Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Problémy s rodiči tchán tchyně

Problémy s otčímem. Nechá se zneužívat.

Problémy s otčímem. Nechá se zneužívat.

Moje matka mě vždycky vychovávala velmi přísně, byla téměř dva roky v léčebně pro otevřené TBC a já po různých sousedech, příbuzných a dětských domovech,  asi po dobu dvou let. Potom se vrátila domů, relativně bez nálezu a začala žít - kina, divadla, zábavy a já jsem byla na posledním místě. Vždy večer doma zavřená a musela jsem poslechnout na první slovo, jinak jsem musela klečet dlouhé hodiny.

Po nějakém čase si našla přítele o dvanáct let mladšího a vzali se. Více méně se o mně postaral, nechal mě vystudovat a postavil mě na vlastní nohy. Máma měla jenom ubohý invalidní důchod, který na nic nestačil. Po téměř padesáti letech společenského manželství máma zemřela a nevlastní otec zůstal sám v domku, který si koupili spolu a na můj nátlak mi ho darovali asi před osmi lety jako jediné dceři. V rodině manžela umřela jeho maminka a otec se v 78 letech znovu oženil a celé dědictví ponechal své nové ženě i když měl  čtyři syny. Zažili jsme si všichni tehdy své a proto jsem nechtěla, aby se situace opakovala.

Čtyři roky po smrti matky jsem se o otce starala, jezdila k němu, uklízela, prala, umývala okna, starala se zkrátka o domácnost, zahradu, vozili jsme ho na vyšetření do Brna atd. Vzájemně jsme se navštěvovali, i když mezi námi je vzdálenost téměř 50 km.

Bohužel se do blízkosti dědova bydliště loňské léto přistěhovali chalupáři, kteří si dědu dokonale omotali kolem prstu. Děda má 80 let a paní 60, mimo to má syna který má asi 42 let a velice čile obchoduje s ojetými auty.

Po smrti matky si otec do tři měsíců koupil nové auto, ale po třech letech ho prodal, že má velký obsah, pro něj je zbytečné, a potřebuje menší. Měl na něm najeto pouze 14000 km a prodal ho na protiúčet za 140000. Obchodník ho pořádně napálil. Koupil si další nové, slabší auto SEAT IBIZA, ale opět jej po roce prodal na protiúčet. Měl najeto pouze 8000 km a víte jak to dopadlo. Dal klíče od tohoto auta synovi své přítelkyně, podepsal mu plnou moc na prodej, syn odvezl Seata do bazaru, prodal a jako náhradu mu přivezl starý FORD FOCUS, kde je najeto 150000 km, je šest let starý a to ještě k tomu svému Seatu děda přidal peníze, protože Ford má obsah 2000. Neřekl nikomu vůbec nic a přijel k nám se svoji starou ojetinou. Po dotazu kam dal rozum, že vyměnil nové auto za starý šmejd, prohlásil, že on se tak rozhodl.

Bydlí na polosamotě kde je bez auta nemobilní, již špatně chodí a navíc jak dlouho bude ještě jezdit. Jeho přítelkyně ani její syn po více jak roce se s námi nechtějí sejít, vyhýbají se nám jak se dá, zkrátka nemají čisté svědomí a jenom dědu využívají. Bohužel on to nechce vidět.

Jsem z toho velice nešťastná, protože jak dopadne vztah o mnoho staršího partnera a partnerky. Napřed ho připraví o všechny úspory (děda už prodal nevýhodně dvě auta - asi už žádné úspory nemá), fyzicky paní, která je mladší o dvacet let už nestačí, už špatně chodí, neujde delší trasu, zkrátka věk je už je tady. Potom nastane situace, že už nebude mít ani peníze, ani fyzickou zdatnost, přítelkyně i syn zjistí, že už nejsou peníze a pošlou ho k čertu a nebude mít ani společnost, ani peníze, ani zdraví.

Je velice ovlivnitelný, dá na pěkné řečičky a kolem něho se motají jenom šmejdi. Vystihli přesně člověka, který jim jde na ruku. Co mám dělat? Brečím, vyčítám, prosím, nic nepomáhá. Moc mi na něm záleží, protože on mi v životě hodně pomohl a já mu to chci oplatit. On o to však evidentně nestojí a dá na řeči cizích lidí, které dodnes neznáme, zdržují se v jeho domě, přespávají tam. Bojím se, že do jeho (resp.)mého domu si syn jeho přítelkyně schovává věci (televizi, silnou motorku), co když tyto věci pocházejí zase z nějaké šmeliny, kterou se syn jeho přítelkyně živí. Nevím na koho se mám obrátit.

