Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Moje máma si na prahu sedmdesátky našla milence a chce se rozvést!

Moje máma si na prahu sedmdesátky našla milence a chce se rozvést!

Potřebuju se vám svěřit, protože nějak nepobírám, co mi právě oznámili mí rodiče. Prý se budou rozvádět. Jsem z toho v šoku, nikdy mě nenapadlo, že by u nich mohlo k něčemu takovému dojít.

Je jim 69 a 74 let, letos slavili zlatou svatbu. To byla velká sláva, konalo se to v lednu a naši působili velmi šťastně a spokojeně. Nikdy nám, svým dětem (mám ještě dva bratry) ani jeden z nich nesvěřil, že by mezi nim něco neklapalo. Dětství jsme měli krásné, prožili jsme ho v harmonické rodině, teď jsou rodiče oba dva milujícími prarodiči. Mají celkem sedm vnoučat a všechny je milují.

Oznámení o rozvodu nás nemile překvapilo všechny, samozřejmě jsme se ptali, co se stalo a proč se chtějí teď, když už jsou oba v důchodu a prožili spolu celý život, rozdělit. Jejich odpověď nás doslova přimrazila. Máma si prý našla milence! Přiznala to. Prý se s ním stýká už půl roku a nemůže si pomoct. S tátou je to v posledních letech čím dál horší, je mrzoutský, nedůtklivý, neuvěřitelně ji sekýruje, dřív takový nebýval. Navíc začal odmítat kamkoli chodit, celé dny prosedí doma u křížovek nebo u televize.

Máma se cítí dobře, pravda je, že vypadá nejméně o deset let mladší a je to šmrncovní žena. Řekla mi, že má pocit, jako by vedle našeho táty pomalu umírala. Prý se snažila ho nějak přimět k tomu, aby žili aktivněji, ale marně. Tak začala chodit sama. Přihlásila se u nás ve městě do turistického oddílu a tam to začalo. Seznámila se s jedním vdovcem, který je stejně starý jako ona. A postupně se z jejich sympatií vyvinul vztah.

Je to strašné, vím, že jsme už my, děti, dávno dospělé, ale přesto nemůžu nad rozvodem vlastních rodičů jen tak mávnout rukou. Táta je smutný, na něm je vidět, že mu to jedno není, ale odmítá se o tom bavit, jediné, co řekl je, že ať si máma dělá co chce, že prosit se jí nebude.

Dokonce už mají vyřešené, jak to bude dál, plánují prodat jejich třípokojový byt a koupit dvě garsonky, máma se nastěhuje ke svému milenci a tu garsonku bude pronajímat a zároveň ji bude mít jako záchrannou loď, aby měla kam jít, kdyby jí vztah nevyšel.

Nemůžu to pochopit, jak je možné, že je schopná kvůli několikaměsíčnímu vztahu zahodit vlastně celý dosavadní život a nechá tátu samotného. Chtěla bych nějak zasáhnout, nějak to mezi nimi urovnat, ale obávám se, že se mi to nepodaří. Máma je fakt zamilovaná.

Mám o ně oba strach, bojím se, že jak půjdou od sebe, špatně to skončí. To přece nejde jen tak spláchnout padesát let společného života. Setkala se některá z vás s něčím podobným? Že by se odloučili lidi v takhle pokročilém věku? Snažily byste se na mém místě do běhu událostí nějak zasáhnout a zvrátit je? Jak? A je to vůbec možné?

Zdenka


4.11.2013   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 70   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Moje máma si na prahu sedmdesátky našla milence a chce se rozvést!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-74
barboraoul
barboraoul - 21.12.2013 17:15

nase babi se taky znovu vdala. je stastna, novy muz je hodny..proc ne

-
oblekame-andilky.cz

 
dmanasova
dmanasova - 7.11.2013 18:33

Je to asi těžké, ale mamku chápu. Vždyť láska kvete v každém věku. Přejte ji to. Ono to nějak dopadne.Čas všechno ukáže.

 
sharon
sharon - 7.11.2013 17:49

natalie25: druhá Janca......jdi do háje s bulvárem typu Pestrý svět.....

 
Vlastí
Vlastí - 6.11.2013 19:12

thePlacheck: milenec muze byt od slova milovat - city,nejen od milovani-fyzike lasky.
ale jinak by nebyli jedini, kteri maji i v tomto veku sex

 
natalie25
natalie25 - 6.11.2013 12:11

Ahoj holky, nedávno jsem tady četla nějaký komentáře o jakým si novým časopisu. Tak jsem to už nevydržela a koupila jsem si ho. Jsem sama nečekala co tento časopise nabídne za 10 kč. Doporučuji ! smajlik - 2

 
Jarča*
Jarča* - 6.11.2013 11:43

Verera: víš, ono to máš těžký. Neodkopla bych někoho kvůli tomu, že už tolik nemůže, ale kdyby mě "neuvěřitelně sekýroval", jak se píše v článku, v tom bych taky třebas zbytek svého života strávit nechtěla.

