Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

V nové práci si připadám nemožná

V nové práci si připadám nemožná

Milé ženy, ráda bych se vás na něco zeptala. Jak dlouho vám trvalo, než jste se zapracovaly v nové práci? Připadám si totiž nemožná, neschopná a uvažuju, že ještě ve zkušební době odejdu. Jsem z té práce a z lidí tam totálně vystresovaná.

O předešlé místo jsem přišla před půl rokem, pár měsíců byla na pracáku a podařilo se mi sehnat, z tehdejšího pohledu fajn místo jako pomocná účetní v jedné větší společnosti. Mám sice vystudovanou obchodku, ale klasické účetnictví jsem nikdy nedělala, na pohovoru jsem to přiznala a prý není problém. Brala jsem to tak, že se aspoň na té pomocné pozici zaučím a časem můžu postoupit na samostatnou účetní.

Do nového zaměstnání jsem nastoupila v půlce června, jsem tam tedy přibližně šest týdnů. Ze začátku to bylo strašné, ale zakousla jsem se, chtěla jsem se všechno naučit a vydržet. Jenže s postupujícím časem jsem místo toho, aby mi šlo všechno líp a líp narážela na stále nové věci, které jsem neznala, neměla nebo hůř chápala. K tomu se přidružily problémy s kolegyní, která mě dostala na starost a zaučuje mě. Kdoví jak vstřícná nebyla ani zkraje, ale to, co předvádí teď, je hrůza. Dává mi najevo, že ji svými otázkami obtěžuju, připomíná, že něco mi už jednou přece říkala, zkrátka docílila toho, že je ze mě uzlíček nervů.

Přitom jinak by mě ta práce i bavila, myslím, že kdybych měla dost času a hlavně duševní pohodu, naučila bych se vše rychleji. Ale v té atmosféře, která tam je, je mi na nic, mám žaludeční potíže, v noci špatně spím, vysloveně se do té práce bojím jít.

Došlo to tak daleko, že uvažuju o odchodu. Rozhodnutá na pevno zatím nejsem, tahle práce pro mě má spoustu výhod, je to jen na jednu směnu, volné víkendy, mám to navíc kousek od domova, jen dvě stanice autobusem. Moje pracovní doba jde i dobře skloubit s péčí o děti, máme jedno školkové a jedno školní, jediné, co jsem kvůli té práci obětovala byly tyto prázdniny, nechtěla jsem o to místo přijít, takže děti jsou v podstatě celé prázdniny na střídačku u obou prarodičů a s manželem.

Co byste mi radily? Mám ještě vydržet, nebo je to, že po šesti týdnech ještě všechno neovládám samostatně, známka, že se na tu práci asi nehodím a měla bych z ní radši odejít? Já fakt nevím.  

Lucie


31.7.2017   Rubrika:   |   Komentářů 50   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - V nové práci si připadám nemožná

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-50
Veronaska
Veronaska - 23.11.2019 11:57

Když se podíváte přímo na stránky kde se prodává, tak si o něm můžete načíst vše https://kombe.cz/nase-znacky/kombe/kombe-20-ks.html čaj kromě ženšenu obsahuje čaj jujubu. Touto kombinací dochází ke zvýšení účinků. Dohromady obsahují na 180 účinných látek.

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 21.11.2019 8:38

Co ten korejský čaj obsahuje? a hlavně tedy i jak chutná? musíte se přemáhat, když ho pijete? nebo se dá v pohodě vypít?

 
Veronaska
Veronaska - 18.11.2019 12:24

Určitě se to dá, nemusíte si hned nechat předepisovat antidpresiva, já jsem si našla přírodní korejský čaj, který skvěle bojuje proti stresu.