Zdenka


20.11.2013   Rubrika: Problémy s rodiči   |   Komentářů 13   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Problémy s otčímem. Nechá se zneužívat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-16
Kozoroh18
Kozoroh18 - 20.11.2013 19:37

Milda3 - to byly 2 smajlik - 39

 
Almega
Almega - 20.11.2013 19:34

Milda3: Jo zdá se,že svině byly vždy,za všech režimů,vyhlídnou si někoho se slabým místem a už ho odřou a není-li už co vzít,tak zmizí....

 
Milda3
Milda3 - 20.11.2013 17:16

naletět babě nemusí jen starý člověk,ještě za socíku jsme měli na montážích kluka 26 r. ten šetřil tak že si na týden vzal jen 3 koruny na 1/2 chleba za 2.60 a plnou montážní tašku sklenic s jídlem od maminky ,jelikož jsme byli drážní firma ak jsme dělali podél tratí,když jsme jeli na svačinu většinou spojenou s obědem do hospody tak 2-3 hodiny,tak on chodil podle trai a sbíral vyhozené lahve od piva z vlaku a v Lounech jsme měli tábor a tam denně sbíral lahve za pivovarskou zdí a odevzdával to tam do krámu,lahev za 1 korunu a on jich za týden měl třeba okolo 60 a na frekventovaném úseku kde jezdilo víc rychlíků tak někdy i přes 100,peníze si ukládal a jeden náš spolupracovník mu říkával Pepo ty šetříš do malého prasátka a vrazíš to do velký svině a na jeho slova došlo,sbalila ho holka o pár let mladší a zařizovali byt a vše co se koupilo tak byli paragony a záručáky na ní,jednou po příjezdu do práce v pondělí nám řekl,že když odemkl byt tak tam nic nezůstalo a tak se po asi 4 měsících s ní vrátil ze Řetenic do Teplic bydlet k mámě aby zase mohl šetřit a že už žádnou babu nechce,jestli to splnil nevím protože jsem ho už od roku 1979 neviděl,ta částka o kterou ho připravila byla na tehdejší dobu dost vysoká skoro 90 000 korun a když to hlásil na SNB tak mu řekli,že to kupoval dobrovolně a že ji to daroval když to psal na ni a nic s tím nedělali a Ivan měl pravdu že Pepa šetřil do malýho prasátka a vrazil to do velký svině

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 20.11.2013 16:35

Kaliban - přesně, hrníčky do kterých jsem jako malá dostávala pití - pryč, povlečení +++. když byl děda v nemocnici a ona šla domů, tahala plné tašky. To po návratu děda procitl, ale to bylo již pozdě, už mu baba dala vale. Měla co chtěla. Ze začátku byl děda šťastný. Letěli do Bulharska to možná někdy 65 roce. Tátovi to asi nebylo jedno, když viděl jak se baba chová, ale nemohl nic dělat, byl to děduv život.

 
Kaliban
Kaliban - 20.11.2013 16:04

Kozoroh 18: Naprosto stejná zkušenost. Děda si našel paní po smrti babičky. Zpočátku jsme byli rádi, že má s kým chodit na výlety a není úplně sám. Dům naštěstí byl už otcův. To, že jí děda dal pro její syny všechny úspory nás mrzelo kvůli dědovi, jinak to byly jeho peníze. Ale vybílila komplet dědovu část domu, včetně babiččina šatníku, povlečení, nádobí. Zůstaly jen věci, které odníst nedokázala a pozvat si stěhováky si přece jen netroufla. Taky jsme zamykali, pak ii měnili zámky. A děda byl jak tumpachovej.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 20.11.2013 15:18

chlapy jsou někdy slepí, naletět dokáže i ženská. Pokud to manipulátor umí, tak ti kolem jen čumí. Dotyčná - ý pak zůstane s holou prsmajlik - 46esmajlik - 46í. Nejhorší ta bolest ze zklamání.
Můj děda si také našel zlatokopku, dal ji klíče od baráku a ona sem chodila když nikdo nebyl doma. Odnesla od dědy co se ji hodilo. Táta upravil přístup do našeho bytu tak, aby nelezla náhodou i k nám. U baráku se zavírali jen hlavní dveře jinak do té doby bylo vše přístupné.
Když už neměl co nabídnout bába ukončila vztah. Táta se do dědova vztahu nemíchal, ale jedno mu to nebylo a to hlavně když byl děda zklamaný.

