Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Mám jít za manželovou milenkou?

Mám jít za manželovou milenkou?

Zjistila jsem, že mi je manžel nevěrný. Už delší dobu udržuje vztah se svou kolegyní, tuto informaci mám od věrohodného zdroje, takže jí naprosto věřím. Navíc mi už nějakou dobu bylo manželovo chování podezřelé, najednou měl často práci až do večera, občas o víkendu, což dříve vůbec nebylo.

Je to pro mne hodně nepříjemná situace. Manžel je o skoro dvacet let starší, než já, je mi 48 let, mně je 30. Jsem na mateřské, máme dvě děti, z toho jedno je teprve tříměsíční miminko. Jsem tedy na manželovi ekonomicky zcela závislá a nemůžu si dovolit se hrdě sebrat a odejít. Navíc mi připadá hloupé kvůli jedné nevěře bořit dětem rodinu. I přes to, co jsem se teď dozvěděla, si nemůžu pomoct, manžela mám pořád ráda a neumím si představit, že bych s ním nebyla.

Tahle situace je pro mne děsná. Mám hrozný strach, že když uhodím na manžela, on dá přednost té druhé a já zůstanu s dětmi sama. Napadlo mě kontaktovat tu jeho milenku a vysvětlit jí, že ohrožuje rodinu s malými dětmi a jestli by se nechtěla poohlédnout po někom nezadaném. Je to holka mladší než já, svobodná, bezdětná.

Jenže nevím, jestli je to dobrý nápad. Pro mne je to v každém případě hodně nedůstojná pozice a nerada bych se dostala do nějakého ponižujícího postavení.

Co byste mi poradily? Mám vlastně tři možnosti: dělat, že o ničem nevím, užírat se a doufat, že ten mimomanželský vztah jednou skončí. Jenže co když ne?  Druhá varianta je říct manželovi, že o všem vím a chtít po něm, aby vztah ukončil. Ale tady mám zase strach, co když nebude chtít, případně dá přednost jí přede mnou a dětmi? A třetí - zajít za tou milenkou a promluvit si ní jako žena s ženou a doufat, že pochopí. Ale upřímně, na to moc nesázím, spíš mám obavu, že z toho vyjdu jako politováníhodná chudinka.

Jaká varianta z těch tří je nejpřijatelnější? Nebo nemáte někdo ještě nějaký jiný nápad? Strašně se bojím, co z toho vznikne, kam to povede. Mám strach hlavně o děti.

Tereza


12.1.2016   Rubrika:   |   Komentářů 63   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Mám jít za manželovou milenkou?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-63
Anče
Anče - 25.7.2016 21:16

Situace je to hrozná...jasně,že nejlepší by bylo odejít - ale kam? Máte rodiče - je možné k nim? Rozhodně bych nechodila za milenkou,jednak je to strašné ponížení a potom - myslíte,že ona o Vaší rodině nic neví - ví...tak co chcete s ní řešit..vysměje se Vám.Buď budete mlčet a čekat-můžete naznačovat i,že Vám někdo něco nadhodil o milenkách a doufat,že se Váš muž lekne a přestane s tím nebo na něj uhodit a riskovat jeho odchod. Ekonomicky na tom budete hůř,ale klid mít budete.Navíc Vám bude platit na děti a Vám výživné-čí je byt? Rodiče nepomohou?

 
Gigol
Gigol - 5.2.2016 15:14

Chces se poradne vysoustat s mladym peknym svalnatym muzem ve veku 25? Zkus gigolo4you.cz udelam ti z vaginy strikajici niagaru

 
Gigol
Gigol - 5.2.2016 15:12

Chces se poradne vysoustat s mladym peknym svalnatym muzem ve veku 25? Zkus gigolo4you.cz udelam ti z vaginy strikajici niagaru

 
jana.pf
jana.pf - 26.1.2016 0:48

Měla jsem přítele, o kterém jsem věděla, že se otočí za každou ženskou. Zpočátku mi to nevadilo, ale pak mě to dost štvalo. Po roce jsem zjistila, že má milenku, tak jsem se ho na to zeptala a on mi řekl, že je to normální, ale že to s ní skončí a že já mu mám dát druhou šanci. Zkusila jsem to, ale dodnes toho lituji. Úplně se změnil. Začal mi vyčítat dopisy, které si píšu s jedním řeholním bratrem ze Švýcarska, tak jsem ho nakonec vyhodila. Dnes jsem ráda, že jsem to udělala. Sice mě rodiče nemají za to rádi, protože se těšili na svatbu, ale já jsem šťastná. Jsem bez muže, bez dětí a jediný, kdo má pro můj život pochopení, je právě řeholní bratr ze Švýcarska, se kterým jsem v kontaktu velmi často a už se oba těšíme, až se konečně setkáme.