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 14.11.2019 11:58

Můžete mi prosím dámy poradit, jestli se dá nějak normálně bojovat proti stresu? bez návštěv psychologa, a pojídání prášků?

 
koliaska105
koliaska105 - 28.9.2018 3:35

Tyjo, já to ve své staré práci měla úplně stejně... Dokonce i všichni kolegové kolem mě se mi snažili dokázat jak moc nemožná jsem. Nakonec jsem to v tom prostředí už nevydržela a z práce odešla. Chvíli jsem si hledala novou práci, ale nakonec jsem se rozhodla, že pro mě bude mnohem lepší, když začnu podnikat. Tak jsem si díky https://www.ioffshore.cz/ rozjela své vlastní podnikání a jsem naprosto spokojená! :-)

 
Jana30
Jana30 - 27.8.2018 17:37

Zdravím, také to tak mám, nastoupila jsem jako asistentka obchodního manažera a chovají se tu ke mně, jako k tomu nejposlednějšímu a to i když mám vystudovanou vysokou školu. Proto se rozhoduju, že bych začala spíš podnikat na sebe, abych utekla té buzeraci a pocitu méněcennosti, protože si myslím, že na to mám. Na http://ideaclub.cz/media/jak-zacit-podnikat-na-internetu jsem se dočetla, že celkem dobře se dá živit copywritingem, což je psaní článků na objednání. Zkušenosti bych měla, jen sehnat klientelu, no ale dost o tom přemýšlím, protože v práci už to nevydržím.

 
DeborhDana
DeborhDana - 6.10.2017 7:33

Držím moc palce

 
Hakan123
Hakan123 - 3.10.2017 23:16

Ahoj,

Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme
družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
Aplikujte dnes na jakýkoli druh úvěru, jako osobní, nezabezpečený, konsolidační, křesťanské, obchodní, studentské a hypoteční úvěry apod., Které odpovídají vašemu rozpočtu za úrokovou sazbu 2%. Pro více informací kontaktujte: jakubfinance.cz@gmail.com

 
YXH
YXH - 7.8.2017 17:57

Kadla: smajlik - 47

 
Kadla
Kadla - 7.8.2017 8:24

Já to mám tak, že mi nejvíc záleží na tom, jaký je kolektiv v práci. Práci jsem v životě dělala různou (nikdy mě nikdo nezaškoloval, vyjma úplně prvního zaměstnání),.vždycky jsem byla "hozena do vody" bez zaučování a zaškolování - od zahraničního obchodu (to bylo to první zaměsnání, tam jsem zaučování měla), pak cestovní kancelář, kde člověk, po němž jsem práci přebírala, odešel 14 dní před mým nástupem a já nevěděla nejenže, co mám dělat, ale ani kde jsou dokumenty, prostě vůbec nic... A taky jsem to zvládla. Pak překlady a tlumočení (které dělám dodnes, ale teď už jen na vedlejšák), pak obchodničinu a nakonec personalistiku. Zvlášť dnes se dá všechno najít na internetu, všechno se učím z tutoriálů na webu, dohledávám si informace. Takže - ono to chce začít na sobě trochu pracovat a nespoléhat jen na kolegyni. Bez ní se sice neobejdete, protože v každé firmě je práce trochu specifická, ale omezila bych to na nejnutnější dotazy. Po téměř dvou měsících zaučování už toho taky musí mít plné zuby.

 
krasaka
krasaka - 5.8.2017 16:37

smajlik - 61Taky záleží hodně na tom, zda je jedinec na fádní kancel.práci připraven,protože chodit do práce se svíravým žaludkem a nechutí - to je hrůza!!!smajlik - 76
Já jsem po Ekonomce s maturitou ještě šla na VŠ ekonomickou, ale narodila se druhá dcera-tudíž nedoděláno, ale opravdu nemohu říci slovy básníka, že "vším, čím jsem byl - jsem byl rád"smajlik - 66smajlik - 66
Jako ved.mzdovky jsem prací nebyla nadšená vůbec, před nástupem PC jsme třeba hledaly stovku celou noc - strašné - práce pro cvičené opice!!!
Raději jsem u dráhy z kanceláře přešla do provozu, kde bylo možno si samostatně rozhodovat a rozdělit práci a v dalším zaměstnání v záp.Čechách coby bytový referent u SBD nebo mistrová u Statků, kde bylo možno zařídit,vyřídit a ne jen kontrolovat sjetiny a číslice, tam jsem byla jako "ryba ve vodě" smajlik - 47
Než se trápit a užírat v prostředí, kde se nedaří a kolektiv za moc nestojí - raději bych si hledala něco jiného smajlik - 47

