Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Kletba nebo jen špatné rodinné návyky?

Kletba nebo jen špatné rodinné návyky?

Neběží váš život jako po másle, občas zaskřípe, nebo je to stále jak z louže do bláta? Máte někdy ten pocit, že se vám smůla na paty přímo lepí? Pak je na místě, ptát se proč.

Příčin může být samozřejmě hodně a klidně by se jimi dal zaplnit celý tenhle web. Ale pravdou je, že za velkou část našich neúspěchů může to, z jaké rodiny pocházíme. Ne snad, že by naši rodiče nestáli za nic, ale zkrátka nás naši předci dostali do úzkých. Mám na mysli hlavně různé návyky, dobře míněná rodinná moudra a omezení, která nám brání dělat věci lehce a s nadhledem. Říká se, že nás ovlivňují předci až šest kolen dozadu. A to je fakt síla! Dá se vůbec změnit jejich vliv na nás a naše životy? Samozřejmě, že dá, ale někdy je to trochu fuška!

To, čím se chci dneska zabývat, ale není jen tak nějaká drobnost. Na některých rodech může totiž ležet něco daleko horšího než jen špatné rodinné návyky. Mluvím tu o kletbě a to je něco mnohem závažnějšího než nějaká nevhodná rodinná pravidla. Může totiž celý rod po několik generací strhávat do opravdového neštěstí. Nezadržitelně, a pokud něco neuděláme, tak i navždy, do doby, dokud rod jako takový zcela nezmizí ze světa.

A co to vlastně taková kletba je?

Kletba je vyjádřená žádost k nadpřirozeným silám, aby někomu vznikla škoda nebo jej potkal zlý osud. Vyslovením kletby se určitá osoba stane prokletou, tj. po určité době tuto osobu postihne neštěstí. Prokletí se nemusí vztahovat jen na osoby, ale též na celé rodiny, předměty, budovy, místa atd. Kletbu může samozřejmě uvalit každý, ale pokud je někdo zběhlý v magii, má černé srdce nebo velmi závažný důvod pro to, někoho poškodit, může být kletba nesmírně mocná. A může mít na nás, prostřednictvím našeho rodu i napříč staletími, velmi zhoubný vliv.

Je samozřejmě složité se šest generací pozpátku dopátrat všech prohřešků a křivd, které padají na hlavy těch, co šli před námi. A i kdyby se dochovala nějaká ta příhoda, je otázka, zda se vůbec zakládá na pravdě a jak to ve kletbaskutečnosti bylo. Naštěstí, pokud je člověk pozorný, dá se rodové prokletí většinou docela dobře poznat. Nemyslím tím pohled do bájné minulosti rodu, ale do událostí relativně nedávných. Jedná se o zvláštní, často cyklické tragédie v rodině. Většinou se projevují jako nápadně se střídající období úspěchu a pak zcela nečekané zkázy. A je smutné, že se většinou rodinná kletba odráží především na dětech. Pokud se tedy ve vaší rodině ve větší míře vyskytují jevy jako neplodnost, potraty, nebo opakovaná úmrtí malých dětí, je na místě se zamyslet nad tím, jestli se i vás netýká tento problém.

Když máme potíže s někým žijícím, je k dispozici spousta možností, jak věci řešit. Ale jak máme čelit něčemu tak neuchopitelnému, jako je kletba? Nejprve si musíme zjistit, zda se věci zakládají na pravdě nebo jen na vaší domněnce. Pokud jste šamani jako já, můžete se spojit s Duchem rodu, pokud pracujete s anděly, můžete se zeptat svého Anděla strážného, pravděpodobně se potřebná informace dá zjistit i pomocí řízené meditace. Pokud však neovládáte žádnou metodu, která by vám dokázala spolehlivě odpovědět, poradím vám – zeptejte se ve snu. Na nočním stolku si připravte papír a tužku a těsně před spaním si do podvědomí uložte otázku: Leží na mém rodu kletba? Můžete si ji také napsat na papír. Pokud nezískáte odpověď hned na poprvé, nevadí. Je nejlepší se ptát tři noci za sebou. Jestli se vám nezdá nic zvláštního, hoďte to za hlavu, pokud však vaše sny budou nepříjemné a strašidelné, bylo by dobré s tím něco udělat. A pokud ani tohle nezabere, nebo prostě jen máte pocit, že něco není kolem vás v pořádku, raději si udělejte rituál.

