Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Jak končívají letní lásky

Jak končívají letní lásky

Léto se nám pomaličku chýlí k podzimu a my opálené (možná i dopálené) přemýšlíme a vzpomínáme, co nám zase přineslo. Léto je období, kdy mnohem snázeji navazujeme kontakty, častěji se stýkáme s přáteli, ale i vyrážíme na dovolené a takzvané “dámské jízdy“, během nichž se snažíme načerpat vzrušující zážitky. Podle astrologie je léto obdobím, kdy snadněji propadáme emocím, rychleji se zamilováváme a podléháme momentálním impulzům. Koneckonců dává to i logiku, v zimě nás asi nenapadne lehnout si s krásným neznámým na mez a pozorovat hvězdy a zřejmě by se to ani technicky nemohlo zvrhnout v něco více než ve společné drkotání zubů.

No jo, jenže my se v létě krásně zamilujeme i do pohledného černošského barmana na dovolené a zbytek prázdnin provzdycháme steskem, proč se Romualdo neozve.

Užívat si je jedna věc, navázat fungující vztah druhá. Zatímco v jiných ročních obdobích postupujeme pomaličku, oťukáváme se a naši vyvolení se něco naběhají, než dojde do finále, v létě se lehčeji necháme přemluvit a často potom litujeme. Většina z nás si zkrátka společnou intimitu spojuje se vztahem. Sotva se políbíme, už máme v duchu scénář dalšího vývoje vztahu, sex je pro nás závazkem, že daný muž je odteď zcela náš, a když ne zcela, tak alespoň tak, že se stáváme součástí jeho tajných snů a přání.

letní láskyU mužů to kupodivu funguje naprosto opačně, intimita a sex jsou pro ně hezkou tečkou za úspěšným lovem, a čím méně se museli snažit nás získat, tím snadněji na nás zapomenou. Toto samozřejmě platí celoročně a my to tak nějak už víme, koneckonců jsme velké holky, jenže ono to léto svádí…

Možná jsme si toto léto užily v klidu, držely emoce na uzdě, nebo jsme nikoho zajímavého nepotkaly, ani potkat nechtěly, protože fungující vztah máme. Třeba jsme dokonce potkaly toho pravého a jsme s ním. Ale možná, že právě teď sedíme s haldou mokrých kapesníčků a daly bychom duši za to, aby se Romualdo ozval.

Co s tím? Na moralizování je pozdě a lítost je zbytečná. Stalo se? Stalo. Svět nespadne, i když to teď tak vypadá. Je potřeba na tom najít to hezké. Získaly jsme zkušenost a jednou na ni budeme s úsměvem vzpomínat. Teď se v klidu vyplačte, schovejte jeho fotku, ať vás nedráždí, a zkuste se co nejvíce zabavit činnostmi, u kterých se nedá přemýšlet. Osobně doporučuji sport,  ideálně box, můžete si místo pytle představovat Romualda a navíc vám fantasticky zpevní zadek i sebevědomí.

Pokud jste se nezamilovaly do Romualda, ale do Kuby, který bydlí jen o pár kilometrů od Vás, je tu dokonce šance, že ho opravdu získáte, i když si on myslel, že jste jen flirt. Jak? Přeci tak, jak to dělají muži: nenadbíhejte mu, buďte svá, občas se vyskytněte na akci mezi společnými kamarády a tvařte se, že vám na něm záleží asi stejně jako na klokanech v Austrálii, uvidíte, jak najednou znejistí a pokusí se situaci přezkoumat.

Muži jsou totiž velmi ješitní. Jakmile mají pocit, že Vás opustili a vy na ně myslíte se zoufalým steskem, jsou spokojení. Když zjistí, že jste spokojené i bez nich, velmi často ve Vás zase spatří výzvu. Takže promyšlenému lovu zdar, slzavému údolí konec a šťastným vztahům hurá!

 

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na  www.vykladzive.cz

 

Zuzana


6.9.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 10   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak končívají letní lásky

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
mashanka
mashanka - 8.9.2010 22:50

Jak končí ? V lepším případě na podzim na infekčním

 
dadka
dadka - 6.9.2010 20:22

Letní lásky mohou skončit i na kožním oddělení.

 
orinka
orinka - 6.9.2010 18:45

majucha: však kvůli tomu ty prázdniny byly, aby se člověk zamiloval a měl co vykládat ve škole.smajlik - 16

 
Kočkomilka
Kočkomilka - 6.9.2010 16:13

Tak já asi zlomila srdce v 19ti jednomu východnímu Němci, který za mnou dokonce lezl do pokoje po střeše a já mu zavřela okno! V té době jsem i byla schopná plynnou němčinou vysvětlit,že ho jednak nechci a taky že spím s rodiči.Dneska bych tak akorát řekla:pojď sem ty kluku německá...smajlik - 68 jenže teď by mě zase nechtěl onsmajlik - 11

 
Nika1
Nika1 - 6.9.2010 15:32

Hm, a já po létě, kdy mě bylo 20 měla zlomený srdce a samovolný potrat. Radši nebudu vysvětlovat. Ale na letní lásku nemám moc dobrý vzpomínky. Na jiné ano smajlik - 43.

 
Linda
Linda - 6.9.2010 14:46

...hmm taky muzou skoncit 9ti mesícní virózou smajlik - 34

 
štoudev
štoudev - 6.9.2010 13:37

Z každého tábora jsem se vracela zabouchnutá až po uši smajlik - 68. Ale tehdy to nikdy nedošlo dál, než k suchý puse smajlik - 16.

 
babkatapka
babkatapka - 6.9.2010 13:22

Taky na jednu, dvě vzpomínám, bylo to krásné a byli jsme mladí.......ale všechno pominulo hlavně že nám zůstaly vzpomínky,
VZPOMÍNKA JE JEDINÝ RÁJ, ZE KTERÉHO NEMŮŽEME BÝT VYHNÁNÍ!!

 
máša h.
máša h. - 6.9.2010 13:14

Almega: vzpomínají na pohlednou Češkusmajlik - 54

 
Almega
Almega - 6.9.2010 11:11

Jj,kdysi jsem si užila s pohlednými Bulhary-bylo to pěkné zpestření pobytu u moře...(kdysi ještě za komunistů...).Občas si říkám,co asi dělají dnes,už to budou asi dědové....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2732.
Archiv anket.