Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Manžela nedostanu ani na dovolenou ani na výlet

Manžela nedostanu ani na dovolenou ani na výlet

“Manžel s námi nechce o dovolené nikam jezdit.“ Takto si pravidelně posteskne moje kamarádka. Její manžel je vášnivý kutil, je velice šikovný a dokáže zkonstruovat i technicky složité stroje a nástroje. Nejšťastnější je, když si zaleze do dílny, upatlaný od oleje a zabraný do nějakého nejlépe hodně složitého problému. Dostat ho z dílny je umění .

Kamarádka by ale zase občas ráda vyrazili všichni společně i s dětmi někam na výlet. Jenže na to on nemá ani pomyšlení. A tak to kamarádka vyřešila po svém. Sbalí děti a jede.

Ptala jsem se, zda jí to není líto při představě, jaké by to bylo fajn, kdyby jeli všichni spolu. „Není,“ řekla mi, „protože vím, že by to fajn nebylo. Celou cestu by byl otrávenej a kazil by všem náladu. Takhle si to aspoň užijem.“ Líbil se mi její přístup. Nač se trápit steskem po tom, co by mohlo být a není, když se mohu radovat z toho, co je. „Už jsem si zvykla,“ tvrdí kamarádka. „Ale někdy vypěním a pak je dusno,“ dodává.

Samozřejmě. Když partner soustavně přehlíží potřeby rodiny a soustředí se jen na jeden aspekt, třeba práci a vydělávání peněz, je občas dusno. Všechno, co není v rovnováze, má snahu opět ji získat.

Je možné dlouho se uklidňovat tím, že manžel je vlastně jinak dobrý chlap, tím svým koněm občas vydělá peníze a pořád je to lepší, než kdyby chodil do hospody. Ale dřív nebo později dojde na lámání chleba. Naše utlumená touha vystoupí na povrch a začne se hlásit o svá práva. Čím potlačovanější, tím houževnatější.

manžela nedostanu ani na dovolenouV tu chvíli stojíme před otázkou, jak se k tomu postavit. A na tu není žádná obecně platná odpověď. Každý si musí podle situace najít odpověď sám.

Důležité je, abychom dospěli k odpovědi, při které se cítíme dobře. Tak dobře, aby nás netrápily přiliš velké pochyby, abychom někde uvnitř cítili klid a mír se zvoleným řešením. A také věděli, že máme sílu nést za něj odpovědnost. Ať už dopadne jakkoli!

My ženy se často radíme mezi sebou. Může pomoci i nezaujatá porada s kartářkou nebo jiným rádcem.

Dobré je u důležitých rozhodnutí zvážit hlavně to, jaký pocit nám dávají v tomto okamžiku. Naše intuice, onen pověstný „vnitřní hlas“ jsou stále připraveny nám v tom pomoci. Stačí najít si opravdu klidnou, nerušenou chvilku sama pro sebe a vyzkoušet si, jaké pocity v nás vyvolávají různá řešení. Ta, která si zdůvodňujeme čistě rozumově v nás obvykle zanechají jakousi příchuť. Prostě nám nesedí. To je nejlepší vylučovací metoda. Smíšené nebo nepříjemné pocity nám napovídají, že rozhodnutí, které jsme udělaly, není pro nás to pravé. I když se zdá správné podle obecně platných měřítek, neznamená to, že je dobré právě pro nás. Ženy mají mimořádně silně vyvinutý vnitřní hlas. Je to náš šestý smysl. Jde jen o to umět ho používat, naučit se mu věřit.

Kamarádka se rozhodla sama si užívat výletů s dětmi a moc o tom nedumat. Pro ni je to v dané situaci dobré řešení. Pokud by se pro ni situace nějak změnila, je možné, že by zvolila jiné řešení. Rozhodně si teď ona i děti léto užívají plnými doušky.

