Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Jak děti naučit používat účet a internetové bankovnictví

Jak děti naučit používat účet a internetové bankovnictví

internetové bankovnictvíDěti si rády hrají na dospělé a milují napodobování jejich zvyků a činností. Kromě toho, že je to zábava, je to i velmi užitečný způsob učení. Co toho využít a naučit je pracovat s bankovním účtem a internetovým bankovnictvím?

Nebojte se, nechceme po vás, abyste dětem svěřili kontrolu nad svými financemi. Založte jim vlastní, dětský účet, díky kterému se naučí, že bankomat peníze netiskne. Děti seseznámí s tím, jak funguje bankovní účet i s internetovým bankovnictvím. Určitě se jim bude líbitplacení kartou, protože si budou připadat in.

Podle odborníků je ideální věk k založení dětského účtu s kartou kolem 8 let. Pokud máte doma školáka, který už má alespoň základní znalosti počtů a už nějakou dobu dostává kapesné, je na čase posunout se o stupínek výš. Používání platební karty totiž dnes patří k běžnému životu stejně jako placení penězi. Čím dříve vaše dítě pochopí její princip, tím lépe pro něj.

Dětské konto je zdarma a má i řadudalších výhod, které ocení především rodiče.

· Peníze posíláte dítěti přímo na účet, takže se nemůže stát, že byste na jeho kapesné zapomněli.

· Nad veškerými transakcemi, které dítě provede, máte neustálý přehled.Sami nastavíte limity pro jednotlivé platby nebo si necháte posílat upozornění pokaždé, když dítě kartu použije.

· Nemusíte se bát dluhů, u dětského účtu nelze zřídit kontokorent.Jedná se o zcela bezpečný prostor, vaše dítě může utratit pouze tolik, kolik má na účtu peněz a ani o korunu více.

 

Seznamte děti s internetovým bankovnictvím

Děti dostanou k účtu platební kartu, kterou budou používat stejnějako vy tu svou. Obdobně funguje i internetové bankovnictví k dětskému účtu.Vzhledem k tomu, že vy už máte zkušenosti se zakládáním účtu a jeho správou, měli byste je bez problémů provést celým procesem založení účtu, včetně nastavování PIN.

Ukažte jim, jak vypadá internetové bankovnictví, kde najdou výdaje a kde zůstatek. Vysvětlete jim pojmy, kterým nebudou rozumět. Poučte je o tom, že PIN nesmí nikomu sdělovat a také ho nesmí mít nikde napsaný.Když si nebudete vědět s něčím rady, obraťte se na odborníky v bance, kde jste účet zakládali, jistě vám rádi pomohou.

 

Nechte je vyzkoušet platební kartu v praxi

Potom je vezměte do obchodu a nechte je vyzkoušet placení kartou. Ukažte jim také, jak si mohou vybrat peníze z bankomatu. Děti to budou jistě považovat za skvělou zábavu a ani na chvilku je nenapadne, že se vlastně učí.

Po nějaké době s dětmi proberte jejich výdajea nechte je jejich výdaje zpětně zhodnotit. Uvidíte, že postupem doby o nich začnou přemýšlet a možná, že jim na účtu bude zůstávat více peněz.

Může se stát, že udělají nějakou chybu a utratí celé kapesné najednou nebo použijí všechny úspory na nějakou zbytečnost. Netrestejte je za to, chyby děláme všichni. Určitě je ale lepší, když se to stane teď s menší sumou, než později s celou výplatou.

Komerční článek


12.10.2019   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak děti naučit používat účet a internetové bankovnictví

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
donalabuznikova
donalabuznikova - 25.2.2021 0:03

To já jsem si před nedávnem založila bankovní účet přes https://www.duofinance.cz/bonusy-za-zalozeni-uctu , který jsem pak následně předala dceři, aby se naučila hospodařit s financemi. Před nedávnem nám tam přistál dokonce i bonus za založení účtu, z čehož byla dcera moc nadšená.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77639.
    Archiv anket.