Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Co jste chtěli vědět o on-line výkladech karet

Co jste chtěli vědět o on-line výkladech karet

Minulý týden jsme naše čtenářky seznámili s novinkou na našem magazínu – s výklady karet on-line. Kromě spousty vašich  dotazů směřovaných na tarotový výklad konkrétních situací, zaznělo v diskusi pod článkem i několik otázek, které se týkaly výkladu karet jako takového. Odpovídat na ně bude Ester Vosátková, která se na našem magazínu specializuje na výklad pomocí mariášových karet.

 

Co mohou čtenářky od on-line výkladu očekávat?

Na konkrétní otázku konkrétní odpověď. Je třeba hodně zvážit, jak moc chci něco vědět, neboť odpověď se nám nemusí vždy líbit. Jde jen o to se zamyslet, co nám karty chtějí říct a co máme udělat sami s předpovědí. Protože kdo jediný může předpověď změnit, jste jen VY sami. Mění se to i podle druhu otázky. Budete-li se ptát na změnu práce, ukážou vám vývoj dál v obou možnostech nabídek. Při vztazích najdete možnost jak pracovat na vašem vztahu a nebo zda má možnost budoucnosti.

Proč je u on-line výkladu důležité sdělit datum narození?

Datum narození potřebuji znát, protože pracuji i s astrologií a každé znamení se chová jinak. Jako kartářka musím pochopit, proč se čtenář a jeho partner, dítě apod. chová tak, jak se chová. Já sama jsem Vodnářka a samozřejmě  se chovám úplně jinak než Panna, a tak to, co v kartách vychází, může být například pro Vodnáře nepřijatelné, ale pro Pannu naopak optimální. Vzhledem k tomu, že většina lidí nezná svůj přesný čas narození, pracuji s celým datem, abych věděla, jaké jiné planety má čtenář v jakém znamení, neboť slunce nemusí vždy vypovídat o samotné povaze chování. Nejde zde o zneužití dat, protože, jak je logické, nikoho z vás si nespojím s vaším jménem a příjmením, jelikož zde má každý jen svoji přezdívku.

V čem je výklad prostřednictvím mariášových karet specifický a proč je u něj potřeba kromě data narození znát i rodinný stav tazatelky?

Mariášky ukazují konkrétní věci, nemluví abstraktně. Čím blíže jsou dané věci, tím blíže se ukazují i podrobnosti. Ukážou vám, jak a od koho dostanete pracovní nabídku, kde poznáte partnera a jaký bude, zda má děti apod. Tím nemyslím přesnou adresu, telefonní číslo či velikost bot. Stav je pro mne důležitý, neboť si vás určuji pod kartou – svobodná, vdaná a rozvedená, a podle toho se i dívám, jak se na sebe díváte a jak se stavíte k věcem. To ale neznamená, že když to máte napsané v občanském průkazu, že se tak chováte. Žena, která žije s partnerem na „psí“ knížku 5 let, se bude chovat jako zadaná a také vdaná žena se může chovat svobodně nebo osaměle, i toto mi karty ukážou.

Mohou si ženy, které karty zajímají, zkusit udělat i výklady samostatně, třeba na základě různých příruček a knížek o kartách apod.? Na co by si při tom měly dávat pozor?

Jak jsem se dočetla v diskuzi, má někdo doma tarotové karty a plnou knihovnu knížek o kartách. To mě samotnou děsí, neboť tímto způsobem se nikdy člověk nenaučí vykládat a pracovat s kartami. Nemohou začít tito lidé vykládat ostatním, vždy budou říkat poučky z knížek a ne vzkazy z karet. Sama občas vídám v kavárnách ženy, jak si vykládají karty, které rozloží a pak odpovědi hledají v knihách. Šli byste k takové kartářce vy? Já ne, také bych nechtěla, aby mi někdo operoval slepé střevo podle skript medika. Pak samozřejmě když člověk vykládá sám sobě, zná svoji situaci a kolikrát ji vidí, jak sám chce. Proto i já svoje lidi, které učím, učím vykládat ne na sebe, nebo mne, ale vykládat na lidi, které vůbec neznají, tak jsou totiž oproštěni od toho, co o nich ví.

Je dobré, když se i kartářky stále vzdělávají ve svém oboru?

