Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Myšlenkou k bohatství

Myšlenkou k bohatství

Náš svět je odrazem našich přání, očekávání a myšlenek. S každou vteřinou vysíláme do vesmíru informace o nás, o naší situaci. I když teď jen sedíte a čtete můj článek, ve skutečnosti vaše myšlenky pracují, aby ovlivnily váš svět a přivedly do něj to, o čem přemýšlíte. Tento zákon se jmenuje vibrace a je absolutně spravedlivý.

Představte si svou mysl jako rádio, myšlenky jsou potom tlačítkem na ovládání frekvencí. Když přemýšlíte o tom, zda zaparkujete u nádraží a v duchu si říkáte, že tam bude zas plno a že vám bude trvat dlouho, než najdete místo, stane se to. Jako by náhodou tam žádné místo není a vy naštvaně kroužíte kolem a říkáte si, že se zpozdíte, a co se stane? Zpozdíte se. Nadáváte na narvaná parkoviště, rozbité automaty, nedostatek drobných a celý svět vám pomáhá hledat další důvody, abyste se dokázali naštvat ještě více.

myšlenkou k bohatstvíA celá tahle mašinérie začala čím? Jedinou myšlenkou. Tento zákon funguje vždy všude a ve všem. Ať řešíte trable s partnerem, penězi, nebo prací, vždycky vaše myšlenky pracují tak, aby vám daly přesně to, o čem přemýšlíte. Vidím, jak v duchu nadáváte, co je to za pitomost, já že můžu za dluhy? Já že můžu za to, že mě opustil? Já můžu za to, že mě propustili z práce? Ano, je to tak, právě vy za to můžete. Protože jste o tom přemýšleli, protože jste se toho báli, protože jste to připustili ve svých myšlenkách.

 

Pracujte se svými myšlenkami

Jednoduchý příklad. Dobrý a špatný den, čím se od sebe tyto dny liší? Co se v tom špatném děje jinak? Ráno vstanete, kopnete se o pelest, polijete se kávou, roztrhnou se vám punčochy a vy si říkáte, to zas bude den a taky že jo. Přijdete pozdě, dostanete vynadáno, nic nestíháte, na co sáhnete, se vám sype pod rukama a už v poledne máte chuť vlézt někam pod deku a zůstat tam do rána. Ten dobrý den může začít úplně stejně, ale vy v něm máte potkat kamarádku, kterou jste dlouho neviděli, a tak drobné nepříjemnosti necháte bez povšimnutí a žijete těšením se. V práci se daří, máte nadhled a užíváte si ten pocit, jak vám jde všechno od ruky, a přitom kde je rozdíl? V myšlení, že? 

To není osud, mít špatný den, osudové věci bývají velké a vždycky pracují pro vás a váš posun. Ty malé problémy jsou dárkem, upozorněním od vesmíru: Pozor! Jdeš špatně! Všimněte si, že když jste v pohodě, když máte práci, ve které jste šťastní, práci, která vás baví a kde se cítíte dobře, nikdo vás z ní nevyhodí. Výpověď dostáváme z práce, která nás už dávno nebaví, kde se nemáme učit co nového, kde jsme jen z pohodlnosti… Všimli jste si toho už někdy?

 

Lépe víme to, co nechceme

Stejné je to ve vztazích. Stejný model funguje s penězi a úplně stejně to chodí se zdravím. Zkrátka a dobře, zákon vibrace je s námi a je jen na nás, jak ho využijeme. Zda budeme nadávat, nebo tvořit. Možná teď máte za sebou milostné zklamání, možná jste přišli o práci, možná máte dluhy, kam se podíváte, a to, co teď čtete, ve vás probouzí otázku: “Jak toho mám využít? Fajn, možná na tom něco je, ale jak to mám změnit?" Ta změna je blíže, než si myslíte, jde jen o to, přeladit rádio na stanici, kterou opravdu chcete poslouchat. Začněte tím, co nechcete. (Je poměrně zajímavé, že většinou víme lépe, co nechceme, nežli to, co chceme.)

Sepište si tedy seznam toho, co nechcete. To je poměrně jednoduché a já to budu uvádět na jednoduchém příkladu. Nechci mít dluhy, nechci být chudá, nechci přemýšlet o všem, co kupuji, zda si to mohu dovolit. Tak, já jsem vytvořila příklad a vy už jste si možná taky sepsali, co nechcete. Pojďme tedy dál. Udělejme z toho, co nechceme, opak, tedy posuneme se k tomu, co chceme: Chci mít zaplacené všechny pohledávky, chci být bohatá, chci moci utrácet a moci si dovolit udělat si radost, když to budu chtít.

