Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Hypotéka se zálohovým čerpáním

Hypotéka se zálohovým čerpáním

hypoteka_dozadu

Hypotéku se zálohovým čerpáním využijete, když stavíte nebo rekonstruujete svépomocí nebo si sami domlouváte řemeslníky. Peníze získáte na základě vašeho plánovaného rozpočtu. Bance nemusíte dokládat jednotlivé faktury, protože účel prokazujete až po provedení konkrétních prací.

Hypotéku se zálohovým čerpáním oceníte, pokud se chcete pustit do stavby či rekonstrukce na vlastní pěst, ať už budete stavět sami a kupovat si jenom materiál, nebo si budete sami objednávat jednotlivé řemeslníky. Banka vám pošle v předem domluvených platbách peníze například na nákup materiálu nebo dodavatelské služby.

 

Jak hypotéka se zálohovým čerpáním funguje 

Nejprve si musíte připravit detailní rozpočet, který slouží jako podklad pro vás i pro banku a ve kterém bude uvedeno, kolik peněz potřebujete půjčit a na jaký účel.

Následně si domluvíte schůzku s odhadcem vybrané banky a společně si tento rozpočet projdete. Odhadce je tu od toho, aby vám pomohl a zhodnotil, jestli je vámi vytvořený rozpočet realizovatelný. Tento krok je pro schválení hypotéky se zálohovým čerpáním zásadní. Banka vám totiž peníze bude vyplácet právě na základě rozpočtu ve stanovených termínech. Potom už obvykle žádné faktury ani smlouvy nevyžaduje. V tomto kroku zároveň požádáte o hypotéku, projdete schvalovacím procesem banky a můžete začít hypotéku čerpat.

Jakmile dokončíte stavbu či rekonstrukci a hypotéku vyčerpáte, setkáte se s odhadcem znovu. Ten ověří, že jste peníze utratili řádně a podle toho, jak jste si stanovili v rozpočtu. Na závěr vystaví protokol o stavu stavby. Ten poslouží bance jako doklad.

Hypotéku se zálohovým čerpáním je dobré probrat s bankovním poradcem, který vám poskytne informace podle vašich konkrétních potřeb.

 

Jak probíhá zálohové čerpání hypotéky 

Banka vám penízeposílá postupně podle toho, jak se předem dle svých potřeb domluvíte. Nejprve můžete například čerpat větší část a následně zbytek po menších částkách. Ale není problém ani čerpat finance z hypotéčního úvěru průběžně od začátku po menších částkách.

Obvykle před každým čerpáním smluvené částky je potřeba doložit protokol o stavu stavbyod vašeho odhadce se kterým se pravidelně setkáváte. Ten tak má neustále přehled o aktuálním vývoji hodnoty a průběhu stavby.

 

Můžete i kombinovat 

Hypotéku se zálohovým čerpáním lze nakombinovat i s klasickou hypotékou. V praxi to pak vypadá tak, že si například půjčíte 3 miliony korun na pořízení nemovitosti a dalších 800 000 Kč na rekonstrukci v podobě hypotéky se zálohovým čerpáním.

 

Komerční článek


10.1.2022   Rubrika:   |   Komentářů 7   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Hypotéka se zálohovým čerpáním

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zavadilova
Zavadilova - 23.4.2024 21:46

Víte co mi opravdu hodně pomohlo, když jsem s manželem hledala u koho a za jakých podmínek si vyřídit hypotéku? Opravdu hodně nám pomohlo porovnání od https://www.klik.cz/hypoteky/ , které nic nestojí, takže na tom ve výsledku může člověk opravdu hodně ušetřit.

 
Solakova
Solakova - 25.10.2022 19:24

Tak já jsem už s manželem konečně podala stavební povolení. Trochu se nám to v průběhu roku zaseklo na PBŘ, ale manžel nakonec sehnal firmu https://pozarne-bezpecnostni-reseni.cz/ , která to vyřídila rychle a bez problémů.

 
Lucinka258
Lucinka258 - 15.8.2022 6:21

My jsme si sjednávali hypotéku před 7 lety na koupi domu. Tenkrát nám nechtěli půjčit 100% a my jsme s přítelem v tu dobu neměli nic našetřeno, tak nám ještě 100 000 půjčil, nebo spíš dal, táta. Jak ráda vzpomínám na dobu, kdy byly úroky na 2,5% :-D . Teď nás čeká refinancování hypotéky u https://finuance.eu/ a jsem zvědavá, jaké podmínky si nakonec domluvíme.

 
Neherova
Neherova - 25.7.2022 13:20

Víte co bude vůbec nejlepší? Když se podíváte sama na srovnávač pojištění https://www.klik.cz/ , kde si můžete pojištění najít opravdu výhodně. Můžete si zajít i na pojišťovny a sama se přesvědčit.

 
Solakova
Solakova - 23.7.2022 23:17

Opravdu jste si takhle sehnala pojištění výhodněji než na pobočce? Já jsem si totiž myslela, že tam je to vlastně vždy bez prostředníků, a že tam člověk dokáže najít pojištění nejvýhodněji.

 
Neherova
Neherova - 22.7.2022 0:25

Zkuste se podívat na srovnávač pojištění, kde si můžete nabídky pojišťoven porovnat během pár minut z hlediska podmínek i ceny. Já jsem se srovnávačem spokojená, protože se mi tak podařilo hodně ušetřit oproti tomu, než když jsem byla sama osobně na pobočce.

 
Solakova
Solakova - 19.7.2022 12:21

Jelikož nás také čeká vyřizování hypotéky, tak už bych se předem chtěla začít dívat po výhodném životním pojištění. Na co si dát pozor, a kde ho rozumně vyřídit? Poradíte mi prosím?

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77232.
    Archiv anket.