Zdenka asi udělala dobře s barákem, jen to možná trochu blbě napsala. Kdyby byla až tak velká zlatokopka, tak by otčím byl již v pečovateláku a ona si s rodinou užívala peněz nebo bydlení.

 
mam-ča
mam-ča - 20.11.2013 13:37

PEGG: Otec Zdenky sice asi "dotuje cizí bábu", ale je tak spokojený, tak proč mu do jeho vztahů mluvit, když nejde o život ?
Zdenka se o tátu sice stará, ale nárazově. Zatímco "ta baba" mu dělá společnost každý den.
Těžko je člověku samotnému, a 80ti letý člověk potřebuje hlavně ty sociální kontakty. Neřeší, nebo už nedokáže rozpoznat faleš.
O dům Zdenka nepřijde, a jestli jí jde o tátu, tak ať si ho vezme k sobě, nebo se nastěhuje k němu.

 
PEGG
PEGG - 20.11.2013 12:57

Milda3 - 20.11.2013 12:03 to máš jistě pravdu, že peníze jsou jeho a z příspěvku je trochu cítit, takové to:"Vždyť on všechny peníze prošustruje a na nás nic nezbude" smajlik - 26 Ale kdyby se to týkalo mého otce, tak bych nechtěla, aby dotoval cizí bábu, které očividně nejde o jeho blaho, ale jen o její prospěch.

 
Milda3
Milda3 - 20.11.2013 12:03

PEGG: na co se k němu nastěhovat,peníze jsou jeho důchod taky ,tak o co jí jde,o dům nepřijde a jestli se o ni dokázal postarat v mládí a nechal ji vystudovat,tak ona se o něho může postarat když špatně s tou paní dopadne,dostala od něj už barák,máma na něj dost asi z toho dle jejich slov "ubohého invalidního důchodu" nedala
tak ať ho nechá dožít dle jeho představ

 
Jarča*
Jarča* - 20.11.2013 11:59

Santé: tak tak, a asi to nebylo od věci.
Jinak jak poradit nevím, dokud je pán svéprávný, těžko mu něco rozmlouvatsmajlik - 26

 
Santé
Santé - 20.11.2013 11:54

Mitrola: řekla bych, že to na MŮJ nátlak bylo vzhledem ke zkušenostem s rodinou tchána - viz v článku

 
surika7
surika7 - 20.11.2013 11:05

Věta...na můj nátlak mi dům darovali je celkem vypovídající....smajlik - 76
Bylo by potřeba znát i názor samotného dědy, jako bys mu chtěla řídit život o dům již nepříjdeš, když ti jej daroval, tak ho nech dožít dle svého !!

 
PEGG
PEGG - 20.11.2013 7:12

Policie v téhle chvíli asi moc nepomůžesmajlik - 26 Ale to co radí Almega, prostě se k dědovi na chvíli nastěhovat, není špatný nápad. Ale asi bych zvažovala i možnost, prodat barák a dědu si vzít k sobě, pokud to je možné. Staří lidé jsou jak malé děti, důvěřiví a nesoudní. Na druhou stranu, máš štěstí, že barák je tvůj a děda ho nemůže oné paní věnovat.

 
Almega
Almega - 20.11.2013 6:46

Bohužel,na to není moc co radit. Mnozí muži bohužel naletí na různé vyčůrané paničky,vy tam nejste denně,ona ano...Rozhodně bych cizí majetek nedovolila ve svém ! domě!!! Zkusila bych tam pobýt v jednom kuse delší dobu,co je to 50 km,dá se i dojíždět když tak do práce, a všechno bych vyhodnotila,jak to je s pánem i se sousedy.Volat policii je blbost,co by asi dělali ??! Teprve,když by něco bylo evidentně nekalého,tak ano.Nebo napsat anonym,oni (policie) se s tím prý taky zabývají a nebylo by to pak přímo na vás,kdyby se ukázalo,že je vše legální.

 
jasmine
jasmine - 20.11.2013 6:21

Ano jedině na policii

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-16
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76896.
    Archiv anket.