Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

I na půjčce se dá ušetřit

I na půjčce se dá ušetřit

Pokud si potřebujete půjčit peníze, neměli byste ihned sáhnout po první nabídce, která na vás vyskočí z internetu. Když budete trochu počítat a přemýšlet, můžete najít velmi výhodnou půjčku. Není pravda, že půjčka musí být zákonitě drahá a zruinovat váš finanční rozpočet. Stačí se jen zaměřit na nabízené akce. Chytré je využívat různé srovnávače, které mohou být velkým pomocníkem při hledání toho pravého produktu a akce právě pro vás.

 

Na jaké akce se zaměřit?

Poskytovatelů půjček je opravdu spousta. A nabízených akcí také. Mezi ty nejzajímavější patří První půjčka zdarma nebo naopak sleva na každou další půjčku. Zajímavá je také akce Odpuštění splátek či jejich vrácení.

Podívejme se nyní na principy fungování jednotlivých akcí, i na jejich poskytovatele a jejich podmínky.

 

První půjčka zdarma

Může to znít lákavě a podezřele současně. Dneska vám přece nikdo nedá nic zadarmo. Natož půjčku. Co se za tím ZDARMA asi skrývá? Kde bude ten zakopaý pes, který to poskytovateli vykompenzuje? Ano, to je dnes opravdu asi to první, co člověka napadne, když uvidí slovo „zdarma“.

První půjčka zdarma je však opravdu zdarma. Tedy pokud dodržíte podmínky a půjčku splatíte včas.

Tato akce se týká pouze tzv. krátkodobých půjček, známmých také jako mikropůjčky nebo půjčky před výplatou atd. Princip těchto půjček spočívá v tom, že si půjčíte určitou částku, kterou nesplácíte v pravidelných měsíčních ani týdenních splátkách, ale splatíte ji jednorázově po uplynutí určitého smluveného obddobí (obvykle to bývá 7 až 30 dní). Pokud tuto část smlouvy dodržíte, nemusíte zaplatit skutečně nic navíc, žádný úrok ani poplatek. Vrátíte skutečně pouze to, co jste si půjčili.

Pokud se však se splátkou zpozdíte, čeká vás nejen penále za zpoždění, ale i původní poplatek za poskytnutí půjčky, který by vám jinak byl odpuštěn.

 

Kde první půjčku zdarma získat?

Mezi poskytovatele této akce patří například Zaplo.cz, kde si můžete půjčit maximálně 8 000 Kč až na 30 dní. Zdá se, že První půjčka zdarma je u Zaplo.cz časově neomezená akce. Poskytovatel navíc získal řadu ocenění a působí velmi důvěryhodně, a to dlouhodobě.

 

Sleva na každou další půjčku

Princip této akce je velmi jednoduchý. Čím více půjček postupně u dané společnosti máte, tím menší platíte úroky. Je to chytrý způsob, jak si udržet své klienty.

Tuto akci nabízí například CreditAir, kde při druhé půjčce získáte slevu 5 %, při třetí 10 %, při čtvrté 12,5 %, při páte 15 %, při šesté 17,5 % a při sedmé získáte slevu 20 % z úroku. Půjčit si můžete až 10 000 Kč a slatit ve dvou splátkách celkem za 72 dní.

 

Odpuštění splátek

Při této akci vám poskytovatel při řádném splácení vrátí určitý počet splátek zpět. Není to tedy úplně odpuštění, jak většina inzeruje. Splátky musíte zaplatit všechny, poskytovatel vám pak některé vrátí zpět.

Mezi tyto štědré poskytovatele patří například Česká Spořitelna, která nabízí úvěr 20 000 – 700 000 Kč a odpustí až 15 splátek.

Komerční článek


1.12.2016   Rubrika:   |   Komentářů 11   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - I na půjčce se dá ušetřit

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
novaklen13
novaklen13 - 30.5.2022 23:40

To je celkem užitečný článek. Manžel se teď chystá půjčovat si nějaké peníze na modernizaci své firmy. Prý by nutně potřeboval nové šroubové kompresory, což není úplně levná záležitost. Dokonce už našel i firmu, která se specializuje na prodej šroubových kompresorů - https://www.kompresory-filtry-servis.cz/produkty/kompresory/kompresory-boge/sroubove-kompresory-boge ale peníze prostě nejsou.

 
ivanka386
ivanka386 - 17.10.2020 0:38

Jojo, na půjčce se sice ušetřit dá, ale to člověk nejdříve musí vědět, jakou půjčku si to vůbec bere a zda se pro něj vyplatí. Často stačí i takové málo, jako je mrknutí se na stránky nějakého srovnávače a zjistit, zda pro něj půjčka vůbec smysl má nebo nemá. Jeden z takových srovnávačů může být například https://www.fintest.cz

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 22.5.2020 23:30

Taky jsem teď řešila bankovní půjčku a nakonec mi s výběrem dost pomohlo srovnání na https://www.duofinance.cz/bankovni-pujcky díky kterému jsem nakonec i spoustu peněz ušetřila, takže doporučuji.