Rodinná kletba se dá odstranit požehnáním a to požehnáním velice mocným. A kdo vám může takové požehnání udělit? Samozřejmě to může být člověk, který něco takového umí, kněz nebo šaman, ale pokud si troufáte, můžete i vy sami, protože nikdo na světě nemá takový zájem o vaše děti a všechny členy vašeho rodu jako vy. Nelamte si hlavu s tím, že jste nic podobného ještě nikdy nedělali. Vždy je to jednou poprvé. Jen je zapotřebí do požehnání vložit ryzí a zcela upřímné city, jedině pak to bude fungovat. Nejlepší by bylo celou rodinu shromáždit, ale pokud se vám do toho nechce a zdá se vám to příliš složité, dejte dohromady alespoň ty, kterých se to týká, především vaše děti. Pak si připravte něco na očistu. Doporučovala bych bílou šalvěj, ta je na podobné věci nenahraditelná, anebo obyčejnou sůl, ta se dá taky docela dobře použít.

Vytvořte slavnostní nebo alespoň důstojnou atmosféru, očistěte všechny zúčastněné včetně sebe a proneste požehnání:

Požehnávám vlastní rod,

vstupuje do nových vod.

Všechno živé, ať v něm klíčí,

ať není moci, co to ničí.

Požehnávám vlastní rod,

od teď až na věčnost.

Uvidíte sami, co se stane, ale výsledek vás určitě mile potěší. Ale pokud byste ještě s něčím potřebovali poradit, můžete přijít na náš seminář „Naučte se naslouchat hlasu předků“, tam to můžeme ještě společně probrat.

 

Z celého srdce Vám držím palce.

 

Vaše šamanka Markéta Švarcová

www.pristav69.cz


7.10.2011   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 27   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Kletba nebo jen špatné rodinné návyky?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-27
Teoretik
Teoretik - 12.10.2011 14:04

babkatapka: Jako bys mi mluvila z duše. Nabízím ještě jednu možnost. Možná to jsou i dědičné povahové rysy. Na podstatě to nic nemění. modroočka: nevím proč sem vtahuješ problémy tohoto etnika jako celku. To je o něčem úplně jiném. A to, že někteří z romů mají dar předvídání budoucnosti, možná i sílu k prokletí? Každá kartářka a vědma ti jasně řekne, že to co může vyčíst ostatním pro sebe učinit neumí. Zeptám se tě jinak. Pozeptej se kolik % lidí z našeho etnika, tedy bílých končí v domovech důchodců a kolik z cikánů? Ale o tom článek nebyl.

 
modroočka
modroočka - 9.10.2011 17:03

Teoretik: někdy kletba, jindy karmická zátěž anebo obojí. Neznáš žádný generační postih? Podívej se na cikány... točí se v začarovaném kruhu, na obtíž jsou všem... sami ovládají čtení minulosti i budoucnosti z ruky, výklady karet, ale sami sobě pomoci neumí.
Možná ne proto, že by nechtěli, ale ještě je to nenapadlo.

 
babkatapka
babkatapka - 9.10.2011 15:54

Moc nevěřím na nějaké kletby, ale nemám vysvětlení pro jev, který se projevil v naší rodině, Z tátovi i máminy strany, nejenom v mé generaci, ale i v té předchozí a vypadá to že to bude i v následující, nenávist mezi sourozenci. Nevím z čeho to pramení, někde se to projevilo už od malička, může být na vině výchova, ale někde to začalo až v dospělosti. A to nebydlíme ani v jednom městěsmajlik - 76 Ale žádné čáry dělat nebudusmajlik - 68

