Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Tajemství černého rytíře. První díl.

Tajemství černého rytíře. První díl.

Ááách... Až se mi zatajil dech. Kdybych věděla, že mě Jitka ubytuje takhle luxusně, určitě bych ji navštívila dřív než po pěti letech.

Jitka i s manželem kastelánují tady na hradě už hodně dlouho. Kdyby nepřijeli za rodiči do Prahy a nesešli jsme se na kus řeči po dlouhých letech, nikdy by mě nenapadlo vypravit se za nimi do končin, kde lišky dávají dobrou noc. Takhle slovo dalo slovo a o Velikonocích jsem se za nimi vypravila na prodloužený víkend.

Hned jak mě motoráček vyklopil v údolí, které z obou stran svírají jen řídce zalesněné kopce, ta divoká scenérie mě úplně uchvátila. A co teprve, když se mi za rohem nádražíčka odkryl pohled na majestátní kamennou stavbu na vršku kopce, kam vedla strmá stezička s vytesanými schůdky ve skále. Po jedné straně se táhlo rozviklané zábradlí z hrubě otesaných větví sem tam porostlé mechem.

Než jsem se vyšplhala ke zrezivělé bráně, zdálo se, že mi někdo do batohu přidal pár cihel, ke každé noze přivázal činku a za krk položil traverzu. Když jsem sahala na starodávné klepadlo na bráně, měla jsem jazyk na vestě. Nedovedu si představit, že tudy Jitka denně tahá tašku s nákupem, a ještě na zádech krosnu s malou Alenkou. Jinak se ovšem domů nedostane.

Kdysi sice měli přislíbenou opravu hradu, také obec měla z druhé strany, od řeky, vybudovat přístupovou cestu. Jenže pak z toho sešlo a kasteláni byli rádi, že mohou jednou za rok uspořádat na nádvoří festival. Z jeho výtěžku platí alespoň malé opravy.

„Vrrrrrrz!“ Až jsem sebou trhla. Jak jsem se zamyšleně rozhlížela po nádherné vyhlídce, uniklo mi, že nádvořím zaklapaly podpatky. Malá, zrezivělá branka se otevřela a z ní vykoukla Jitčina rozcuchaná hlava. „Jééé! To je prima, že jsi opravdu přijela!“ vyhrkla upřímně. „Pojď!“ A hned mi sebrala batoh.

Veliké pánské pantofle s podkůvkami na jejích drobných chodidlech cvakaly po dlážděném nádvoří a já se rozhlížela kolem. Hrad, i když silně omšelý, vypadal impozantně. Mezi dveřmi už mě vítal Jitčin muž Tomáš s malou Alenkou v náručí. Byt mají maličký, ale útulný. Jen jsem se marně rozhlížela, kam mě asi uloží.

No a teď stojím uprostřed obrovské šlechtické ložnice, které vévodí vyřezávaná postel s nebesy, vysoce vystlaná sněhobílými krajkovými peřinami. Po stranách nebes splývá tmavorudý samet a k pelesti se stoupá po dřevěných schůdcích. „Tady budu spát?“ udiveně se otáčím na Jitku. „Dole v bytě místo není a teď, mimo sezónu, sem stejně nikdo nepřijde."

tajemství černého rytíře„Co, nelíbí se ti to?“ obrací se na mě Jitka. „Ne, ne, ne! Je to jako v pohádce!“ odpovídám. „To jsem ještě nikdy nezažila.“ Hlas se mi vzrušením třese. Levou rukou pohladím nastlané peřiny. Strávím tedy noc jako princezna na hrášku.

Večer se opravdu vydařil. Nad demižonem červeného vína od Jitčiných rodičů ze slunné Moravy jsme probrali všechny známé i neznámé. Jitka se pochlubila fotkami dcerky i změn, kterých už na hradě dosáhli. Nakonec ještě Tomáš vzal kytaru a hradem se do půlnoci rozléhaly veselé písničky od trampských až po lidovky.