Vzdělávání je důležité u každého z nás. Učíme se od malička a končíme ve chvíli, kdy naposledy zavřeme oči. I pokud někdo z nás má nějaký talent, tak ho musí nejdřív najít a pak na něm pracovat, rozvíjet jej a stále se učit. Nejlépe od lidí, kteří to již umí. Proto jsme se s Helčou (Helena Kubešková, která dělá na našem magazínu výklady prostřednictvím tarotových karet. Pozn.red.) poznaly takto, psala mi, zda ji naučím mariášové karty, a já až doma zjistila při kávě s ní, jak je skvělá kartářka tarotu. Od té doby spolu spolupracujeme. Lidé nám nechodí do života náhodně. Proto mi reakce čtenáře Oty v diskuzi nepřijde přiměřená, neboť pokud naše děti mají talent například na jazyky, také nemluví samy bez toho, aby se naučily slovíčka a chodily do jazykových škol, či měly domácího učitele. Vždyť kolik lidí talentovaných na jazyky mluví více než 8 jazyky, a přesto se i oni museli je naučit. Učíme se ale i to, jak jednat s lidmi, učíme se stále. Vždyť nikomu nestačí jen vyjít ze základní školy a chtít být odborníkem v určitém oboru. Život je jedna velká škola, která nikdy nekončí.

Může laik nějak rozpoznat dobrou a špatnou kartářku?

Před tím, než k ní dojde, podle doporučení a nebo podle toho, jak se mu jeví v médiích -  v televizi nebo v rádiu. Pokud chcete chodit ke kartáři, tak si ho musíte najít sami, stejně tak jako svého kadeřníka, maséra či kosmetičku. To, že pro jednoho je dobrý, neznamená, že bude sedět i vám. Už proto jsme tu dvě kartářky, abyste si mohli vybrat.

Děkuji za rozhovor.

Redakce


13.10.2009   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 17   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Co jste chtěli vědět o on-line výkladech karet

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-17
sjsj
sjsj - 17.10.2009 22:21

DOBRY VEČER JSEM PO UMĚLYM OPLODNĚNI MYSLITE ŽETO VYŠLO?VPONDĚLI MAM VOLAT.ALE CHTĚLA JSEM TO VĚDĚT DŘIV.DAVALO MI TAM 2EMBRYA.DĚKUJI ZA ODPOVĚD.SIMONA.KRASNY VIKEND VAM PŘEJUsmajlik - 89smajlik - 12

 
Ota
Ota - 14.10.2009 9:12

Jablonova: malá poznámka od úplně neodborného chytrolína a nepracujícího s lidmi.
Možná jste si nevšimla, ale kartářky od pomoci lidu této země rozhodně neodrazuji.
Takže si stejně jako vy myslím, že jste to děvčatům kartářkám nemusela psát.
Ony velmi dobře vědí čeho si lid žádá.smajlik - 105


 
Pusina
Pusina - 14.10.2009 8:42

Jablonova: smajlik - 47 perfektní, díky, přesně potvrzujete to, co říkám - není nad osobní konzultaci... jsem moc ráda, že vám karty poradily..smajlik - 46

 
Jablonova
Jablonova - 14.10.2009 6:57

dobrý den do diskuse
mám osobní zkušenost s paní Helenkou a to velice kladnou. Je to milá paní a ví o čem mluví. Já jsem u ní byla na výkladu a ještě mi v uších zní slova.Nevěděla o mne vubec nic. Já sama jsem nic neprozradila. Ona mi to řekla z karet. Výklad se mi postupně vyplňuje. Vždycky si na to vzpomenu. Obrátila jsem se na ni, když jsem ji slyšela v rádiu. Nevím jestli jste ze své zkušenosti s kartáři zklamáni. Já je mám dobré. Helenko a Esterko nedejte se odradit od pomoci dalším čtenářkám. Tohle nejsou podle mne odborníci a ani sami neznají jak je nevděčná práce s lidimi. Já s nimi pracuji každý den. Myslím, že Vám to ani nemusím psát děvčata kartářky. Díky mému věku už je jen pousměji, když čtu chytrolíny co sami nic neznají. Před kartářkami smekám. Sama jsem tomu kdysi nevěřila a obrátila se pro pomoc až když jsem měla problémy. Vždy záleží v životě na osobní zkušenosti, o tom jsem se mockrát přesvědčila. Já Vám za sebe děkuji smajlik - 56

 
Pusina
Pusina - 13.10.2009 21:20

Křeček: nezlob se, ale o tom to právě je. Lidi hledaj co nejjednoduší návody, co dělat a nedělat, aby jim to někdo řekl.... a přijde jim složité snažit se na to přijít sami, byť třeba s pomocí někoho jiného, na tom není nic špatného, ale jde o to, že tady se na vedení vlastního života nijak nepodílíš, a myslíš, že jen z data narození ti někdo řekne, jak něco dopadne..smajlik - 64smajlik - 64smajlik - 64 jak jsem psala, je na každém, aby se rozhodl, čemu bude věřit nebo ne, pokud ti to takhle stačí, tak OK, proč ne... já mám prostě jen větší nároky, to je celé..

