat SPZ do depozita nebo zaplatit pojištění

 
sharon
sharon - 12.3.2013 10:49

takže když vlastník zemře ihned auto odhlásit ??...chápu to dobře ?

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77048.
    Archiv anket.