 
punh
punh - 18.1.2016 11:41

PEGG: smajlik - 47

 
PEGG
PEGG - 18.1.2016 11:06

Anahir - 13.1.2016 19:28 V podstatě máš pravdu, jen bych nespoléhala na to, že ho to samo přejde. Rozhodně bych mu dala najevo, že se něco prosáklo, aby se alespoň lekl. Proč by s tím sám přestával? Rozvádět se třeba vůbec nechce, je to jen povyražení, ale podle mě hrozí, že si milenka nechá udělat dítě a co potom? Ale kdoví, jsou i takoví muži, kteří prostě celý život putují od jedné ženy ke druhé, bez ohledu na to kolik je to stojí úsilí i peněz. Osobně bych ho už nedokázala mít ráda. Ne kvůli případné nevěře, ale kvůli tomu, že mu nestojím ani za to, aby to udělal diskrétně. A ano, je to proti Tereze starý dědek. Jednou jí půjde na nervy, ale to teď ještě nevidí. smajlik - 105

 
daty
daty - 15.1.2016 19:58

bobulka: Já nikoho nesoudím ;) Jenom si myslím, že vztah má fungovat tak jak se na tom oba dohodnou a ne že jeden si dělá podle svého nezávisle na pocitech druhých.
Myslím, že tahle paní si asi volný vztah nedomluvila, jinak by tu nevymýšlela, že půjde za milenkou.

Pokud jde o mě, "volný vztah" mám ozkoušený a docela mi to vyhovovalo smajlik - 42 Kdybych nezměnila chlapa (z jiných důvodů), měla bych takový doteď. Bylo to takové pohodové, když se na tomhle dva shodnou, tak se ženská vůbec nemusí bát, že by chlap zdrhnul - on ví, že takovej poklad už podruhý v životě nenajde. A je klid od žárlivosti. Přitom být ve volném vztahu neznamená nutně být promiskuitní - spíš je to o té pohodě, že není nutné řešit kdejaký úlet a hroutit se z toho. Ale jen pokud se na tom oba dohodnou - dle mého názoru.

Od toho diskuze je, aby se psali názory. Můj je prostě takový, že vztah má být vyvážený. Samozřejmě jsou i ženský úplně finančně závislé na partnerovi (myslím celý život, nejen na mateřské), jiný zase táhnou domácnost finančně samy a ještě obskakujou chlapa, jsou ženský, který mají pocit, že je OK když jim chlap dá facku. Proč ne, já je nesoudím, jestli jim to tak vyhovuje, jejich věc. Ale sama bych do toho nešla a nikomu bych to ani neradila - ani nepříteli, protože si myslím, že ty lidi tak nejsou štastní - jen si z nějakých vnějších důvodů nedovolí být.

 
bobulka
bobulka - 15.1.2016 8:25

daty: No každý je jiný, kdo jsem já, abych soudila druhé?! Ze zkušenosti vím, že sto lidí, sto jiných pocitů, takže kde vy byste si připadala jako kráva, tam jiná může spokojeně žít. Jak říkám, osobně to nechápu, ale každému podle jeho gusta.

 
daty
daty - 14.1.2016 16:20

bobulka: Chlap, kterej ženskou miluje z ní nedělá veřejné krá....

Něco jinýho je, když se na tomhle typu vztahu dva domluví, než když se jeden zařizuje podle svého a názor druhého je mu šumák.
Něco jinýho je, když si člověk svoje potřeby dokáže vyřídit diskrétně, bez toho aby svůj protějšek veřejně ponižoval, než když to ví pravděpodobně úplně všichni kromě manželky (do tý doby než jí to někdo řekl).
Rozdíl je milenka jako občasné spestření a paralelní vztah.

To prostě není chlap. Chlap jedná na rovinu a dokáže ovládnou svoje pudy, pokud chce (a pokud nechce, má to říct narovinu).
Jinak právě protože ten vztah asi moc netají (když to Tereze řekl někdo, komu věří, tak předpokládám, že to byl někdo jí blízký, kdo to náhodou viděl nebo zná někoho na pracovišti) bych se toho docela bála. Ta milenka bude asi pěkná husička, protože tímhle si dobrou vizitku nedělá a už vůbec né v práci. Takže bych se bála, že ho klofnout chce. A pokud je pán blbej, což takový zamilovaný polomuži bývaj, tak mu taky jednou může říct, že je těhotná a je vymalováno...Ono těch mladejch pipin bez vzdělání, co je nebaví dělat někde na kase nebo u pásu, a tak koukaj klofnout zajištěnýho chlapa a hurá na mateřskou je pořád dost. Znám takových případů osobně dost. Mladá holka, co si chce užít si bude užívat s třicátníkem - ti už mají většinou auto i nějaký prachy na zábavu. A více energie než padesátník smajlik - 16

