Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Řekněte si, jak to chcete

Řekněte si  jak to chcete

Ženy myslí jinak než muži, o tom není pochyb. Ženy mají přirozenou schopnost vžít se do pocitů druhého, muži jsou v tom většinou neohrabanější. Ženy doufají, že jejich partner  vycítí, po čem touží a co potřebují, jako to dělají ony u něho. Ale ouha. Ono to nefunguje.

Co s tím? Jak se vyhnout zklamání z toho, že zas neudělal to, co jste od něho čekala, v co jste doufala?

Řekněte si o to. Řekněte mu přesně, o co vám jde a jak to chcete.

„Miláčku, mám pro tebe skvělý nápad na dárek k mým narozeninám,“ řekněte třeba místo čekání, zda si letos konečně vzpomene. Záleží-li mu na vás, uvidíte, jak rád vám vyjde vstříc. A ještě se mu uleví, že to zase neprošvihl a že ze svých narozenin neděláte drama.

Souhlasím s vámi, že za všechny ty chvíle, kdy vy jste myslela na něho a dělala mu pomyšlení, by on taky jednou mohl… Ale to je čistě ženská logika. manželé

Za prvé vás nikdo nenutí dělat komukoli pomyšlení. Třeba o to ani nestojí. Přijímá to prostě proto, že to děláte. A vaší námahy si možná ani moc neváží. Chovejte se tak, abyste si vždycky mohla vážit sama sebe. Pokud je váš drahý správný chlap, ocení to. Nebude od vás vyžadovat nic, co by nebylo milé i vám.

Pokud se však neodolatelně toužíte obětovat, nevyžadujte to od druhých. Ženy, které se obětují pro druhé a pak za to očekávají vděčnost, oddanost, či obdiv, jsou protivné. Energeticky „visí“ na svých bližních a svou obětavostí je svazují.

„Potřebuju nutně opravit tu zásuvku v kuchyni, rozčiluje mě, když pokaždé vypadává, takže bych ji chtěla mít opravenou ještě dnes. Můžeš se o to postarat?“ To je další možnost, jak to říci jasně a srozumitelně. Pouhé náznaky, že „by to potřebovalo spravit“, či remcání, že už to zase spadlo, ho prostě netrknou.

Patří-li váš drahý snad k těm pomalejším typům, kterým to dochází několik týdnů i déle, pak zkuste vysvětlit, že vám dává pocit, jako by mu nezáleželo na vašich přáních a potřebách. Udělejte to ale hned zpočátku a klidně. Necháte-li to v sobě vřít delší dobu, vyjde to z vás jako sopečný výbuch. Výsledek bude pak pravděpodobně opačný, než jaký si přejete. A zcela určitě mu to nevracejte tím, že o tom sice nebudete mluvit, ale budete „vynalézavě prudit“. On stejně nepochopí, že to děláte kvůli tomu šuplíku, a vy si zahráváte s ohněm. Podpásovky jsou ve vztazích spolehlivým hřebíčkem do rakve.

Naopak můžete vyzkoušet metodu: dnes večer nevařím a zítra taky ne, protože mi ta padající zásuvka znemožňuje práci a kazí náladu. Než ji, drahý, opravíš, budeme chodit na večeře třeba do pizzerie, nebo si namažeme chleba pomazánkou. Buďte však férová a důsledná. Mužům to někdy prostě trvá, než jim to dojde. Ale pokud vás má ten váš rád, a vy dobře víte, zda to tak je, nedělá to ani ze zlého úmyslu, ani proto, že mu na vás nezáleží. On prostě jen nechápe, že pro vás je to důležité.

Lásku, sílu a štěstí přeje Iveta

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.

 


Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

 

Věštírna K. Fialové


23.9.2010   Rubrika: Život a vztahy   |   Komentářů 21   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Řekněte si, jak to chcete

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-21
IvetaNo
IvetaNo - 1.10.2010 19:01

Mzuzana: Díky, kolegyňko. Však mi to taky trvalo, než jsem se k tomu propracovala. A nakonec jsem si koupila toho pejska ...smajlik - 4smajlik - 31

 
Mzuzana
Mzuzana - 26.9.2010 20:31

Krásně napsáno.Souhlasím jednoduše na ně musíme a pak za vše chválit,chválit, a chválit. Jen jsem někdy z té jednoduchosti a toho chválení tak unavená, že si říkám, zda by nebylo hezčí si koupit pejska.smajlik - 68