Byly přesně dvě minuty před půlnocí, když jsme ukončili báječný večer a já vkročila do své ložnice. „Dobrou noc, vážená komteso!“ hulákal mírně podroušený Tom na cestu. Opláchla jsem se v plechovém umyvadle a na posteli našla dlouhou bílou noční košili z jemného hedvábí, celou lemovanou krajkami.

Co to tu Jitku napadlo? Vždyť mám svoje pyžamo. Ale bylo to příliš lákavě. Oblékla jsem si ji, rozpustila si vlasy a vsedě na malém taburetku, potaženém rudým sametem, jsem si je začala rozčesávat. Oči jsem po tom víně měla trochu zamžené a zálibně jsem se sledovala ve velikém benátském zrcadle.

Venku trochu zabouřilo a vítr, který sem bůhví kudy vniknul, pohnul dlouhými bílými záclonami. Přehodila jsem si vlasy dopředu a začala je rozčesávat směrem od krku. Vítr asi znovu zavanul, protože zhasla svíčka u zrcadla. Ucítila jsem jemný studený vánek, který mě pohladil po krku jako něčí studený dech. Má ovíněná mysl to vnímala jako lehoučký studený polibek. Tiše jsem se zachichotala. Vítr zvenčí zašuměl a neviditelné rty se opět dotkly mého krku.

Přehodila jsem vlasy zpět na záda a rozverně zašeptala: „Tak kde jsi, krásný rytíři? Proč se schováváš?“ V odrazu zrcadla, v hlubokém šeru, se najednou něco pohnulo...

 

Pokračování za týden

Vikina

Tajemství černého rytíře:


7.3.2008   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 22   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Tajemství černého rytíře. První díl.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-22
Gargamel
Gargamel - 10.3.2008 21:09

Vikina:smajlik - 42 To jsem zvědav, jak podle objednávky zkombinuješ erotiku s horroremj!...?smajlik - 27smajlik - 35

 
earth7
earth7 - 8.3.2008 16:04

smajlik - 69bezva příběh,těším se na pokračování

 
Gargamel
Gargamel - 8.3.2008 1:32

elephant:smajlik - 66 nejsi cynik a saďour. Jsi drsný a bojovný torro!smajlik - 42smajlik - 67

 
Lenniss
Lenniss - 7.3.2008 23:11

Vikina: smajlik - 47.....ale kdo má porád čekatsmajlik - 76smajlik - 81
catcat: jj,to bude bezvasmajlik - 68

 
babkatapka
babkatapka - 7.3.2008 14:50

Vikina:
to mi nedělejsmajlik - 66zase čekat týden, když je tak napínavésmajlik - 76

 
Aja
Aja - 7.3.2008 12:36

Vikina: smajlik - 33smajlik - 76

 
Vikina
Vikina - 7.3.2008 11:57

catcat: smajlik - 42

 
catcat
catcat - 7.3.2008 11:23

jů, tady se se erotika schovává do strašenísmajlik - 64

 
Viv :o)
Viv :o) - 7.3.2008 11:18

Vikina: smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 47smajlik - 64smajlik - 68libi

 
Viv :o)
Viv :o) - 7.3.2008 11:17

syja: jako tohle?

obrázek - strach001(1).gif

nebo

obrázek - drkota_zubama(1).gif

 
elephant
elephant - 7.3.2008 10:28

Vikina: smajlik - 47
Gargamel: smajlik - 34 a mně se tu bude říkat, že jsem cynik a saďour smajlik - 34

 
syja
syja - 7.3.2008 10:03

Vikina: ten je lekavej! já myslela něco takovýho,ale bez toho sněhu a kulicha....obrázek - G420778.gif

 
Stanik
Stanik - 7.3.2008 9:13

Gargamel: smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34

 
Sheeni
Sheeni - 7.3.2008 8:05

Vikina: Jojo, holt rodina se nezapřesmajlik - 42

 
Vikina
Vikina - 7.3.2008 7:43

Sheeni: jestli to není tím, že jsme sourozenci smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-22
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57042.
Archiv anket.