 
ivanka386
ivanka386 - 31.1.2020 5:44

Já si teda myslím, že při výběru půjčky je dobré prvně kouknout na nějaký srovnávač. Já například jeden nedávno využívala i na výběr povinného ručení, konkrétně tento: https://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni Myslím, že jsem dobře udělala. :-)

 
koliaska105
koliaska105 - 17.4.2019 18:58

Abych pravdu řekla, tak já se tedy spíš půjčkám snažím vyhýbat. Půjčku vidím spíš jako takové poslední východisko, když už člověk opravdu neví kde peníze vzít. Myslím si ale, že pokud člověk umí šetřit, tak si dokáže vytvořit nějakou finanční rezervu a půjčku si tak nemusí brát ani v té nejhorší situaci. Mně se třeba takto podařilo našetřit už celkem dost peněz. Dokonce uvažuji nad tím, že bych část z nich i někam investovala, aby se zhodnotily. Už delší dobu sleduji tento server https://www.investice.cz/ odkud se dá čerpat celkem dost užitečných informací týkajicích se právě investic.

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 27.11.2018 23:31

Ano to máte pravdu, na půjčce se určitě dá ušetřit spoustu peněz, když totiž vybírátě půjčku pozorně, najedete takovou, která nabízí vedle skvělých smluvních podmínek i super úrok. Nejlepší je při výběru použít srovnávač půjčkek jako je https://www.bezvamoney.cz/srovnani-pujcek/ , který nabídky přehledně srovná a vy si tak vyberete tu nejlepší možnou nabídku.

 
jorika231
jorika231 - 11.4.2018 17:06

Já také neměla možnost se obejít bez půjčky.Využila jsem tuto firmu a zatím bych řekla bez problému https://www.ammadopujcky.cz/
Jen si člověk nesmí půjčovat jako blázen od x společností,to je pak cesta do pekel

 
opiciak
opiciak - 29.3.2017 15:04

Já také souhlasím s Melindou, že občas půjčka může být dobrým řešením například pokud člověk využije nějakou akci jako půjčka zdarma, může se mu to v konečném důsledku i oplatit a také se přikláním k názoru, že si to třeba, ale nejprve dobře promyslet, porovnat a snažit se například najít nějakou tu dobrou akci. Ten porovnávač co melinda přidávala neznám, ale já používám tento https://homepujcka.cz/srovnani-pujcek/ a maximální spokojenost.

 
Melinda90
Melinda90 - 9.1.2017 14:12

Já s vámi zas až tak nesouhlasím, někdy se prostě stane, že se člověk dostane do neočekávané situace a tehdy půjčka může být dobrým řešením, ale vše samozřejmě promyšleně, to znamená nenabaľovať si půjčku na půjčku, dobře si zvážit, zda to budu mít z čeho splácet, zda koupě toho na co si chci půjčit je opravdu nezbytná a zejména dobře si porovnat nabídky, dnes už je to opravdu jednoduché je kopec internetových porovnávačů napr https://www.hyperfinance.cz/pujcky/porovnani-pujcek/ kde stačí vyplnit základní údaje o tom jakou půjčku chci a vím si porovnat, co mi kde umí nabídnout a na koho se případně v takové situaci obrátit. I s půjčkou se dá žít, jen je třeba jít na to promyšleně a nejednat s horkou hlavou :-)

 
Piafka
Piafka - 5.12.2016 20:45

Almega: U půjček na spotřební zboží je to pravda. U hypotéky na pořízení nemovitosti bych řekla, že je dnes naprosto nemožné bez prostředků získat bydlení jinak než prostřednictvím hypotéky. Pokud tedy člověk nechce být doživotně v podnájmu.

 
Almega
Almega - 5.12.2016 8:46

V životě jsem si půjčila kdysi dávno 1x od fondu ROH na nábytek: spláceli jsme po pár stovkách měsíčně asi 5 let,žádný úrok.Když jsme něco potřebovali dražšího,tak jsme zkrátka šetřili tak dlouho,až jsme na to měli.Nechápu myšlení lidí,co si půjčí na dovolenou,na dárky k Vánocům a pod.,a když nemají čím splácet,jdou a vezmou si další půjčku !!! od nějakých vydřiduchů,pak mají exekuce a žijou někde jak nejchudší žebráci....Stačí si jen tak vyzkoušet předem,než si někde "chytře a zdarma" půjčím peníze,jestli mi po zaplacení všeho potřebného vůbec zbydou nějaké peníze- a v případě,že ano,tak si je budu šetřit sám,když ne,tak zapomenu na kraviny a nic si nepůjčím! Selský rozum stačí.Kdysi ve škole jsme mívali třídní spoření,šetřilo se doslova po korunách a každý,kdo spořil,dostal na konci školního roku vyplacenu svoji sumičku,včetně dobrého úroku plus! a ne jako dnes,kdy v bance nedají úrok téměř žádný,leda tak 40 haléřů a ještě si odečtou daň !!! z úroku a poplatky bankovní,čili peníze na účtu by jen ubývaly,a ne přibývaly,jako to bylo kdysi....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77639.
    Archiv anket.