 
Jarča*
Jarča* - 23.9.2010 21:53

Linda: sadistosmajlik - 16
Holky, kdyby jste mě viděly před pár dny v noci - šla jsem se napít a v kuchyni na zemi velký černý pavouk. Tak jsem ho rychle přiklopila skleničkou, podsunula papírem, abych ho nepochroumala, a šla ho vyhodit z okna. Taky věřím, že přináší štěstísmajlik - 72smajlik - 68

 
Křeček
Křeček - 23.9.2010 21:19

Linda: ááá fuj, to bych neudělala, já bych ho nedokázala zabít, i když z něj mám hysterický záchvat

 
Libushe+3
Libushe+3 - 23.9.2010 20:10

Almega: O stesti vime, ale neverime na tosmajlik - 68

 
mashanka
mashanka - 23.9.2010 14:38

Když je blbej, ale záleží mu na mě, ať si to napíše - psát snad každého naučili v první třídě - já o dárky z povinnosti, o které jsem si ještě musela říct, nestojím

 
Almega
Almega - 23.9.2010 14:35

Linda: Víte,že pavouci = štěstí ???

 
Linda
Linda - 23.9.2010 14:15

Petruša: Křeček: na pavouky jsem koupila elektrickou plácacku a pecu je, sice praskají jako pop-corn, ale zlikviduju je a upecené házím z okna. Malý zvládám bez problému, vypasený "tarantule" mi delají krapet problém prilozit k nim tu plácacku, ale uz jsem to taky zvládla, byt dobre mi na dusi nebylo smajlik - 16

 
Petruša
Petruša - 23.9.2010 13:30

Křeček: tak s pavoukem to máme stejný (a u nás nemusí nbýt ani velkej smajlik - 68)

 
Stanik
Stanik - 23.9.2010 10:27

Linda: 9:41 smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
Stanik
Stanik - 23.9.2010 10:06

Křeček: ja se, obzvlaste co delam v IT naucila formulovat veci jasne a presne.
Zvlaste pak doma. Pamatna prihoda u nas byla:
muzu udelat neco, abys nemusela vsecko delat sama? .. ano lasko, potrebovala bych aybs vyluxoval - lux je vyndanej. Ok.
¨dve hodiny se nic nedelo.. tak jsem vypenila. drahousek s naprosto nevinnym vyrazema zeleznou logikou pravil: No lasko, tak se nerozciluj, ja netusil, ze to specha.. nerekla jsi mi kdy a kde to potrebujes"
no nezabily byste ho? ale od dob novomanzelky ubehlo hodne vody a ted presne vim, jak veci zformulovat aby byly vykonany smajlik - 34

 
Jarča*
Jarča* - 23.9.2010 10:05

Křeček: smajlik - 47smajlik - 34

 
Křeček
Křeček - 23.9.2010 9:59

Jarča*: já jsem pochopila úplně přesně smajlik - 68
dřív jsem říkala: až budeš mít čas, je potřeba udělat něco s tím šuplíkem
druhý den nic
za týden nic
za měsíc nic
prostě slíbil a pustil z hlavy
takže teď říkám "prosím pojď sem a udělej....."
jasně že ne ve chvíli, kdy má zákazníka na telefonu, ale když vidím, že by zrovna mohl

a když je někde vlekej pavouk, řvu opravdu hned a on musí jít taky opravdu hned smajlik - 34

 
Křeček
Křeček - 23.9.2010 9:56

Na narozeniny můj manžel nikdy nezapomněl, ale musím přiznat, že když něco donesu, že to má pro mě k narozeninám, vánocům atd., tak je docela rád.

A "domácí úkoly" typu oprav šuplík teď už zadávám přesně podle návodu v článku, ale trvalo mi dost let, než jsem na to přišla.

 
Linda
Linda - 23.9.2010 9:41

tornado-lou: já zastávám názor, ze pokud mi neco vadí (nesvítící zárovka, spinavá malba, opadaná omítka) tak to vadí me a já si s tím poradím. A naopak pokud me to nevadí ,ale vadí to manzelovi, tak ze si s tím poradí on. A jestli mi v koupelne ze 3 diod svítí jedna? To je mi tak ukradený, ráno jsem ráda ze vubec vidím a vecer je jeste jakz takz svetlo. No a az chcípne i ta poslední tak vymeníme vsechny 3 a udelá to ten kdo se k tomu nachomýtne první. A nepotrebuji o tom vést kilometrové dialogy smajlik - 26. Samozrejme o vetsích akcích se domlouváme, ale nakonec bagr clovek taky nepotrebuje kazdý den no a kdyz ho potrebujeme tak domluvíme kdo sezene bagr a kdo nekoho, kdo s tím umí jezdit a který víkend na to padne = vsechno dohromady zabere tak 5 minut.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-21
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2732.
Archiv anket.