 
bobulka
bobulka - 14.1.2016 13:02

Anahir: Slova moudré ženy!
Ještě bych dodala, že existují i muži, kteří si prostě nemohou pomoci, loví dívky na tucty, ovšem manželku a děti milují a neopouštějí, viz Miloš Kopecký. Osobně nechápu ani je, ani ženy, co s nimi takto žijí, ale to neznamená, že tak takoví lidé nemohou prožít šťastný život. Každý jsme jiný - proto je tak těžké radit.

 
Anahir
Anahir - 13.1.2016 19:28

Njn, máš chlapa co je na daleko mladší ženské, sama jsi toho důkazem.
Ty jsi věkově tam, kde on už byl hodně dávno a on tam, kde ty ještě dlouho nebudeš.
Je mu skoro padesát, možná prostě zahořel jednou z posledních touh.
Možná to jednou sama poznáš, jaké to je když si myslíš, že něco ještě jednou naposled...
Ale to jsou jen úvahy, do hlavy mu člověk nevidí.

Ale vzhledem k jeho věku už nebude mít v úmyslu zakládat nové hnízdečko. chvíli bych to nechala, jestli vzplanutí vyhoří a pošle milenku do háje sám.
Když to nepřejde, pak si v klidu promluvte. Sabotáže a hysterie nic dobrého nenesou, jen vyhání z domu o to víc. Jeho věk je tvojí výhodou, nepožene se do větších problémů.
Až budeš starší a děti tě tolik nebudou potřebovat a doma budeš mít to dobou už starýho dědka, tak možná taky ještě jednou na chvíli zahoříš a budeš ráda, že to ten dědek doma mlčky přejde.

 
Verera
Verera - 13.1.2016 16:23

Každopádně taky záleží na tom, jaký byl pánův život před svatbou. Pokud byl od mládí zvyklý střídat milenky a s Terezou se mu nějak omylem povedlo dítě a byl v podstatě dotlačen do svatby, případně je dvakrát rozvedený pro nevěru, tak asi nemíní nic měnit na životním stylu. Když to nebude tahle milenka, najde se časem jiná.

Stejně nějak moc nechápu slečnu, která si začne s ženatým s dětmi (a možná už předtím rozvedeným) a doufá, že opustí svou ženu, vezme si ji, kvůli ní se změní a budou spolu šťastní až do smrti. Už to, že je někdo ochotný zahýbat ženě s malými dětmi by mělo být varování, že tenhle model se pánovi nepříčí a patrně ho zopakuje.

 
masara
masara - 13.1.2016 16:15

Za milenkou bych rozhodně nechodila. Určitě se ví, že máte 2 malé děti, takže by se nic nového nedověděla. Z vlastní zkušenosti, kdy já jsem to neudělala a dojela jsem na to, bych radila pomalu odklánět finanční prostředky. Ne na účet, ale třeba k rodičům, nebo do polštáře, aby manžel nevěděl. Po menších částkách, ale vytrvale. Jestli si jeho milenka chce jeho prostřednictvím vylepšit sociální status, tak půjde přes mrtvoly. Ony peníze jsou mocné afrodiziakum. CO je to za ženskou, že udržuje vztah s tátou od malých dětí! Snažila bych se dělat jakoby se nic nedělo, více jej zapojit do činnosti a práce kolem dětí. Určitě ne ultimáta, mohlo by se lehce stát, že by si zvolil milenku, se kterou je všechno krááásné, sluncem zalité, před manželkou s dětma. Jestli mu mozek padl do gatí, tak by to ani jinak dopadnout nemohlo.
Nepíšeš, jakou minulost má manžel, zda má i jiné děti než Vaše a jak se o ně staral a event. proč skončilo jeho předchozí manželství nebo partnerství. On se člověk obvykle nemění, zachovává stejné vzorce chování, pokud byl zvyklý podvádět, tak podvádět bude.

 
Ploduska
Ploduska - 13.1.2016 15:42

PEGG:
Konfrontovala jsem manžela

 
Paulínka
Paulínka - 13.1.2016 11:22

Já bych asi neměla žaludek ani na výlet za milenkou ani na tajné škodění. Člověk má při dětech jiné starosti než vymýšlet jak nevěrníkovi kazit plány... Prostě bych mu řekla, že to vím a že si myslím že je to vůči mně i dětem nefér. Byl by to blbec chlap kdyby si vybral milenku.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-63
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.