 
Verera
Verera - 6.11.2013 9:27

PEGG: No a teď si představ, že tatínek by podal žádost o rozvod s tím, že maminka by pořád jen seděla, že potřebuje někoho akčnějšího, že chce ještě užít pět hezkých let a ona mu v tom svým přístupem k životu nevyhovuje.

Odlišný životní styl jako důvod k rozvodu chápu ve 30. ale v 70.? S tím už se přece musí počítat, že člověk věkem může míň a odkopnout ho kvůli tomu je dost hnusné.

 
PEGG
PEGG - 5.11.2013 7:26

Tak jsem měla včera na návštěvě svoje rodiče (mamka 78 a taťka 77) Musím před nimi smeknout, protože na ten věk nevypadají ani jeden i když poslední dobou je mamka víc unavená a nějak taťkovi přestala fyzicky stačit. I tak jsou dost akční, procházky, výlety, divadlo a chata. A ta je právě bodem sváru, děda by tam pořád něco kutil, chvíli si nesedne a buduje a buduje a mamce s tím jde na nervy, ta už si raději sedne a čte si. Ale včera jsem se musela smát, už mezi dveřmi mi mamka hlásila: "Dám se rozvést, je to blázen, myslí si, že budu furt kmitat jako von, ať mi dá pokoj. Nedá si říct a furt lítá jak urvanej vagón, dám se rozvést!"smajlik - 68

 
YXH
YXH - 4.11.2013 23:40

Verera: On jim nic nedelal, a ze ublizoval ji, to nenechala znat. CHtela aby meli uplnou rodinu. Myslela ze se to casem zlepsi, ale jak sel do duchodu bylo jeste hur. Dokud chodil do prace tak to s nim jeste slo. Holt kazdy ma neco. smajlik - 65

 
Verera
Verera - 4.11.2013 23:09

Gábule: Proč říkáš tomu, že někdo má jiný názor než ty, kamenování? smajlik - 15

 
Gábule
Gábule - 4.11.2013 23:06

no to sice nevíme, proč je pán takový, ale z toho co jsem si mohla přečíst, jsem došla k tomuto názoru a jak je vidět, tak opravdu nemohu v tomto státě říci svůj názor. Nepřijde mi normální dávat paní za pravdu jenom proto, že ona nechce, aby se její rodiče rozvedli,
pomalu si začínám zvykat, že říci svůj názor ,který není podpořen všemi ostatními = ukamenovat, protože si nemyslím to , co ostatní.
smajlik - 61

 
Verera
Verera - 4.11.2013 22:23

YXH: S opilcem zůstávat kvůli dětem? Co jí ty děti udělaly, že je tak trestala?

 
kareta
kareta - 4.11.2013 22:23

thePlacheck: to snad není problém...kdo má rád sex, toho věk nijak neomezujesmajlik - 68

 
kareta
kareta - 4.11.2013 22:23

thePlacheck: to snad není problém...kdo má rád sex, toho věk nijak neomezujesmajlik - 68

 
Verera
Verera - 4.11.2013 22:22

Já neříkám, že se má za každou cenu udržovat manželství kde je alkohol, násilí ať už fyzické nebo psychické, despotismus. Ale taky není fér odskotačit za lepším , pokud do té doby přijatelný partner najednou nestačí , nastupuje třeba i nemoc, která ovlivňuje psychiku. Právě proto se snad slibuje to "v dobrém i zlém". V dobrém to zvládne každý, ale jakmile nastane to horší, tak je najednou partner na obtíž?

Nevíme jak to je tady, pokud paní dělala celý život služku a snášela všechno a tiše trpěla, tak chápu, že chce aspoň teď zažít něco jiného, jestli se jí to povede, těžko říct.

Jestli ale žili v pěkném manželství , jen manžel už stárne se vším co to obnáší a nezvládá aktivity, které by ona chtěla provozovat , navrhl jí přijatelné řešení jenže ona se zamilovala, nechce vidět nic než svojí růžovou budoucnost, tak je to sobecké a naivní. Nemyslím si , že na něčem takovém lze zakládat své štěstí.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-74
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76895.
    Archiv anket.