 

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na  www.vykladzive.cz

Iveta


2.9.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 34   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžela nedostanu ani na dovolenou ani na výlet

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-34
ludecek
ludecek - 2.9.2010 14:16

Též mám doma takového,ale on nekutí -podniká,spoustu problémů,vydělává rukama je šikovnej,nenechá si pořádně zaplatit za práci,jak by měl ,potom se honí jenom za penězma a dluhama a přitom máme 2roky kluka.někdy si půjčí peníze i z mé mateřské na to aby mohl dodělat zakázku.není doma na kluka sem sama,nikde nejezdíme a vidím to že ani nepojedem,kašlu nato užívám si s malým a když má problém tak mu to pěkně vrátím.smajlik - 59smajlik - 59

 
Almega
Almega - 2.9.2010 12:55

Nevím,co je na tom-dříve bylo běžné,že rodiče nikam spolu s dětmi nejezdili-aspoň u nás doma jsem jakživo nebyla s rodiči někde....Ani oni spolu nikde nebyli,snad za svobodna,ale potom měli na krku už nás,žádné babičky jsme neměli,takže se to pytlíkovalo různě:tábory,družina....My s manželem jsme společně nebyli na dovolené už asi 10 let,ani nám to nechybí,jsme spolu na chalupě,nebo on jede sám,já musím pracovat a tak.Nemyslím si,že společná dovolená je nějakou zárukou dobrého vztahu....

 
Verera
Verera - 2.9.2010 12:35

dadka: No, je tam doporučení, že pomůže . když si člověk popovídá s kamarádkou, kartářkou nebo někým jiným, tj. prostě se má jít vykecat a uleví se mu a třeba tím sám přijde na řešení nebo na to, že mu to vlastně až tak nevadí

 
PEGG
PEGG - 2.9.2010 12:30

Kde je napsáno,že s tím byla u kartářky? Já to z článku nepochopila.smajlik - 26

 
dadka
dadka - 2.9.2010 11:05

lonkue:
Paní nepíše, že byla u kartářky, ale je tam doporučení, že tohle by mohl vyřešit rozhovor s kartářkou. O tom silně pochybuju.
Markýza má pravdu.

 
lonkue
lonkue - 2.9.2010 10:52

simonab: ja se priznam...jsem na tyhle domaci kutily alergicka.... Ale to je asi moje zkusenost z domu... A co tak porad kuti? Je z toho aspon neco hmatatelneho pro domacnost? Opravdu je mu to jeho "kutilstvi" prednejsi nez vlastni rodina? Znaji deti vubec tatinka..? Nebo je tatinek jenom ten prelud v monterkach, ktery se obcas objevi v kuchyni na nedelni obed? Ja se obavam,ze ono kutilstvi je casto pouzivano jako vymluva, aby se otec rodiny nemusel podilet na chodu rodiny. Ono totiz organizovat chod domacnosti, organizovat smysluplne vylety pro deti a vychovavat potomstvo je 1000 x tezsi nez si kutit neco v dilne.... Jak rikam, "kutily" nemusim....

 
lonkue
lonkue - 2.9.2010 10:46

Verera: ok! Docetla jsem az do konce a opravdu tam neni nic o tom, ze ta konkretni pani zasla ke kartarce....smajlik - 105. A pevne doufam, ze ani nezajde.... Na takove magoriny prece racionalni clovek neveri. Navic tohle jsou zaklady psychologie... Kdyz se neco dlouhodobe potlacuje tak to nakonec bouchne... Na to nemusim hledet do karet...smajlik - 42

 
Markýza
Markýza - 2.9.2010 10:44

nesnáším komerci - a pokud je to reklama, má to být označeno - Meryl, nejak to upadá smajlik - 26

 
simonab
simonab - 2.9.2010 10:41

Když to tak čtu, je to trochu i o naší rodině. Manžel, nejenže se mu nikam nechce´, ale ještě je přehnaně šetřivý (on by to možná tak nenazval) a tak je ochoten jet s námi na týden na dovolenou, ale např. dva týdny se mu zdají moc. Ten druhý týden už se vždy vidí doma, aby mohl něco kutit a tím pádem nám ten týden trochu znepříjemňuje. Takže se taky s dětmi zařizuji podle svého, a je to. Asi nemá cenu druhého nutit a ještě si nechat otrávit dovolenou, výlet apod. Ale pokud bych vše nezařídila já, nejelo by se nikam. Musím zase ale říct, že každý rok jezdíme na výročí svatby na tzv. "svatební cestu". Vyberu vždy na 2-3 dny nějaký pension, chatičku apod. a jedeme. Manže sice jen jako "účastník zájezdu" (tzn. že se o nic nestará) a někdy mrmlá, ale nemá šanci. Je to už tradice a moc dobře ví, že se z toho nevyvlíkne. Ale nekazí to a pak si to docela užívá. Tož asi tak. Každý je jiný. Zas umí všechno spravit a hodně toho kolem baráku udělá, takže člověk asi nemůže mít všechno smajlik - 26

 
Verera
Verera - 2.9.2010 10:23

Kde je tam jaká kartářka? Ta paní je zdá s e spokojená a za kartářkou s tím nešla. To jen autorka článku je členkou věštírny, a le to co píše nemá s věštěním nic společného, to jsou věci, na které snad přijde každý, když se trochu zamyslí.