Tak, máme? Dobrá co dál? Je potřeba, aby nová myšlenka zabrala v hlavě co nejvíce prostoru a byla uvěřitelná. Pokud se totiž topíme v nedostatku, těžko uvěříme, že jsme bohatí a můžeme si dovolit cokoliv, protože momentálně to není v našich očích pravda. Čím tedy mozek obelstít? Doporučuji nastartovat proces jednoduchou formulí: Moje zbohatnutí je na správné cestě. Tomu už se věřit dá, nebo ne? Budeme si s tou myšlenkou pohrávat stejně jako s tou opačnou. Pokud jste teď každý den přemýšleli, jak to udělat s těmi dluhy a jak přijde exekuce, bude chvilku trvat, než se v hlavě objeví nový model myšlení.

Proto kdykoliv vás nyní napadne téma dluhy, zkoušejte přemýšlet o tom, co si koupíte, až zbohatnete, co budete dělat s penězi, až jich budete mít dostatek, a nezapomeňte si opakovat, že už je to na cestě a bohatství k vám míří. Sami začnete najednou pociťovat, že je to reálnější a blíže k vám. Najednou se ve vašem životě začnou dít malé změny, možná povýšíte, najdete lepší práci, dostanete dárek. A všechno to začne jedinou myšlenkou.

 

Přemýšlíme stále podle stejného vzorce, změňme tomyšlenkou k bohatství

Jen pro úplnost pro rýpaly, proč to tedy nedělá každý, když je to tak jednoduché? Kořeny, proč ne každý, jsou hluboké a začínají v dětství, kdybych to měla vysvětlit, bude tento článek příliš dlouhý, a proto raději použiju statistiku. Vědci zjistili, že každý den máme 75% stejných myšlenek jako v předchozí den. Přeloženo do lidštiny, každý den přemýšlíme o tom samém a jen 25% našich myšlenek je jiných. Jednáme tedy pořád podle toho samého vzorce. Pokud chceme změnit náš život, musíme změnit naše myšlenky a tu změnu si představit. Pokud si ji nedokážeme představit, nemůže nastat. Vždycky se nám totiž stane jen to, čemu uvěříme, že je možné.

Je dokázáno, že ti nejúspěšnější lidé v dějinách, vynálezci, bankéři, literáti se od „nás ostatních“ lišili tím, že věřili tomu, že to dokážou, a nebáli se následovat své myšlenky. Představovali si úspěch a nebáli se prohry, radovali se z malých pokroků a tím vysílali do vesmíru jasný signál: “Co chci, to dokážu.“ Co chcete vy? Chcete se trápit a nadávat na zkažený život, nebo chcete žít život svých snů?

Ať už se rozhodnete pro jedno či druhé, vesmír vám pomůže celou svou silou. Znáte zákon, víte, jak ho použít. Máte veškerou sílu a podporu vesmíru a máte ji právě teď. Pokud jste šťastní a máte, co chcete, gratuluji.

Pokud vám tento článek pomohl objasnit fungování vaší mysli a vy jste se nad ním zamysleli, gratuluji, a pokud jste ho jen přečetli a říkáte si: "Další blbost", gratuluji. Ve všech případech jste si vybrali a dali do pohybu vesmírné síly. Vybrali jste si sami, tak hurá do života! Hurá za sny! A pokud se chvílemi budou zdát vzdálenější, nezoufejte a zavolejte nám. Pomůžeme vám s návratem do vysněného života.

Vaše Zuzana

Autorka je členkou Věštírny Květy Fialové.


 

Diskuse Věštírna pro vás právě dnes!

Každé pondělí a čtvrtek můžete využít možnost on-line výkladu zdarma. Na této diskusi vložte dnes do 11 hodin svůj dotaz a během dnešního dne na něj dostanete odpověď.

(Vstup do diskuse najdete v horní části magazínu v sekci speciály – Věštírna.)

