Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Tvoření, malování, ruční práce

Květiny ve svátečním

Dressing

Zimní inspirace 2005 Dressing Up velí květinářům zahalit aranžmá do svátečního a také říká, že přichází čas zářivých barev a luxusu.


 

Květiny, které jsou pro letošní zimní sezonu nejaktuálnější, asi velmi dobře znáte – jsou to lilie, růže, anturie, kaly a také pryšce. Nové je ale celkové vyznění jejich aranžmá: to by mělo odrážet současný život, jeho komplikovanost. I pro svět květin je trendem – v kontrastu se světem módy – mísení ženských a mužských prvků. Nejzajímavější jsou pro floristy elegantní korsáže, které jsou zdobeny pomocí piercingu a tetování, což zvyšuje provokativní dojem. Při pohledu na některá aranžmá budete mít pocit, jako byste se dívali například na Rembrandtův obraz, a to díky střídání tmavých a světlých barev. Floristé letos v zimě velí nebát se dekorativnosti a luxusních prvků se záplavou ornamentů.květiny

Inspirace s výstižným názvem Dressing Up využívá zářivých barev, teplých a studených tónů v protikladu s tóny hnědými a neutrálními. Pastelové odstíny a zlatá barva dodávají nádech přepychu. Pokud se vám tato zimní fantazie zalíbila, neváhejte při svých aranžérských pokusech sáhnout po sametu, tvídu, hedvábí, saténu, lesklé i opracované kůži. Své květinové výtvory můžete dozdobit i pomocí broušeného skla, lesklých fólií či dokonce mahagonového dřeva. V doplňkových materiálech se často objevují „barokní“ prvky – polštáře, přehozy a sametové tkaniny v kontrastních barvách a vzorech. Opravdu hojně se používají stuhy.


 

V období ponurých zimních dnů vnáší Dressing Up do našich domovů světlo a teplo. Aranžmá jsou plná ohnivých barev, neobvyklé kombinace světlých a tmavých barev podtrhují pocit absolutního luxusu. Nesou s sebou i orientální atmosféru, a to proto, že mísí bohatě barevné květy v kontrastech s tmavými odstíny. Vždy obsahují nějaký protiklad nebo náhlý překvapivý prvek, jako třeba piercing v listech nebo jejich latexové tetování. Neobvyklé, ale efektní je i letos módní dekorativní tetování ve vzorech vytvořených henou.

květiny 1

Největším hitem je pro tuto zimu korsáž, ozdoba, se kterou se setkáme ve všech velikostech. Balení a zdobení jsou dvěma nejvýznamnějšími prvky Dressing Up, vytvářejí se s důrazem na detail. K balení
se používají různé materiály, nebo jen listy. Listy se zdobí ornamentálními vzory, kreslením nebo

propichováním, což do aranžmá vnáší nový náboj a vzrušení. Na scénu opět přicházejí romantické vázy tradičních tvarů. Vázy mohou být úplně nebo částečně vzorované.


Květiny základní: růže, lilie, anturie, karafiáty, kaly, pryšce,


Květiny doplňkové: Ranunculus, Asclepias, Craspedia, Eustoma, Kniphofia, Leucadendron, Paphiopedilum, Gloriosa


Hrnkové rostliny a zeleň: Asparagus, Aspidistra, Anthurium, Cyclamen, Aechmea, Medinilla, Guzmania, Cordyline
Vlaďka Skalská

Související články:


18.1.2006   Rubrika: Náš domov   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,2/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Květiny ve svátečním

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463964.
Archiv anket.