 
Křeček
Křeček - 13.10.2009 20:25

Pusina: Když budu mlvit za sebe, tak já bych se jít ke kartářce nikdy neodhodlala, takhle je to takové jednodušší

 
Pusina
Pusina - 13.10.2009 20:13

Ota: dík, tobě taky¨...smajlik - 16 a vlastně jsem nenapsala ještě jednu věc - chci vidět, jak ten výklad kartářka dělá, jaké karty, jaký výklad, prostě co s tím dělá, z jaké karty odvozuje tohle, z jaké karty (případně toho data narození, osobního stavu nebo já nevímčho ještě) dovozuje tohle... z těhle výkladů, co tu jsou, to nijak není poznat - můžu si klidně myslet, (kartářky z toho ale nepodezřívám smajlik - 68), že prostě jen něco napsaly, protože se to nedá ověřit, nenapsaly, JAK k tomu výkladu došly, CO pro výklad použily, JAK to použily, JAKÉ karty se v tarotu ukázlay, JAKÝ způsob výkladu tarotu použily, JAK přesně použily to datum narození....smajlik - 26smajlik - 26smajlik - 26 sice chápu, že jsou tady omezeny místem, aby třeba stihly víc dotazů, ale pro mě to právě z tohohle důvodu důvěryhodný není...holt jsem právnickej šťoura, no...smajlik - 16

 
Křeček
Křeček - 13.10.2009 16:26

Almega: Napíšu, ale můj dotaz se týkal doby spíš za rok a dále

 
Ota
Ota - 13.10.2009 16:10

Pusina: Almega: smajlik - 47

hluboká smajlik - 105

 
Pusina
Pusina - 13.10.2009 15:19

Almega: souhlasím...smajlik - 68smajlik - 64 já to jen nechtěla psát sama, abych nevypadala jako obdobnej provokatér jako Ota a nrpudila redakci..smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68 právě proto jsem minulý týden psala, že vidím jako potřebné to s tazatelem osobně probrat, jak on to vidí, trochu ho odborně vést - na to jsou lepší metody, kombinovat to s rozhovorem vedeným metodami systemického koučování.. a kldině to provázat s kartami.. msysl toho spíš je, že na základě toho rozhovoru a výkladu karet ti ten, kdo rozhovor vede a umí to s kartami (záměrně neříkám"kartářka", protože takovýhle člověk právě využívá nejen karty, ty jsou jen doplňkové, ale věnuje je práci s lidmi primárně jinak) neřekne, co a jak bude - ale vede tě k tomu, aby sis sama přišla na to, co a jak uděláš, v čem je podstata věci... já jsem tohle absolvovala několikrát, s lektorkou systemického výcviku a zároveň člověkem, který má s kartami letité zkušenosti.... a přilša jsem sama v sobě na spoustu řešení věcí, které mě tížily.. a ani jsem neočekávala, že by mi někdo řekl na základě kartet - bude to takhle, nebo asi takhle.....koneckonců záleží na každém, co si s tím výkladem udělá nebo neudělá...
ale takhle mi to přijde obdobné jako nicneříkající vycucané horoskopy v časáku....smajlik - 26smajlik - 26

 
Almega
Almega - 13.10.2009 14:33

Ota: Když jsem si četla odpovědi na dotazy,tak jsem se občas musela smát,neb každý trošku větší znalec lidí by odpověděl podobně i bez karet...Skoro z každé otázky se dá vydedukovat,jaký je asi tazatel a jakou by chtěl asi slyšet odpověď...K tomu tam dám nějaké milé slovo např.filuta a je to....

 
Pusina
Pusina - 13.10.2009 14:32

Ota: řekla bych, že obě věty jsou možné...smajlik - 16 nechodí nám náhodně ani do životů, ani pak tím životem... a některý lidi si třeba z toho života vykopnem, a některý si ve svým životě necháme...smajlik - 64smajlik - 64smajlik - 64smajlik - 64

 
Ota
Ota - 13.10.2009 13:50

Pusina: dík já si říkal, jestli nechtěli napsat "lidé nám nechodí životem náhodně"

 
Pusina
Pusina - 13.10.2009 13:38

Ota: no, jestli k tomu můžu něco já - řekla bych, že to je něco jako - všechno souvisí se vším a všechno má svůj důvod, kterej třeba poznáme později.. já nevím... ale třeba řeším jednu svoji situaci a cestu do budoucna, co s tím, a když jdu od současné situace zpět do minulosti, tak se mi to skládá jak puzzle, stalo se to a to, potkala jsem ty a ty lidi, kteří jsou pro současnou situaci důležití a nejspíš budou důležití i do budoucna... tak takhle si tu větu vykádám já, ale nevím, třeba měly autorky na mysli něco jiného..smajlik - 26

 
Ota
Ota - 13.10.2009 12:37

Víte co?
Chtěl jsem se původně zdržet ( byvše poučen serverem štastné ženy, že skepse je v některých případech pro diskusi nezdravá) komentování těchto článků o parajevech, ale ....
Můžete mi někdo přeložit větu z článku :
" Lidé nám nechodí do života náhodně"
Touto větou je uveden komentář ke mým připomínkám u předchozího článku.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-17
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463964.
Archiv anket.