Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jak ušetřit při sjednávání povinného ručení

Jak ušetřit při sjednávání povinného ručení
 

Vy ještě nemáte sjednané povinné ručení? Tak vězte, že to nemusí být tak špatná zpráva, jak se na první pohled může zdát. Pokud jste si koupili nový automobil nebo vám vyprší smlouva vašeho starého povinného ručení, potřebujete co nejrychleji sjednat nové. Zákonná lhůta hovoří o 14 dnech. Svým způsobem máte štěstí, protože nyní se dozvíte, jak si povinné ručení zařídit rychle a ještě u toho ušetřit peníze.

 

Proč je povinné ručení nutné?

Jediný, zato však velmi důrazným, důvodem pro zřízení povinného ručení je zákon. Ten říká, že „povinné určení musí mít každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka anebo technický průkaz nebo je používáno na veřejných komunikacích.“

Bez zelené karty, které je dokladem povinného pojištění automobilu a platí v celé Evropě, tak nesmíte ujet ani kilometr.

 

Jak na to?

Při zařizování povinného ručení máte v zásadě dvě možnosti. Buď se můžete spolehnout na služby nějaké konkrétní pojišťovny. V té chvíli však budete muset vynaložit spoustu energie na porovnání její nabídky s konkurencí nebo ji bezmezně důvěřovat a s jinými nabídkami ji nesrovnávat.

Alternativu, která je z několika důvodů výhodnější, představují online porovnávače povinného ručení. Pracují s myšlenkou, že pro sebe chcete získat co nejlepší, především finanční, podmínky.

 

Výhody online srovnávačů povinného ručení
 • Sjednání povinného ručení z pohodlí vašeho domova

 • Možnost realizace povinného ručení v řádech minut

 • Porovnání aktuálních nabídek velkého počtu pojišťoven na jednom místě

 • Přehledná nabídka doplňkových služeb a připojištění

 • Možnost výrazné finanční úspory

  • Online srovnávače povinného ručení pracují s rčením, že čas jsou peníze. A vzhledem k tomu, že vám jde především o tu ušetřit nějakou tu korunu, je úspora vašeho drahocenného času tím největším benefitem.

   Druhou výhodou, na kterou je dobré se zaměřit podrobněji, je podstata, vyplývající již z názvu online porovnávačů. V přehledných sloupcích, které porovnávač vygeneruje na základě vámi zadaných údajů, se snadno zorientujete ve všech nabídkách a jejich parametrech, a zvolíte si to ideální povinné ručení. Úspora oproti fyzickému sjednávání povinného ručení na pobočkách pojišťoven se může pohybovat až v desítkách procent. Najednou totiž zjistíte, že vaše oblíbená pojišťovna neposkytuje vašim požadavkům tu nejlepší nabídku, ale že existuje spousta jiných, které vás uspokojí lépe.

   Jak ušetřit na povinném ručení?

   Tato otázka velmi úzce souvisí s tím, jak online srovnávače fungují. Pokud chcete ušetřit, stačí vám v zásadě znalost, jak je používat a poté jen selský rozum při vybírání té nejlepší nabídky. Vše ostatní zvládnou porovnávače za vás.

   Pro potřeby spočítání nabídek povinného ručení tedy srovnávače vyžadují následující informace:

   • Váš vůz – Důležitý je zejména výkon, zdvihový objem a stáří vozidla a jeho typ (osobní, nákladní). Všechny potřebné informace naleznete v technickém průkazu.

     • Bydliště – některé lokality mají vyšší riziko dopravních nehod, což cenu povinného ručení také ovlivňuje

     • Nastavení limitů pojistného plnění – zákonné minimum se pohybuje na 35 milionech Kč

     • Připojištění – všechny pojišťovny nabízejí rozsáhlé možnosti připojištění, asistentských služeb apod.

     • Bonus, malus – v těchto údajích se odráží vaše řidičská historie. Řidiči, kteří řídí bez nehod, mají při sjednávání povinného ručení velikou výhodu.

