Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Úspěch. Jaké je vlastně jeho měřítko?

Úspěch. Jaké je vlastně jeho měřítko?

Lidé mi často vyprávějí příběhy, které jsou napínavější a dramatičtější než leckterý film. Jsou také úžasné i dojemné a většinou mají dobrý konec: hlavní hrdina překoná překážky, ustojí bolest, smutek či ztrátu, vydrží zkoušky, které mu život připravil, dospěje k důležitému rozhodnutí.

Hrdina příběhu se tak stává úspěšným, moudřejším člověkem.

Kdybych měla po všech příbězích, s nimiž jsem se v životě setkala, definovat úspěch, pak bych ho definovala právě takto. Tím spíš, že mezi hrdiny příběhů byla i řada těch, kterým se podařilo dosáhnout také všeobecně uznávaných světských úspěchů (peněz, slávy, významného postavení), a přesto, nebo právě proto i oni mi svěřili příběhy, v nichž bylo dost smutku, bolesti, překonaných ztrát.

úspěch. jaké je vlastně jeho měřítko?Těmto životním momentům je vystaven skoro každý z nás. Je obdivuhodné, s jakou úžasnou vnitřní silou se nakonec dokážeme zvednout a jít dál, pokaždé o kousek moudřejší. A je někdy až zázračné, s kolika podivuhodnými náhodami či skvělými lidmi se na svých někdy hrbolatých cestách střetáváme, aby nám pomohli nabrat sil nebo zvolit správný směr. A oboje, skvělí lidé i podivuhodné náhody, někdy zase mizí z našich životů stejně nečekaně, jako se v nich objevili. Nebo se stávají jeho neodmyslitelnou součástí, jako třeba přátelé.

V okamžicích, kdy se nám zdá, že nám „život přerůstá přes hlavu“ nebo „nás válcuje“ nebo že si s „námi pohrává“ či snad že „máme smůlu“, není vždy lehké vidět dál. Naštěstí ale v těch chvílích nejsme sami, a když se jen trochu víc rozhlédneme, uvidíme něco nebo někoho, kdo nebo co nám rozsvítí světýlko na cestu.

„Když je nouze nejvyšší, pomoc boží je nejbližší,“ říká jedno přísloví.

„Když člověk chvátá, má si sednout,“ říkal můj dědeček.

Myslím, že o tom to je. Pozastavit se, v klidu rozhlédnout, zamyslet. A teprve potom pokračovat dál. Třeba jiným směrem.

Úspěch, to je moudrost.

A naopak.

 

Iveta

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.

 


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K. Fialové


13.9.2010   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Úspěch. Jaké je vlastně jeho měřítko?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
babkatapka
babkatapka - 13.9.2010 15:47

PEGG: Ve Werichových slovech je mooc moudrosti to podepisuju, někdy žasnu , jak se lidí snaží být někým jiným. a když to nejde, je to děssmajlik - 76
Pro mě je úspěchem cokoli co se mi podaří zvládnout hlavně fyzicky.
Almega: a takové věci-chutě se nemají odkládat, kdo ví jak bude zítrasmajlik - 26

 
Almega
Almega - 13.9.2010 12:45

PEGG: JJ,kolikrát i já,namísto abych teď hned si udělala radost sežráním vienety(nebo čokolády a pod.),tak si nic nedám a odložím to na jindy....jelikož jsem nyní tlustá....A pak jednoho dne už tu nebudu a nic si neužiju....

 
PEGG
PEGG - 13.9.2010 12:02

Almega - 13.9.2010 9:32 smajlik - 47
Ono to je strašně těžké, člověk je tvor věčně nespokojený, na jednu stranu je to dobře,protože jinak by se lidstvo nikam neposunulo, protože kdyby by si např.neandrtálci řekli,že je jim takhle fajn a že nic jiného nepotřebují, tak ještě dnes okusujeme kosti někde v jeskyni. Na druhou stranu se věčně ženeme za něčím co vlastně ani nepotřebujeme a nechceme. Člověk si mnohdy nedokáže vážit toho co má, nedokážeme být spokojení teď a tady. Pořád máme před sebou něco nedořešeného a nevnímáme život který žijeme,ale chtěli bychom žít nějak jinak nebo jinde nebo s někým jiným a když se nám to náhodou podaří,tak zjistíme,že nám vlastně tenkrát bylo fajn. S tím ale asi nikdo nic nenadělá,prostě to tak je.
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
Jan Werich smajlik - 61

 
Almega
Almega - 13.9.2010 9:32

Ještě bych tam napsala,že člověk nemá chtít skákat výš,než na co má sílu a schopnosti-myslím,že dnes je skoro normální se přeceňovat a z toho pak plynou různé problémy....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2891.
Archiv anket.