 
Teoretik
Teoretik - 8.10.2011 7:31

No ono ani dnes to není jinak. Žebráci, bezdomovci, nezaměstnaní, lidé žijící na hranici životního minima. A právě až v této době se uvažuje o prokletích a poděděných hříších. Že by ty např. poslední 2 generace z těch 6 nám to zkazily? Když připustím určitou osudovost, pak to nejhorší dnes činí jeden člověk druhému v míře nejvrchovatější.smajlik - 98smajlik - 98smajlik - 98

 
YXH
YXH - 8.10.2011 0:56

smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68
nejhorsi je, ze clovek nepotrebuje prokleti, lidi jsou zli i bez neho. Nasi rodine na to stacila hrstka komousu, vyradili se na nas az az.

 
Teoretik
Teoretik - 7.10.2011 21:54

Paní šamanko, nemohu vám vyvracet to co jste napsala. Šest generací mého rodu dozadu opravdu neznám. Vím ale co dokáže černá magie házená v dnešní době na lidi /závist, konkurenční boj, milenci apod./. Něco málo o tom bylo v nedávném pořadu p. Klímy. Tam také byly zveřejněny taxy /ve statisících až milionech/, které za "odčarování" tyto osoby účtují. Jsem přesvědčena, že o těchto věcech je lépe pomlčet a byť nevědomky jim dělat reklamu. Jestli opravdu víte o co jde, jistě pochopíte, proč jste mi tak rozčílila. Nevíte-li poptejte se, ev. navštite nějakou rubriku, třeba i v cizím jazyce. Zprávy jsou. Např. o voddu nikdo nepochybuje.smajlik - 36smajlik - 42smajlik - 42smajlik - 42

 
TULI
TULI - 7.10.2011 20:54

orinka: presne - jsou lide pozitivni a nekteri porad negativni ...
a je zlo a dobro ...

 
Monik
Monik - 7.10.2011 20:15

modroočka: Dobry vecer, mate vzkaz.

 
*Margot*
*Margot* - 7.10.2011 18:07

mam-ča: Díky, dám pozor smajlik - 35

 
modroočka
modroočka - 7.10.2011 16:24

orinka: spíš je to velmi jednoduché, jen jsou lidé nevšímaví.

 
orinka
orinka - 7.10.2011 15:35

modroočka: já to nevidím až tak moc složitě. Jsou lidi, se kterými je fajn a naopak. Vysavačům energie, pokud to jde, utíkám.

 
Pentlička
Pentlička - 7.10.2011 14:04

Ňák nedokážu věřit na prokletí, uřknutí a jiná čarování. smajlik - 55

 
modroočka
modroočka - 7.10.2011 13:59

orinka: zaříkávání může připadat směšně, ale když se trochu nad tím zamyslíš, je to jen a pouze další kletba, někdy s pozitivním jindy negativním podtextem.
A pokud potkáš člověka, který umí využít sílu slova, může Ti popřát hodně štěstí např v rodině, druhý zase neštěstí. A Ty, aniž bys o to stála, vybíráš si cestu životem, která Tě vede tam, kam Tě ten človíček navedl.

Slovo je energie a ta pracuje.
Např. kandidáti pro politiku, naslibují všechno možné. A tím uzavírají "smlouvu s Universtem" (papírová smlouva slouží člověku a právníkům - jistě chápeme, co je důležitější)... a po zvolení od svých slov ustoupí z různých důvodů. A výsledek vidíme na celém světě.

 
orinka
orinka - 7.10.2011 11:35

mam-ča: smajlik - 14

 
mam-ča
mam-ča - 7.10.2011 11:09

Milá autorko :
Teď, v době posvícení, raději nechoďte ven. Mohla byste skončit
na plechovém lůžku s pokmínovanou hrudí.smajlik - 58

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-27