 
Verera
Verera - 2.9.2010 10:15

Pokud jsou všichni v zásadě spokojeni, tak proč ne. Z článku opravdu nevyplývá, že manžel na děti kašle. Třeba ve všední den děti tráví večery s tatínkem v dílně a pomíhají mu.

Občas by možná nějaký společný výlet i nebyl nemožný, když se naplánuje nějaký vhodný cíl. Třeba muzeum automobilů v Kopřivnici, pokud je pán přes auta, a jen tak mimochodem s e stavit na hradě v e Štramberku nebo někde jinde po cestě. Pro truhláře se jistě taky najde něco zajímavého co se dá skloubit s e zájmy ostatních členů rodiny.

Manžel pracuje částečně z domova, je to ten typ, co v bytě dlouho nevydrží navíc rád chodí po horách, což mě nebaví. á jsme celé dny pryč, být doma je pro mě vzácné a i svým způsobem odpočinek. Takže manžel občas vyrazí na víkend sám se synem, který sdílí jeho zájmy, já jsem doma s dcerou, která je v tomhle spíš po mně a jdeme třeba do botanické zahrady nebo do kina.

Každý rok jezdí manžel na týden s kamarády někam na hory. On je nadšený, udělá si program podle svých představ, nevidím na tom nic špatného. Rozhodně lepší než kdyby mě nutil jezdit s ním a nebo kdyby zůstal doma a byl otrávený.

 
Renee
Renee - 2.9.2010 10:09

lonkue: Jo, přesně tak, naprostý souhlas smajlik - 47

 
lonkue
lonkue - 2.9.2010 10:04

No me v tomto pribehu desi ta kartarka....smajlik - 63. To si fakt jde nejaka zenska resit sve manzelske problemy ke kartarce nez by si na rovinu promluvila s manzelem....? Nechci se nikoho dotknout, ale me to prijde slabomyslne....smajlik - 76. A k tomu, ze manzel evidentne nerad travi cas se svoji rodinou... A na co si prosim tu rodinu porizoval, kdyz se odmita podilet na jejim spolecnem zivote...? Samozrejme, ze je fajn, ze pani nesedi doma na zadku a proste si sama veci zorganizuje a vypadne i s detma. To se da obcas udelat. Ale pokud je toto status quo, tak me by to teda pekne s..alo! Ja si taka sama obcas odjedu na dovolenou, kdyz manzel nemuze kvuli praci, neni pro me problemem si sama zajit do kina, na veceri a cestovat. Ale stejne tyhle veci vetsinou sdilim s nim. Jako permanentni reseni by me tohle neuspokojovalo. A otce kutila znam z domu. Nas otec byl taky takovy a mama taky necekala a nedoprosovala se. Tak jsme postupne zacali jezdit na dovolenou bez otce. Mati zacala chodit do spolecnosti bez nej, zaridila si vlastni zivot a jak si myslite, ze to dopadlo.....

 
Renee
Renee - 2.9.2010 10:02

Takhle nějak vypadalo moje první manželství. Pak jsem jednoho dne zjistila, že spolu vlastně už neděláme nic a že se skoro ani nevidíme smajlik - 26 Tak jsem se zamyslela, jestli vůbec je potřeba, abych za toho člověka byla vdaná, když veškerý volný čas trávím buďto sama nebo s přáteli, a vyšlo mi z toho že to potřeba není, že mě to jenom omezuje, protože jsem pak jen vyslýchána, s kým že jsem to na tom výletě přesně byla a to je to jediné, co z toho manželství mám..... to je jedno, že jemu se nechtělo, že si chtěl kutit smajlik - 36
Tak jsme se rozvedli a byla to ohromná úleva. Můj druhý muž je úplně jiný a je to bezva, trávit ty zážitky společně a nemuset se doprošovat, že chci něco podniknout. Naopak on je ten, kdo pořád s něčím přichází.....
Takže tenhle model není pro každého. Pro mě například ne smajlik - 42

 
kareta
kareta - 2.9.2010 9:30

a....: přesně tak!smajlik - 47

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-34
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2891.
Archiv anket.