Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Drahokamy pro dobré trávení

Drahokamy pro dobré trávení

Dnes se s čarovnými kamínky rozloučíme. Vánoce už máme téměř za dveřmi. Ty pracovitější a důslednější hospodyňky již mají velký úklid za sebou, umytá okna, upečených několik druhů cukroví a nyní se chystají jen dokoupit pár dárků, které potom úhledně zabalí, a budou se kochat příjemným pocitem z hotové práce. Ale jedna činnost nás ještě čeká všechny. Musíme si totiž rozmyslet, co nakoupit a připravit k jídlu, abychom náhodou nezapomněli na nějakou tu obvyklou sváteční mlsku. A tak se příští týden budou plnit lednice, spíže, balkony a sklípky potravinami vskutku „božskými“.

Většina rodin nakupuje všechny ty úžasné uheráčky, klobásky a nejrůznější pochutiny, jako bramborové lupínky, křupky či slané tyčinky. Připravují se domácí tlačenky, sulc, nakládané hermelíny i jiné mňamky. K štědrovečerní večeři nás nejspíš čekají obalovaní kapři, smažené řízky nebo filé s bramborovým salátem a na Hod boží kachna, husa nebo alespoň pěkně propečená krůta. Avšak co to udělá s naším organismem, který možná ani není zvyklý na tolik dietních chyb? Jakpak se asi zachovají žaludek, žlučník a slinivka? Pokud to přeženeme, buď skončíme na pohotovosti, nebo budeme minimálně štrachat v domácí lékárničce a hledat léky na podrážděné trávicí ústrojí. K tomu se nám může hodit i pár drahých kamínků, které mohou naši léčbu podpořit.

Na podporu trávicího traktu lze použít zlatý topaz, cordierit, ametrín, epidot, unakit, karneol, žlutý jaspis, oranžový kalcit, manganokalcit, jantar aj.

Zažívací potíže zmírní jadeit, červený a žlutý jaspis, čaroit nebo chryzokol.

Žaludeční potíže nám pomůže překonat křišťál, smaragd, akvamarín, jadeit, červený jaspis, žlutý fluorit, bílý kalcit, jantar.

Na žlučníkové potíže pomáhá smaragd, leopardí jaspis, magnetit nebo jantar. Pro podporu žlučníku používáme např. epidot, červený a žlutý jaspis, heliotrop, jantar, křišťál nebo azuromalachit.

Při zácpě využijeme verdelit, olivín, žlutý jadeit, zlatý topaz, citrín, smaragd, červený a žlutý jaspis, nefrit nebo rodochrozit. Naopak průjmy zmírní beryl, křišťál, gagát, lepidolit, granát a magnetit.

Vzhledem k tomu, že jde o zdravotní problémy spojené s trávením, doporučuji v tomto případě používat kameny ve formě elixíru. Vytvoříme si ho jednoduše. Na noc vložíme vybraný očištěný a nabitý krystal do sklenice s čistou pitnou vodou a necháme jej do rána působit. Ráno vodu vypijeme po douškách na lačno.

Přeji vám, aby se vaší domácnosti všechny zmíněné potíže vyhnuly a abyste si pěkně a v klidu užili vánoční svátky. Zároveň vám děkuji za přízeň, kterou jste věnovali článkům o drahých kamenech. Zajímáte-li se více o tuto tématiku, doporučuji vám navštívit diskusi Čarovná moc drahých kamenů, kde se můžete podělit o vlastní zkušenosti s jejich léčivou mocí, nebo se alespoň pochlubit s vlastní sbírkou.

Hodně štěstí s kamínky přeje

 

Zdroj:

Skrytá moc drahých kamenů - Josef Pavel Kreperát

Monicca


13.12.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Drahokamy pro dobré trávení

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388248.
Archiv anket.