 
YXH
YXH - 4.8.2017 23:51

kubikm: smajlik - 47 Ja to mela podobne, proto rikam, ze zalezi na ni, jestli ma zajem. smajlik - 47

 
kubikm
kubikm - 4.8.2017 0:08

mám trochu času, tak rozvedu větu...dělala jsem několik diametrálních jiných povolání....
studovala jsem vysokou ekonomickou - zahraniční obchod...ale otec byl "podvratný živel" tak jsem vypadla
tak jsem šla do podniku zahr. obchodu do účtárny....nic jsem neuměla...tak jsem si psala sešit...
potom jsem se vdala, muž studoval, ale 100 km od domova...tak jsem šla na dráhu, aby měl nárok na režijku...žili jsme z 1 platu a jeho stipendia
dělala jsem v dálnopisné, telefonní a telegrafní ústředně na Správě dráhy....
to už byl sešit jak hrom....
potom jsem se dostala k tomu zahraničnímu obchodu...už do dovozní skupiny...a další sešit
muž dostudoval a dostal umístěnku...v malém středočeském městečku....a já šla pracovat do kanceláře servisního autoservisu Škoda....
po mateřské jsem nastoupila v jednom krajském městě do výzkumného ústavu jako odborná překladatelka a dělala jsem i rešerše....dávno před počítači....
potom jsem ochrnula
zase jsme se vrátili do původního bydliště a já jsem musela začít s počítačem...pokus...omyl....a platím faktury a vedu evidenci pro účetní....
a taky jsem pár let byla externí redaktorkou magazínu žena-in

stačí? kdo měl kdy čas mě něčemu učit?
takže Lucie, je to jen na Tobě, jak se k tomu postavíš, nebo zda zbaběle utečeš...a co dál? na pracák?
myslím, že máš na víc

 
orinka
orinka - 3.8.2017 18:13

Jestli si neděláš pro sebe srozumitelné poznámky, abys měla tahák pro příště, pak se to samostatně naučíš těžko. I nejchytřejší člověk si do hlavy nenacpe za pár týdnů všecko. Navíc: některé operace se dělají denně, některé jen párkrát nebo zřídka a než to přejde do krve, trvá to. Manuál se uč doma, poznámky měj po ruce a dole je dobrá rada: požádat (pod diplomatickou záminkou) o jinou vyučující. Ne každý má buňky na to, aby předával své vědomosti jinému.

 
Jarča*
Jarča* - 3.8.2017 6:31

Ono taky hodně záleží na přístupu té kolegyně, která zaučuje. Jak už tu bylo napsáno, trpělivost každého má své meze, když to dělá při své práci. Ale jestli je nějak hodně nepříjemná, chápu, že to dokáže Lucii se sebevědomím zamávat a je ze všeho pořádně rozhozená.
Já to zažila, když jsem kdysi přebírala práci po kolegovi, který se bohužel zabil, Jeho spolupracovnice z toho zrovna nadšená nebyla, že to místo dali mně, i když jsme jinak spolu vycházely dobře - asi si na něj dělala zálusk sama. Neporadila mi skoro s ničím, naopak měla poznámky typu tys neudělala tohle a tohle? A já ani nevěděla, že jsem něco takového měla udělat. Ale řekla jsem si, že to musím vydržet a že jí nedám najevo, jak v tom plavu, abych jí neudělala radostsmajlik - 16 Všechno jsem si zjišťovala jak se dalo, a ono se to časem usadilo, pak jsme spolu byly v pohodě v kanceláři několik let.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-50
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.