      • Srovnávače, nebo chcete-li kalkulačky povinného ručení, vyberou dle vašich požadavků a v přehledné formě zobrazí všechny nabídky, které by vás měly uspokojit. Na vás už je poté jen nalézt vhodnou kombinaci ceny, doplňkových služeb a vašich požadavků. Místo běhání po pobočkách několika pojišťoven si na online srovnávači vyberete za několik minut přesně takové povinné určení, které vám bude plně vyhovovat. Ušetříte u toho spoustu času a především peněz.

       Komerční článek


       12.12.2016   Rubrika:   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

       Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

        

       Diskuse ke článku - Jak ušetřit při sjednávání povinného ručení

       Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
       Mirka999
       Mirka999 - 29.1.2023 20:15

       Mám svého pojišťovacího makléře, na které ho se vždy obracím, pokud potřebuji nějakou novou pojistku. Naštěstí, co se týká povinného ručení, tak tu mi makléř, každý rok kontroluje a pokud je to možné, tak jí společně upravíme, abych měla co nejlepší podmínky pojištění. Nedávno jsem si koupila zde https://www.2din.cz/ nové příslušenství v podobě parkovací kamery, abych náhodou do něčeho nenarazila při couvání.

        
       Veronaska
       Veronaska - 13.8.2020 19:46

       Můžete si to klidně vyzkoušet. Zadejte si svoje auto, které chcete pojistit na https://www.klikpojisteni.cz/, a potom si to zkuste sama přímo u pojišťovny, a uvidíte, jaký tam bude rozdíl v ceně.

        
       Blankapol
       Blankapol - 11.8.2020 23:14

       O hodně lepí cenu? a jak to pak zaplatím? za jak dlouho pojištění platí?

        
       Veronaska
       Veronaska - 5.8.2020 23:17

       Rozhodně si projděte srovnávače pojištění, kde můžete narazit na mnohem lepší ceny, než přímo u pojišťoven. Já jsem si takhle měnila povinné ručení na auto, kde jsem si našla mnohem lepší cenu...

        
       Blankapol
       Blankapol - 3.8.2020 22:38

       Budeme si do rodiny kupovat naše první auto. Potřebovala bych poradit, od koho si nechat uzavřít pojištění na povinné ručení, a také havarijní. Jaké máte zkušenosti?

        
       pavlinka14
       pavlinka14 - 22.7.2020 15:40

       Na automobilech je ale možné ušetřit i v dalších investicích, není to jen o povinném pojištění, kde se pojišťovny předhánějí v desetikorunách. Já jsem například před týdnem ušetřila dva tisíce korun, když jsem objednala pneumatiky z internetového obchodu https://www.pneuok.cz/ nikoliv rovnou v nějakém pneuservisu.

        
       donalabuznikova
       donalabuznikova - 30.11.2019 18:37

       Já jsem si sjednávala povinné ručení přes srovnání na https://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruceni a ušetřila jsem díky tomu několik desítek procent. Myslím, že není vůbec marné, když si člověk ručení jednou do roka nechá srovnat.

        
       ivanka386
       ivanka386 - 24.9.2019 0:35

       Ještě zhruba rok zpátky jsem za povinné ručení platila také šílené peníze. Naštěstí jsem ale před časem přešla k jiné pojišťovně, u které teď platím výrazně míň. Díky tomu se mi dokonce podařilo i nějaké peníze ušetřit a já teď přemýšlím jak s nimi naložit. Napadlo mě, že bych je například mohla zkusit někam investovat. Co jsem se tak dívala, tak třeba na https://www.investice.cz/ mají spoustu dobrých rad týkajících se právě investování. :-)

        
       koliaska105
       koliaska105 - 15.3.2019 7:11

       Já myslím, že velmi užitečné tipy. Z vlastní zkušenosti ale musím říct, že pokud přemýšlíte nad změnou pojišťovny, tak je určitě dobré prvně mrknout na nějaký srovnávač. Může vám to pomoct ušetřit celkem dost peněz. Mně se v tomto ohledu velmi líbí třeba tento: https://www.usetreno.cz/

        

       Sponzori

       Prohledej


       Výherci v soutěžích

       Soutěže na Soutez.cz

        Anketa

        Covid

        Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

        Celkem hlasovalo 77639.
        Archiv anket.