 

Více o Věštírně Květy Fialové se dozvíte na www.vykladzive.cz

Věštírna K.Fialové


21.10.2010   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 25   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Myšlenkou k bohatství

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-25
áda
áda - 9.12.2010 7:38

doporučuji Vám známou knihu Tajemství od rhondon byrne,je i film,ale v knize je,jak to bývá více.Film se dá stáhnout z netu je snad všude.JeTO O ZÁKONU PŘITAŽLIVOSTI A JAK MÁ ČLOVĚK MYSLET ABY MĚL PO ČEM TOUŽÍsmajlik - 47

 
Milajska
Milajska - 7.11.2010 19:30

Vřele doporučuju knížky Tajemství a Klíč. Momentálně čtu Miluj svůj život a nemůžu se od ní odtrhnout. Moje přání se průběžně plní, hlavně oceňuju, že mám vždy volné parkovací místo všude, kam přijedu...

 
punh
punh - 23.10.2010 20:17

Mám zase takovou zkušenost, že dobré věci se dějí, když na to člověk nemyslí. Loni jsem půl roku sháněla práci, byla jsem na několika konkurzech, kde jsem opravdu o tu práci stála - a nic. Pak jsem jen tak zašla do jedné instituce, předložila doklady o vzdělání a tam mi řekli, že mě vezmou hned, jak budu moci nastoupit. A taky jsem si podala žádost na místo v nemocnici, kde by mě taky vzali. Jen tak jsem se podívala na pracovní portál na webu, odepsala a pozvali mě na konkurz, kde si mě vybrali. Takže najednou jsem si mohla vybírat ze 3 možností a přitom předtím vše vypadalo beznadějněsmajlik - 45

 
Jarča*
Jarča* - 22.10.2010 7:40

Renda68: Zuzulka: tak jsem si napsala názvy obou těch knížek, zkusím se zeptat, jestli se dají koupit, nebo aspoň půjčit v knihovněsmajlik - 31

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 21.10.2010 22:31

Je to zajímavé, asi na tom něco bude.

 
Zuzulka
Zuzulka - 21.10.2010 20:25

Jarča -no je to fuška dát to dohromady,ale jde to.My jsme dostali jednou za úkol vypsat těch cílů padesát,a u toho jsem si také uvědomila jak hodně musím své myšlení změnit. Když po něčem hodně toužím tak si to napíšu,a konkrétně si napíšu detaily,nakreslím nebo nalepím obrázek a taky si určím do kdy chci svého cíle dosáhnout.A hlavvně tomu svému přání věřím a stále ho nosím v hlavě.Splnila jsem si už hodně snů.smajlik - 2

 
Almega
Almega - 21.10.2010 15:15

Jasně že nefunguje si přát ať vyhraju 1. ve sportce a hned další termín je to tam....Ale např. si přát dost práce i peněz za to ,tak to jde.

 
Jarča*
Jarča* - 21.10.2010 13:35

Pentlička: právě o tom to je, že když tomu věříš, tak pro to něco děláš.
sharon: to taky známsmajlik - 68

 
sharon
sharon - 21.10.2010 13:27

Zaffira: já to mám jinak , já když někam jedu tak si říkám určitě budu potřebovat na WC.....(napsala bych to jinak)......a taky že jo....smajlik - 76smajlik - 76smajlik - 76

 
Pentlička
Pentlička - 21.10.2010 13:02

Přečetla jsem knihu Tajemství a určitě na tom něco je. Ale nevěřím tomu úplně, něco se prostě ovlivnit nedá. Nemůžu zbohatnout, pokud pro to něco neudělám a budu si to jenom přát. Možná mi ale Vesmír pošle do cesty lepší práci. Člověk tomu musí ale pevně věřit a já jsem holt skeptik.

 
Kadla
Kadla - 21.10.2010 12:05

Funguje to. Používám to velmi často, je to fakt skvělý.

 
Jarča*
Jarča* - 21.10.2010 11:59

Zuzulka: Tak já jsem si bez velkého přemýšlení napsala 10 cílů a i tak mi to přijde jako dost velké sousto - budu se muset co nejdřív podívat po těch knížkách. Vlastně to by mohl být další cíl - udělat si na to čassmajlik - 58

 
manka
manka - 21.10.2010 11:48

Zaffira: tak to je super, paráda, taky vím, že to funguje

 
Zaffira
Zaffira - 21.10.2010 11:42

Zuzulka: já si jen letos napsala 2, jedna věc se uskutečnila během 14 dní, navíc s bonusem, další se uskutečňuje....
sharon: jasně že jo, to máš jako když potřebuješ někam jet a říkáš si, já určitě přijedu pozdě - a taky dojedeš pozdě. Já když to mám na hraně, si říkám, dojedu včas - a ještě se mi nestalo, že bych dojela pozdě.

 
manka
manka - 21.10.2010 11:28

ano, správně si přát, to je ono

taky tu knížečku mám

děkuji za pěkný článek

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-25
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2891.
Archiv anket.