Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Zrůda z Buchenwaldu. Historie, která by neměla být zapomenuta.

Zrůda z Buchenwaldu. Historie, která by neměla být zapomenuta.

Ilse Koch se za svobodna jmenovala Ilse Kohler a narodila se 22. března 1906. Provdala se za Karla Kocha, který za války udělal kariéru jako velitel koncentračního tábora Buchenwald.

Její "spanilá jízda“ ale začala už roku 1936, když pracovala jako dozorkyně a sekretářka v koncentračním táboře Sachsenhausen. Právě tady potkala svého budoucího manžela Karla Otto Kocha. Ještě v témže roce odešla ze Sachsenhausenu do Buchenwaldu, ovšem už ne jako dozorkyně, ale jako manželka velitele. Nicméně roku 1941 se stala Oberaufseherin – jakousi hlavní dozorkyní, velitekou všech dozorkyň v táboře (moc jich ale nebylo). O dva roky později byl však její manžel zatčen a obviněn ze zpronevěry a dalších zločinů, čímž jeho kariéra velitele skončila. Kátce nato byl Koch popraven. Ilse ale v táboře zůstala a měla poměr s táborovým lékařem Waldemarem Hovenem. Po poměrně zdlouhavém procesu také byla osvobozena a uznána nevinnou ze zločinu zpronevěry.

V roce 1944 se počet vězeňkyň přicházejících do Buchenwaldu zvyšoval, takže i Ilse Koch mohla rozšiřovat svou působnost. Její moc byla tehdy prakticky neomezená, čehož tato žena, údajně pschopatická sadistka a nymfomanka, hojně využívala k neskutečnému týrání vězňů i vězeňkyň. Právě ona si na svých objížďkách táborem (milovala jízdu na koni a nechala si dokonce postavit svou jízdárnu) vybírala tetované vězně a z jejich kůže si nechala dělat stínítka na lampu. Jídelní stůl si údajně zdobila hlavami vězňů a vyprávělo se o tom, že vlastní speciální bič s žiletkami, který používá na těhotné ženy.

Její hrůzovláda skončila roku 1945, kdy tábor opustila a uklidila se do civilního života. Její pohodlný život naštěstí netrval dlouho, byla zatčena a v roce 1947 za své zločiny odouzena na doživotí. Tento trest jí ale byl změněn na pouhé čtyři roky, protože soud zpochybňoval pravdivost údajů o činnosti ženy, které se přezdívalo mimo jiné Fena z Buchenwaldu. Po dvou letech trestu šla Ilse Koch znovu před soud – tentorát byla obviněna z vraždění německých státních příslušníků. Usvědčení z těchto zločinů jí přineslo další doživotní rozsudek, který již změněn nebyl. Ilse Koch tedy zbytek života strávila ve vězení, kde 1. září roku 1967 ve svých šedesáti letech spáchala sebevraždu.

Když američtí vojáci Ilse Koch zatýkali, prý se divili. Čekali totiž, že se setkají na první pohled s krvelačnou bestií, a docela je překvapilo, že před nimi stojí normálně vypadající civilistka.

Redakce


11.9.2013   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 11   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zrůda z Buchenwaldu. Historie, která by neměla být zapomenuta.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
catcat
catcat - 11.9.2013 15:06

Mne překvapuje, že v roce 1947 měl soud pochybnosti. To přeci bylo naživu spousta svědků, tak jaképak pochybnosti!smajlik - 82 No a pak to dneska nemá být, jak říká Belana - jediným válečným zločinem je odsun Němců ze Sudetsmajlik - 48

 
orinka
orinka - 11.9.2013 13:06

Když se ženská bestie vydaří, kam se na ni hrabou chlapi...

 
Bellana
Bellana - 11.9.2013 12:51

Je třeba to znovu a znovu připomínat, protože dnešní mladá generace má dojem, že jediná zvěrstva, která byla spáchána, spáchali Češi při divokém odsunu. Bodejť by ten dojem neměli, když všechny sdělovací prostředky vlastní Němci a ty, které ne, ovládají lidé, kteří byli za totality placeni Němci.

 
sharon
sharon - 11.9.2013 10:48

ano, ať se nezapomíná ale já už to také nechci číst......

 
ajjana
ajjana - 11.9.2013 9:53

annie: monja: smajlik - 47 naprostý souhlas.a sice hrůzné čtení,ale díky za zajímavý článek...

 
annie
annie - 11.9.2013 9:39

Taky si myslím, že minulost je třeba si připomínat a snažit se z ní poučit.
Nemůžeme přece předstírat, že se něco takového nestalo. Stalo se toho mnohem víc...

 
monja
monja - 11.9.2013 8:37

A já myslím, že by se to mělo vědět, pak by se nemohlo stát, že si děti myslí, že žádný holokaust nebyl a že je to všechno vymyšlený .... smajlik - 42 Byla to hrozná doba a na oběti války a koncentračních táborů by se zapomínat nemělo ... smajlik - 85

 
Světlonoska
Světlonoska - 11.9.2013 8:10

smajlik - 66Ani to číst nebudusmajlik - 11smajlik - 37smajlik - 80

 
Světlonoska
Světlonoska - 11.9.2013 8:09

smajlik - 76Nevím,proč se má stále oživovat taková hrůza ..mě to docela deptásmajlik - 26některé tv stanice se v tom úplně vyžívají"smajlik - 23smajlik - 36smajlik - 65

 
Jarča*
Jarča* - 11.9.2013 7:36

Almega: přesně tak.

 
Almega
Almega - 11.9.2013 7:20

Hnus,hnus,hnus. Dá-li se úchylovi příležitost,takhle to dopadne...

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77050.
    Archiv anket.