Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jak založit e-shop v pěti krocích

Jak založit e-shop v pěti krocích

jak založit e-shopPlánujete založení internetového obchodu? Bojíte se, že to bude moc těžké nebo jste se naopak nechali zlákat vidinou snadno vydělaných peněz? Popravdě, nebude to ani první, ani to druhé. Ano, e-shop si vytvoříte opravdu snadno. Zato naučit se prodávat a poznat potřeby svých zákazníků už nemusí být zrovna procházka růžovým sadem.

Vyřiďte formality

K založení e-shopu si budete muset pořídit živnostenský list, nebo založit firmu. Živnost si založíte snadno na každém živnostenském úřadě, stačí vám k tomu 1000 Kč, občanský průkaz. Naproti tomu založení například společnosti s ručením omezeným už je o něco složitější. Doporučuji se zeptat na úřadech, případně si přečtěte články od odborníků. Obě varianty mají své klady a zápory.

Vyberte si zaměření

Zvolit si ten správný produkt není snadné. Měla by po něm být poptávka, ideálně vysoká, nebo alespoň stabilní. A měli byste mu rozumět. To je asi nejdůležitější. Lidé se budou ptát, bude je zajímat, jak co vypadá, jak se co používá a funguje. Pokud jim nepomůžete, odejdou a už se nikdy nevrátí. Pokud jim naopak zvládnete poradit, možná se vrátí a možná u vás i nakoupí.

Možná sami něco vyrábíte, potom si určitě prodej vyzkoušejte. Vezměte si příklad třeba z Markéty Filgasové a jejím obchodě Tamarki, u Jany Rucké, která prodává úžasné kufříky pro děti, nebo u Petry Uharček. Ta se zaměřuje na dekorace a doplňky ve svém e-shopu My home style. Všechny tyhle ženy mají společné dvě věci: začaly podnikat během rodičovské dovolené a založily si e-shop na platformě Shoptetu.

jak založit e-shopVymyslete jméno

Na názvu svého obchodu si dejte záležet. A i když si myslíte, že už víte, radši zkontrolujte, jestli je na něj volná česká i světová doména (ta s příponou .cz a .com). Určitě si zjistěte, zda nemá případně ochrannou známku.

Slovo (nebo slova) by se mělo dobře vyslovovat i psát, aby ho zákazníci příliš nepletli a nekomolili. A opatrná bych byla v případě obecných slov jako třeba květinářství, sportovni obchod a podobně. V tomhle případě si vás nikdo nezapamatuje a když o vás bude mluvit jako o květinářství, ten druhý neidentifikuje právě ten váš jedinečný obchod.

Založení e-shopu

Jestliže nejste zdatní v oblasti IT, nechcete investovat příliš peněz v začátcích, nemáte ambice stát se druhou Alzou, ani nechcete příliš ztrácet nervy a čas, poohlédněte se po pronájmu e-shopu.

Proč si vybrat pronájem?

- je to rychlé řešení

- platíte pouze měsíční částku podle služeb, které využíváte

- nabízí jednoduché a intuitivní ovládání

- je vám k dispozici nejen technická podpora

Uvědomte si, že e-shop je narozdíl od obyčejných webových prezentací mnohem složitější systém. Musí nabízet napojení nejen na dodavatele, ale také na doručovací služby, musí si umět poradit se skladovými zásobami, účtovat atd. A tyto věci vám nikdo nenaprogramuje za pár tisíc, ale spíš za desítky nebo stovky tisíc. A pokud byste sáhli po e-shopu, který nabízí například některé šablony WordPressu, opět bude záležet, jak moc se tato šablona dokáže přizpůsobit českému prostředí. Většinou pak stejně budete muset investovat nemalé peníze do času programátora.

On-line marketing

jak založit e-shopV dnešní době fungují sociální sítě. Hlavně Facebook a Instagram vám může pomoci být vidět. Je však důležité, aby vás komunikace na sociálních sítích bavila a byli jste schopní tvořit obsah. Velmi oblíbené jsou blogy - a i díky nim mají výše uvedené ženy základnu potencionálních zákazníků. Zároveň jsou všechny tři aktivní na Facebooku i Instagramu.

Online marketing je velmi obsáhlý a rozhodně byste ho v případě vedení e-shopu neměli vynechat. Zjistěte si co nejvíc o jednotlivých oblastech: o SEO, linkbuildingu, PPC reklamě, sociálních sítích. Vzdělávejte se na kurzech, choďte na networkingy s dalšími podnikateli a stále zůstávejte v obraze.

Zdroje a zajímavé odkazy nejen pro začínající e-shopy:

www.jakpodnikat.cz

www.mujprvnieshop.cz

blog.shoptet.cz

Komerční článek


8.8.2017   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak založit e-shop v pěti krocích

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Princezninamarticka
Princezninamarticka - 8.12.2020 10:38

Za mě je důležité koupit i pár věcí, které budete k podnikání určitě potřebovat. Jednou z nich je například firemní razítko. Já ho pravidelně objednávám online, protože se mi nechce nikam osobně chodit: https://colop.cz/printer-line

 
Veronaska
Veronaska - 24.11.2020 22:13

Při založení firmy a zřízení e-shopu bylo asi pro mě nejtěžší zajistit sídlo pro mou firmu. Bydlíme totiž u tchýně, která odmítla mít ve svém domě sídlo nějaké firmy. Proto jsem hledala možnosti, jak lze tento problém vyřešit. Díky Bohu jsem narazila na společnost http://www.officetime.cz/ , kde jsem si pronajala virtuální sídlo a bylo po problému.

 
krasaka
krasaka - 11.8.2017 13:26

Almega: smajlik - 61

smajlik - 47 té slušnosti a zdvořilosti by bylo zapotřebí, skvělý nápad obávám se však, že už to naše generace nevytrhne ani náhodou - prosazují se napříč zeměkoulí jen drsné lokty, arogance, zloba a nenávist a nyní ještě k tomu prosazování smajlik - 55smajlik - 55 lidí na úkor normálního lidusmajlik - 48 V módě je buzerace, korektní jednání na úkor původního obyvatelstva, potlačování lidských práv, trestání za každý názor, vybočující z řady a ujímají se zvyky primitivních opic, uznávajících pouze sebe, své nároky a kdo jim nevyhoví - ŠMIK a je to - SVĚT SE ZBLÁZNIL ÚPLNĚ smajlik - 36smajlik - 37

 
Almega
Almega - 11.8.2017 9:56

Hmmm,asi si založím e-shop na posílání slušnosti,zdvořilosti,cti,rad na používání vlastního mozku a pod.Nebo na obchod se sušenou vodou,konzervami s venkovským-voňavým,případně smradlavým-vzduchem,nebo tak něco.Ještě si to musím rozmyslet!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77639.
    Archiv anket.